Ethereum, Küresel Yatırımcılara DeFi Sayesinde Gerçekleşen Kazançlarda 76,3 Milyar Dolar Kazandı: Rapor

Ethereum, Küresel Yatırımcılara DeFi Sayesinde Gerçekleşen Kazançlarda 76,3 Milyar Dolar Kazandı: Rapor

decrypt.co

43 m

Okuma süresi: ~2 m


çok konuşulurken Ethereum saygısız Bitcoin Piyasa değeri açısından, önde gelen kripto para birimi, tüm kripto pazarının %41’ine kadar hakim olarak yerini sağlam bir şekilde koruyor.

Bununla birlikte, Ethereum meraklıları için hala kutlama yapmak için sebep var.

Blockchain adli tıp firması Chainalysis’in yeni bir raporuna göre, ikinci en büyük kripto para birimi 2021’de toplam gerçekleşen kazançlarda Bitcoin’in önüne geçti ve 76,3 milyar dolar ile Bitcoin’in 74,7 milyar dolara dar bir kazanç sağladı.

Gerçekleşen kazançlar, ister hisse, ister emtia veya – yargı yetkisine bağlı olarak – kripto para birimleri olsun, herhangi bir finansal aracın satışından kaynaklanan karlardır.

Ethereum’un dar kazancının nedeni? Merkezi olmayan finans.

Raporda, “DeFi protokollerinin çoğu Ethereum blok zinciri üzerine inşa edildiğinden ve Ethereum’u birincil para birimi olarak kullandığından, bunun DeFi’nin 2021’deki yükselişinin bir sonucu olarak Ethereum için artan talebi yansıttığına inanıyoruz” diyor.

Terra, Ethereum’dan Sonra Artık DeFi’nin Tercih Edilen Ağı

CoinGecko’nun Ocak ayı raporuna göre, merkezi olmayan finans genelinde piyasa değeri (DeFi) protokolleri 2021’de 7,5 kat artarak 20 milyar dolardan 150 milyar dolara çıkarken, kripto pazarındaki payı iki kattan fazla artarak %2,8’den tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %6,5’e yükseldi.

Ancak bu eğilimin devam edip etmeyeceğini göreceğiz. DeFi ile ilgili her şeyi takip eden bir veri panosu olan DeFi Llama, iki numaralı kripto ağının tüm faaliyetlerde %54,43 pazar payına sahip olduğunu gösteriyor.

Geçen yıl bu zamanlar bu rakam %70’in üzerindeydi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.