Ethereum, ETH 2.0 Staking Sözleşmelerinde Tüm Zamanların Hacmini Kaydediyor

Ethereum, ETH 2.0 Staking Sözleşmelerinde Tüm Zamanların Hacmini Kaydediyor

www.cryptovibes.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Ethereum, hisse kanıtı yaklaşımlarına yükseltmesi olarak başka bir dönüm noktasını geçti. Veriler, sözleşme kapsamında kilitlenen Ethereum stake etme işleminin artık tüm ETH arzının %10’unu geçtiğini gösteriyor. Bu, ETH’nin mevcut fiyatına göre 35 milyar dolardan fazla stake edilmiş değeri temsil ediyor.

Ethereum, Beacon Chain’in piyasaya sürülmesinin ardından Aralık 2021’de ağ yükseltmesine resmen başladı. Lansmanının ilk haftasında, herhangi bir standarda göre büyük destek olan ETH 2.0 mevduat sözleşmesi kapsamında 1 milyondan fazla Ethereum vardı.

ETH 2.0 Stake Sözleşmesi Tüm Ethereum Arzında %10 İndirimi Geçti

Topluluk şimdi Ethereum 2.0 lansmanı beklentisiyle muazzam olan 12.4 milyondan fazla ETH parası yatırdı. Stake sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesinde olmasına rağmen, son ETH fiyat düzeltmesi nedeniyle stake sözleşmesinin değeri önemli ölçüde düştü.

Son yedi gün içinde ETH değerinin %6’sını kaybetti. Dört haftadaki performansıyla karşılaştırıldığında, ikinci en büyük kripto varlığı yaklaşık %20’lik bir fiyat düşüşü kaydetti. En iyi 5 kripto para birimi arasında Ethereum, en kötü performans gösteren tokenlerden biri olmuştur. Ancak bu, sahiplerinin stake sözleşmesine ETH yatırmasını engellemedi. O zaman, ETH 2.0 yatırılan sözleşmelerin değeri neredeyse 40 milyar dolardı.

ETH Ağındaki İşlem Ücretleri Düştü

Ek olarak, platform son birkaç gün içinde işlem ücretlerinde bir düşüş gördü. Fiyat biraz düşmüş olsa da, ağdaki toplam işlem sayısı her gün artmaya devam ediyor. Zincir üstü analitik platformu Santiment, Ethereum ağındaki aktarım etkinliği seviyesinin son zamanlarda önemli ölçüde arttığını belirtti. Ethereum, geçen yıl Kasım ayında 500 milyar dolarlık tüm zamanların piyasa değerine ulaştı. Ancak, o zamandan beri, yayın tarihi itibariyle 320 milyon dolara düştü.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.