Ethereum balinaları, işlemler Ocak ayından bu yana en yüksek noktaya ulaştığı için meşgul

Ethereum balinaları, işlemler Ocak ayından bu yana en yüksek noktaya ulaştığı için meşgul

cointelegraph.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Kripto pazarında yaygın kayıplara rağmen, Ethereum balinaları bu yılın Ocak ayından bu yana görülmemiş bir oranda Ether (ETH) alıp satmakla meşgul.

Santiment’ten alınan verilere göre, Ethereum balinaları, Çarşamba günü her biri 1 milyon doların üzerinde değerde toplam 2.956 işlem gerçekleştirdi ve yaklaşık 5 ayın en yüksek balina işlemlerinin günü oldu. Santiment, balinaların tipik olarak 1 milyon ila 10 milyon dolar arasında tutan herhangi bir hesap olarak tanımlandığını açıkladı.

#Ethereum’un balinaları bugün son derece aktif ve 1 milyon dolar veya daha fazla değerinde 2.596 işlem gerçekleştirdi. Bu, Ocak ayından bu yana balina işlemlerinin en yüksek olduğu gün ve geçen Temmuz’dan bu yana ilk kez ETH dolarının 2 bin doların altına düşüp düşmediğini izlemek için bir şey. https://t.co/FZoTsFJwEn pic.twitter.com/MVFEpzysxN

— Santiment (@santimentfeed) 11 Mayıs 2022

Veriler, piyasa ve genel duyarlılık üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturmaya devam eden Terra tabanlı bulaşmaya rağmen, ETH/BTC ayrıştırmasının da göreceli güç gösterisine devam etmesiyle geliyor.

6 Mayıs’ta bu haftanın başlarında, ETH/BTC üç haftanın en yüksek seviyesine ulaştı ve Cointelegraph’ın piyasa analizine göre, özellikle hem Bitcoin (BTC) hem de Ether Santiment’in “tarihi alım bölgeleri” dediği şeye yaklaşırken, soyma potansiyel bir kırılmaya işaret ediyor. ”

Özellikle, Ethereum, Beacon Chain’in yayına girmesinden bu yana Bitcoin’e karşı yaklaşık %250 büyüdü ve Aralık 2020’de Proof-of-Stake’e geçişinin başlangıcını işaret ediyor.

Glassnode’dan alınan verilere göre Çarşamba günü, Bitcoin’in Balina Varlıklarından borsalara en büyük bir günlük transferini de işaret eden meşgul olan sadece Ethereum balinaları değil.

Cointelegraph’a konuşan Belobaba kripto hedge fonunun Baş Yatırım Sorumlusu Carlos Gomez, bu tür bir piyasa faaliyetinin kripto yatırımcılarının mevcut piyasa düşüşünün dibinin farkında olduklarından daha yakın olduğu anlamına gelebileceğini söyledi.

Yeterince açık değil mi? pic.twitter.com/PQwfb6Eu4z

— Carlos Gomez (@hedgefundcarlos) 11 Mayıs 2022

Gomez, yukarıdaki grafiğin, balinaların zayıf eller için avlanmaya devam ettiği anlamına gelen “belirli bir 24 saatlik pencerede büyük tutucuların çoğunun açıkça koordineli bir hareketini” gösterdiğini söyledi.

Gomez, dibin iyi ve gerçekten içeride olup olmadığını söylemenin zor olduğunu da sözlerine ekledi, ancak “son kanıtlar bundan çok uzak olmadığımızı gösteriyor – tek şey, burada bu seviyelerde yaşamak zorunda kalabileceğimizdir. tekrar yukarı çıkmadan önce birkaç hafta”


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.