ETH/BTC Düşerken Bitcoin Hakimiyeti Yükseliyor

ETH/BTC Düşerken Bitcoin Hakimiyeti Yükseliyor

kriptonews.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bitcoin (BTC) hakimiyeti – bitcoin’in toplam kripto piyasası kapitalizasyonundaki payı – ethereum (ETH) fiyatı BTC’ye karşı düştüğü için son iki gün içinde keskin bir şekilde arttı.

Bu hafta Çarşamba gününden bu yana, bitcoin hakimiyeti Perşembe günü saat 10:23 UTC’de %42’nin altından %44.3’e yükseldi, geçen yıl 11 Kasım’dan bu yana görülen en yüksek seviye.

Bitcoin hakimiyeti:

ETHBTC Duserken Bitcoin Hakimiyeti Yukseliyor

Kaynak: TradingView

Bitcoin hakimiyetindeki keskin artış, bu hafta kripto pazarlarındaki güçlü satışların bir sonucu olarak geliyor. Piyasa satışları tarihsel olarak genellikle altcoinler için bitcoin’den daha ağır satışlara yol açtı ve ikincisi bazıları tarafından kripto içinde ‘güvenli bir sığınak’ olarak görülüyor.

ETH/BTC baskı altında

Özellikle, ETH haftanın başlarında BTC’ye karşı iyi bir duruş sergiledikten sonra ETH/BTC oranı da baskı altına girdi. Bu hafta Pazartesi günü olduğu gibi, kripto piyasasının çoğunda ABD doları cinsinden keskin bir şekilde düşük fiyatlara rağmen ETH BTC karşısında değer kazandı.

Ancak Perşembe günü, grafikteki teknik görünüm nötrden düşüş görünümüne dönüştü ve ETH şimdi BTC karşısında geçen yılın Haziran ayından bu yana tutulan haftalık grafikte önemli bir trend çizgisine dokunuyor.

Haftalık ETH/BTC grafiği:

1652375782 600 ETHBTC Duserken Bitcoin Hakimiyeti Yukseliyor

Kaynak: TradingView

Piyasa hareketi hakkında yorum yapan, popüler bir bitcoin savunucusu ve aynı zamanda finans alanında yardımcı profesör olan Nik Bhatia, Güney Kaliforniya ÜniversitesiETH/BTC’nin olası çöküşünü “her şeyden daha koyu” kırmızı bir mum olarak nitelendirdi.

Popüler bitcoiner, “Ölüm kokuyor” diye ekledi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.