En İyi Performans Gösteren 5 Kripto – 18. Hafta

En İyi Performans Gösteren 5 Kripto – 18. Hafta

kriptoticker.io

2 saat

Okuma süresi: ~5 m


Kripto piyasası, bazı belirteçlerin performansı nedeniyle son birkaç gün içinde giderek daha fazla sinir bozucu hale geldi. Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi tokenler, diğer tokenleri aynı yolda yönlendirmek için adil bir düşüş performansı payı gördü.Hikaye piyasanın çoğu için aynı olsa da, diğer tokenler son birkaç gün içinde hafif bir artış kaydetti. Bununla birlikte, piyasa, son 24 saatte %3.42’lik bir düşüş görerek tokenler tarafından yayınlanan devasa düşüş getirilerinden kurtulamadı. Bu makale, son yedi gün içinde piyasadaki en iyi performans gösteren 5 kriptoyu tartışacak.

Bu Hafta En İyi Performans Gösteren 5 Kripto

Yukarıda bahsedildiği gibi, kripto piyasası, barındırdığı tokenlerin çoğunun neden olduğu kayıplardan çok etkilendi. Bununla birlikte, bazı tokenler hala kaosun ortasında kalıyor ve zaman içinde kar sağlıyor. Aşağıda, son yedi gün içinde piyasadaki en iyi performans gösteren ilk 5 kriptonun kapsamlı bir listesi bulunmaktadır;

Algorand (ALGO; +30.87%)

Bu hafta boyunca kripto pazarındaki en iyi performans gösteren tokenler listesinin başında %30,87 gibi büyük bir artışla Algorand geliyor. Algorand, barındırdığı uygulamaya destek sağlayan kendi kendine yeterli bir blok zinciri ağıdır. Blok zinciri, gerçek hayattaki uygulamada öne çıkmasını sağlayan diğer özelliklerin yanı sıra muazzam ölçeklenebilirlik sunar. Algorand ayrıca merkezi olmayan uygulamalar için güvenilir bir ortam oluşturmak için performansa dayalı hesaplamalara da olanak tanır. Ana ağ 2019’da hayata geçmesine rağmen, 2020’de bir milyona kadar işlem gerçekleştirmeye başladı. Bu, projeye yardımcı oldu ve belirli aralıklarla yerel tokeninin fiyatını artırdı. Yerel tokeni ALGO, son 24 saatte %2,56 fiyat artışıyla şu anda 0,764 dolardan işlem görüyor. Tokenin piyasa değeri ve işlem hacmi 5.208.105.922 dolar ve 761.881.584 dolar.

Tron (TRX; +%26,65)

TRX, son yedi günde %26,65’lik ikna edici bir performans sergileyerek bu hafta ikinci sıraya yerleşti. Tron blok zinciri, merkezi olmayan bir işletim sistemi olarak 2017 yılında piyasaya sürüldü.İlk piyasaya sürüldüğünde, TRX jetonları Ethereum’a dayanıyordu, ancak piyasaya sürüldüğünde kısa süre sonra birincil blok zincirine geçti. Proje başlangıçta içerik oluşturucuların projelerinden önemli ölçüde kazanmalarına yardımcı olmak için oluşturuldu. Bu şekilde, merkezi reklam platformları olmadan onlar için ödüller sağlayabilir. Ayrıca, yaratılmasının ilk aşamalarında Ethereum’a rakip olması bekleniyordu. Şu anda blockchain, merkezi olmayan uygulamalara ve akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapıyor. Yerel token TRX, son 24 saatte %0,82’lik hafif bir artış görerek şu anda 0,083 ABD dolarından işlem görüyor. Token, 2.589.322.162 $ ve 8.255.165.703 $’lık bir işlem hacmine ve piyasa değerine sahiptir.

Eğri (CRV; +20,17%)

Bu hafta üçüncü sırada yer alan CRV tokeni, geçen hafta %2,17’lik büyük bir sıçrama gördü. Eğri projesi, Otomatik Piyasa Yapıcı kullanarak platformundaki likiditeyi yöneten merkezi olmayan bir borsa görevi görür. 2020 yılında pazara girdi ve proje o zamandan beri büyümeye devam etti. En iyi büyüsü 2020’nin ikinci yarısında geldi ve piyasadaki diğer en iyi jetonlarla birlikte büyük bir kazanç elde etti. Proje, Ağustos 2020’de bir DAO başlattı ve aynı dönemde yerel token CRV’sini kurdu. DAO, ağın, kullanıcıların likiditelerini göndermeleri için bir dizi akıllı sözleşmeye bağlanmasını sağlar. Token, piyasaya sürülmesinden bu yana yıllar içinde büyüdü. Yerel CRV tokeni, son 24 saatte %3.17 kazançla şu anda 2.42 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatteki işlem hacmi 245.525.475$ ve piyasa değeri 1.116.078.202$ civarında.

Helyum (HNT; +%9.92)

Bu hafta dördüncü sırada, son yedi günde %9,92 fiyat artışı kaydeden Helyum projesinin HNT tokenine sahibiz. Helyum, Nesnelerin İnterneti cihazlarının sorunsuz ve verimli çalışmasını sağlayan merkezi olmayan bir blok zinciri görevi görür. Akıllı kablosuz cihazların özel olarak yapılmış düğümler kullanarak birbirlerine mesaj göndermesine izin veren bir zeminle 2019 yılında piyasaya sürüldü. Düğümler, sıcak noktalar olarak adlandırılır. Kablosuz bir geçiş yolu ve bir madencilik cihazı ile donatılmışlardır. Bu, bu düğümlerden sorumlu kullanıcıların hizmetleri için ödüller kazandığı anlamına gelir. Projenin yerel tokeni HNT, şu anda 14.04 dolardan işlem görüyor ve 24 saatlik %5.33 kayıp kaydediyor. Piyasa değeri ve işlem hacmi 1.645.909.302$ ve 16.498.609$’dır.

Ziliqa (ZIL; %9,51)

Bu hafta için listeyi tamamlayan, %9,51 yedi günlük performansa sahip ZIL tokenidir. Zilliqa projesi, tüm kripto topluluğu için kullanılabilen bir blok zinciri barındırıyor. Ana özelliklerinden biri, binlerce işlemi saniyeler içinde tamamlamasını sağlayan yüksek verimdir. Bilinen birinci katman blok zincirlerini rahatsız eden hız ve ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi umarak ikinci bir katman blok zinciri görevi görür. Platform, birkaç merkezi olmayan uygulamayı barındırmanın yanı sıra, tüccarların kazanması için stake etme ve verim çiftçiliği sağlar. Yerel token, ZIL, platformda işlemleri gerçekleştirmek ve ödüller için ödeme yapmak için kullanılır. ZIL, son 24 saatte %2.75’lik bir düşüş performansıyla şu anda 0.077$’dan işlem görüyor. Token, 425.864.088 $ işlem hacmine ve 985.410.562 $ piyasa değerine sahiptir.

Kazanç Sağlamak İçin Ne Yapmalısınız?

Piyasa şu anda düşüşte olsa da, tüccarların hala kar elde edebileceğini söylemeye gerek yok. Bununla birlikte, piyasada kar elde etmek, yalnızca tüccarların pazardaki stratejisinin ne kadar iyi olduğuna bağlıdır. Bunun nedeni, piyasanın dinamik olması ve token fiyatlarını etkileyen bazı eğilimlere tepki vermesidir. Tüccarlar ayrıca token ticareti yapmak için piyasaya girmeden önce çok fazla araştırma yapmaya çalışmalıdır. Ayrıca, bu gibi durumlarda varlıkları çeşitlendirmeyi öğrenmelidirler.

Çözüm

Son birkaç gün içinde, kripto piyasası düşüş eğiliminde. Bu, tüccarların çabalarını jetonların arkasına çekmediğini gösteriyor. Bu, Bitcoin ve diğer en iyi tokenlerin uğradığı kayıptan açıkça görülmektedir. Ancak piyasa yavaş yavaş kazanma yollarına dönmeye çalışıyor. Bu olursa, çoğu token, yaşamaları tahmin edilen büyük kırılmayı yaşayabilir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.