En İyi Gizlilik Paraları Bu Hafta Bitcoin’i Geçti, İşte Nedeni

En İyi Gizlilik Paraları Bu Hafta Bitcoin’i Geçti, İşte Nedeni

coinape.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Kripto para piyasası hissi karışık kaldığı için gizlilik paraları bu hafta yükseldi. İlk üç gizlilik parası Monero (XMR), Zcash (ZEC) ve Decred (DCR), en büyük kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) sürekli olarak daha yüksekte hareket ediyor bu hafta önemli bir hareket göstermiyor.

Son 24 saat içinde, Monero (XMR), Zcash (ZEC) ve Decred (DCR), kripto paralar talep görmeye devam ederken yaklaşık %7, %6 ve %20 arttı. Son 7 gün içinde Monero, Zcash ve Decred neredeyse %20, %14 ve %31 arttı ve fiyatlar 2022’nin en yüksek seviyelerine ulaştı.

Daha geniş kripto piyasası, yatırımcıların Federal Rezerv tarafından daha fazla parasal sıkılaştırmadan korkmasıyla geriledi.

En Büyük Gizlilik Paraları Ağ Yükseltmeleri Üzerinde Toplanıyor

En büyük gizlilik parası Monero (XMR), geliştiricilerin “Fluor Fermi” yükseltmesini duyurmasıyla son birkaç gün içinde önemli ölçüde yükseldi. Yükseltme, 16 Temmuz’da 2,7 milyon blok yüksekliğinde gerçekleşecek, yazılım ise bir ay önce 16 Haziran’da piyasaya sürülecek. Bu nedenle, kullanıcıların ve düğüm operatörlerinin yazılımlarını yükseltme tarihinden önce güncellemeleri gerekmektedir.

0.18 sürümü yükseltmesi, bir hard fork aracılığıyla Monero ağında yeni özellikler sunacak. Yüzük boyutunun 11’den 16’ya çıkarılması, Monero ağındaki işlemlerin temel gizliliğini iyileştirecektir. Ayrıca, yükseltilmiş Bulletproofs algoritması, işlem boyutunu ve doğrulamayı neredeyse %5-7 oranında iyileştirecektir. Böylece ağdaki işlem süresini azaltır. Ek olarak, ağın güvenliğini ve esnekliğini artırmak için ücret değişiklikleri uygulanacak ve ayrıca cüzdan senkronizasyon süresini neredeyse %30-40 oranında azaltmak için görünüm etiketleri uygulanacaktır.

Zcash ayrıca 19-22 Nisan 2022 tarihleri ​​arasında 1,8 milyon blok yüksekliğinde büyük Ağ Yükseltmesi 5’ten geçiyor. Yükseltme, Zcash ağının gizliliğini ve ölçeklenebilirliğini artıracak. Halo 2 kanıtlama sistemine yapılan ilerleme, güvenilir kurulumları ve kanıt kompozisyonunu kaldıracaktır. Ayrıca, bir PoS konsensüsüne geçiş ve Cosmos altyapısının bileşenlerinin uygulanması.

En iyi performans gösteren kişi ilan edildi

Decred (DCR) fiyatları bu hafta emsallerini geride bırakarak, Mayıs ayı başlarında gerçekleşmesi planlanan anahtar v1.7 yükseltmesi öncesinde kripto piyasasının çoğundan daha iyi performans gösterdi.

Yükseltme, bahis ödüllerini artırmaya ve madenciler tarafından yapılan pompalama ve boşaltmayı azaltmaya yönelik bir itici güç. Gizlilik yükseltmesinin bir sonucu olarak, madencilik ödülleri %60’tan %10’a düşürülürken, hisse ispatı (PoS) doğrulayıcılarının ödülleri %30’dan %80’e yükseltilecek. Böylece kullanıcılar, DCR’yi cüzdanlarında tutmaları için teşvik edilecek.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.