Emtia uzmanı, Bitcoin’in dünyanın dijital değişiminde ‘teminat haline geldiğini’ söylüyor

Emtia uzmanı, Bitcoin’in dünyanın dijital değişiminde ‘teminat haline geldiğini’ söylüyor

finbold.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bitcoin (BTC), bir gün önce ulaştığı haftalık en yüksek 42.878 $ ‘dan son bir düşüşün ardından 40.000 $ işaretinin üzerinde işlem görmeye devam ederken, bazı finans uzmanları gelecekte küresel teminat olacağına ve işaretlerin zaten orada olduğuna olan inancını dile getirdiler. .

İnananlardan biri, 22 Nisan’da bir tweet’te, Bitcoin’in Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve Çin’in 2021’de kripto para birimlerini yasaklamasının damgasını vurduğu dünya paradigma değişiminde teminat haline geldiğini öne süren Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone.

McGlone’a göre, bu iki olay, dijital dünya ilerledikçe “otokratik, eski muhafız toplumlarının geride kalma riskini gösteren bir paradigma kaymasına işaret edebilir”:

“Dijitalleşen bir dünyada, Bitcoin teminat haline geliyor ve çoğu yatırımcı sıfırdan hareket etmeye başlıyor” diye tweet’te açıkladı.

Aynı zamanda emtia uzmanı, 2022’nin ikinci çeyreğinde şimdiye kadar Bitcoin’in oynaklık açısından S&P 500 ve Nasdaq’a kıyasla 2021’in ilk çeyreğindeki ile büyük ölçüde aynı seviyede kaldığını gösteren bir grafik yayınladı. 100

Emtia uzmani Bitcoinin dunyanin dijital degisiminde teminat haline geldigini soyluyor

Tahminleri yerine getirmek

Finbold’un Mart ayında McGlone’un Bitcoin’in borsaya kıyasla farklı gücü ve 2022’deki kayıplarının Nasdaq’taki kayıpların yarısından daha az olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak “küresel dijital teminata” olgunlaşmasıyla ilgili tahminlerini bildirdiğini belirtmekte fayda var. 100

Ocak ayında, Bitcoin’in devam eden dijital varlıklar devrimindeki rolünü vurguladığını ve sermayenin önemli giriş ve çıkışlarının genişleyen kripto dolar ekonomisinin kapsamını gösterdiğini öne sürerek o zamanki piyasa oynaklığı hakkında yorum yaptı.

Daha yakın zamanlarda, emtia stratejisti ve dijital varlıkların ‘farklı gücüne’ inanan, kripto piyasalarının “düşük borsa ve Federal Rezerv enflasyonla mücadele dalgasında” diğer pazarların önüne geçebileceğini açıkladı. “Batı ülkelerindeki neredeyse tüm merkez bankaları.”

Son olarak, basın zamanında Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre 24 saat içinde %4,64 düşüş, ancak yedi gün öncesine göre %0,82 artışla 40,553 dolardan işlem görüyordu.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.