Emeklilik Fonlarını DeFi Verim Çiftçiliğine Koymak – Doğru Yönde mi?

Emeklilik Fonlarını DeFi Verim Çiftçiliğine Koymak – Doğru Yönde mi?

kriptoknowmics.com

7 saat

Okuma süresi: ~4 m


DeFi Verim tarımına emeklilik fonları koymanın etkilerini belirlemeden önce, çağrışımlarını da açıkça açıklamak gerekir. En basit tanımıyla, verim çiftçiliği, kripto yatırımcılarının daha sonra ödülleri toplamak için varlıklarını kilitlemelerine izin veren bir seçenektir. Aynı zamanda bir DeFi Market’e kripto yatırımı yaparak size sabit veya değişken faiz kazanma fırsatı sunan bir süreçtir. Verim çiftçiliği, Ethereum ağı aracılığıyla kripto para biriminin ödünç verilmesini içerir. Bankalar itibari para yoluyla kredi sunduklarında, borç verenlerin ödünç verdikleri tutarı belirli bir faiz yüzdesiyle geri ödemelerini beklerler. Aynı zamanda bu kavramı takip eder. Geri dönüş almak için DeFi protokollerini izleyerek bir cüzdanda saklanması gereken bir kripto para birimini ödünç verir. DeFi Verim çiftçiliği, Ethereum üzerinde ERC-20 jetonları kullanılarak gerçekleştirilir. Ödüller aynı zamanda bir ERC-20 jetonu gibi gelir. Yakın gelecekte bu değişiklik için büyük bir potansiyele sahip olan Ethereum ekosistemleri, verim çiftçiliği işlemlerinin çoğunu gerçekleştiriyor. Emeklilik Fonlarını DeFi Verim Çiftçiliğine Koymak - Doğru Yönde mi?

DeFi verim çiftçiliği nasıl çalışır?

DeFi verim çiftçiliğinde yapmanız gereken ilk şey, likidite havuzuna fon eklemektir. Bunlar, fon içeren önemli akıllı sözleşmelerdir. Bu havuzlar, kullanıcıların kolayca değiş tokuş edebileceği, jeton ödünç verebileceği veya ödünç alabileceği bir pazarı besler. Bunu yaptığınızda, resmi olarak bir likidite sağlayıcısı olursunuz. Fonlarınızı havuza kapatmanızın bir sonucu olarak, temeldeki DeFi Platformundan oluşturulan ücretlerle ödüllendirileceksiniz.

DeFi Verim Tarımına Emeklilik Fonları Koymanın Etkileri

Şu anda Fairfax County, emeklilik fonu parasını DeFi verim çiftçiliğini kullanan 2 kripto fonuna koymayı düşünüyor. Birkaç gün içinde onaylandığında bu fonlar, merkezi olmayan kripto para borsalarında likidite sağlamak için kullanılacak. Fairfax County, 2019 yılında kripto yatırımına emeklilik parası koyan ilk ABD eyaletlerinden biri. Bu yatırımların yaklaşık %9 getiri sağlamasını bekliyorlar. Fairfax, merkezi olmayan finans dünyasına adım atan en son geleneksel kurumdur. Bu, insanlara bankalar gibi aracıların varlığı olmadan anonim olarak ticaret yapma, borç alma ve borç verme fırsatı sunar. Fairfax’a göre, DeFi verim çiftçiliğine emeklilik fonları koymayı bir büyüme yatırımı olarak görüyorlar.

DeFi Verim Tarımında Nisan Nedir?

Verim çiftçiliğinde APR, verim yıllık çiftçilik getirilerini hesaplamak için sıklıkla kullanılan iki ölçümden biridir. APR’nin tam anlamı Yıllık Yüzde Oranıdır. Diğer ölçüm, Yıllık Yüzde Verim anlamına gelen APY’dir. APR ve APY arasındaki temel fark, APR’nin daha büyük getiriler elde etmek için kazançları birleştirmeyi ve yeniden yatırımı hesaba katmaması, oysa APY’nin yapmasıdır.

Verim tarımını bu kadar özel yapan nedir?

Verim çiftçiliğinin ana yararı, büyük bir kar sağlama yeteneğidir. Yeni bir projeye katıldığınızda, değeri fırlama potansiyeline sahip jeton ödülleri alabilirsiniz. Ayrıca, daha sonra ödüllerini kârla satabilir veya yeniden yatırım yapabilirsiniz. Şu anda, DeFi verim çiftçiliği, ticari bir bankadan daha karlı bir faiz sağlama potansiyeline sahiptir, ancak bununla birlikte gelen risklerin de olduğunu unutmamalısınız. Faiz oranları tahmin edilemez, bu da gelecek yıl ödüllerinizi önceden tahmin etmenizi imkansız hale getirir.

Neden umursayalım?

2020’de Ethereum ağı üzerinden büyük miktarda para kazanıldı ve kaybedildi. Bunun nedeni, geliştiricilerin Ethereum üzerinde verim çiftçiliği platformları oluşturmasıdır. Projelerin başlangıçta likidite kazanmasına yardımcı olduğu için verim çiftçiliği çok önemlidir. Bu aynı zamanda hem borç verenler hem de borç alanlar için yararlıdır. 2020 yaz patlamasından sonra patlaması azalmış olsa da, geleneksel finansla karşılaştırdığınızda kripto varlığı üzerinde hala büyük bir getiri elde etme şansı var.

Verim çiftçiliği ile ilgili hangi projeler var?

Şu anda verim çiftçiliğine giren birkaç DeFi projesi var. Akıllı sözleşmelere mühürlenmiş değer açısından bu tür projelerin en büyüğü, aavekullanıcılara birkaç kripto para birimi ödünç alma ve ödünç verme fırsatı sağlayan bir proje. burnunda tütmek bir sonraki. En iyi faizi elde etmek için kullanıcıların fonlarını farklı likidite ve borç verme protokolleri arasında transfer etmeye çalışır. En sonunda, birleştirmek kullanıcıların depoladıkları kripto para birimi üzerinden para kazanmalarını sağlayan bir DeFi platformudur.

Çözüm

Pratik olarak, kripto para biriminin geleceğini tahmin etmek ve çiftçiliği doğru bir şekilde elde etmek imkansızdır. Ayrıca, verim çiftçiliği konusundaki yüksek umut ve yutturmaca ağı potansiyel olarak zorlayabilir. Bu, tıkanıklık sorunlarına neden olabilir. Bununla birlikte, hala uygulamaya ve takip etmeye değer, yüksek riskli, yüksek ödüllü bir uygulama olmaya devam etmektedir. Şimdiye kadar, gerekli rezerv usulüne uygun olarak yapılmıştır. Verim çiftçiliği konusunda deneyiminiz yoksa, içine girmek oldukça zor olabilir. Bununla birlikte, bileşik, Aave ve çok daha fazlası gibi projeler, borç alma ve borç verme dünyasını herkes için erişilebilir kılmak için daha fazla çaba harcıyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.