El Salvador’un Bitcoin Bahsi Kötü: Delikte 37 Milyon Dolar

El Salvador’un Bitcoin Bahsi Kötü: Delikte 37 Milyon Dolar

decrypt.co

47 m

Okuma süresi: ~2 m


El Salvador’un Bitcoin bahis karşılığını vermiyor gibi görünüyor.

2,301’in değeri Bitcoin Latin Amerika ülkesi tarafından satın alınan Bitcoin fiyatı Aralık 2020’den bu yana en düşük noktasına düştüğü için şimdi 37 milyon dolar düştü.

Devlet Başkanı Nayib Bukele tarafından derlenen verilere göre, Bitcoin için toplam 103 milyon dolar harcadı. BloombergEl Salvador geçen yıl kripto para birimi yasal ihalesini yaptıktan sonra. Şu anda, El Salvador’un Bitcoin hazinesinin değeri 65,6 milyon dolar.

Görünüşe göre son piyasa çöküşünden etkilenmeyen Bukele, 9 Mayıs’ta El Salvador’un “düşüşü satın aldığını” tweetleyerek 500 BTC daha satın aldığını duyurdu. O zamanlar kabaca 15.3 milyon dolar değerinde olan bu satın alma, şimdi yaklaşık 14,1 milyon dolar değerinde.

El Salvador, geçen yıl 7 Eylül’de Bitcoin’i yasal ihaleye çıkaran ilk ülke oldu. Aynı ay, El Salvador Ekim ayında 150 Bitcoin ve 420 BTC daha satın aldı.

Bukele, El Salvador’un özel anahtarları kontrol eden Bitcoin varlıklarını nasıl yönettiği ve cumhurbaşkanının Bitcoin projesi için kamu parasının kullanımı konusunda şeffaflık eksikliği nedeniyle eleştirilere maruz kaldı.

ABD yetkilileri, bankacılık sektörü ve Uluslararası Para Fonu’nun uyarılarına ve Bitcoin’in kendi vatandaşları tarafından benimsenmesine karşı protestolara rağmen Bukele planlarını yavaşlatmadı ve yakın zamanda bir “Bitcoin Şehri” önerisini açıkladı.

#Bitcoin City güzel bir şekilde geliyor ❤️ pic.twitter.com/A6ay8aAREW

— Nayib Bukele (@nayibbukele) 9 Mayıs 2022

CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789$’dan bu yana değerinin %58.89’unu kaybetti ve şu anda 28.404.66$’dan işlem görüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.