Eğride Tek Cüzdan Tarafından Satılan 285 Milyon UST ve Binance Büyük Çıkışları Tetikliyor

Eğride Tek Cüzdan Tarafından Satılan 285 Milyon UST ve Binance Büyük Çıkışları Tetikliyor

u.bugün

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Tek bir cüzdan, Curve ve Binance’e 285 milyon UST’lik devasa bir miktar boşalttı ve bu da UST’nin kısa bir süreliğine depeg yapmasına neden olan büyük çıkışlara neden oldu.

Terra-Luna-UST’ye bugünkü saldırı kasıtlı ve koordineliydi. Tek bir oyuncu tarafından Curve ve Binance’de devasa 285m UST dökümü, ardından Luna’da devasa şortlar ve yüzlerce twitter gönderisi. Saf evreleme. Proje birilerini rahatsız ediyor. 🌝 doğru yolda!

— Caetano Manfrini 🔺🌖 (@CaetanoManfrini) 8 Mayıs 2022

Stabilcoin takasına odaklanan Ethereum blok zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan bir borsa olan Curve Finance, muazzam UST satışını bildirdi: “Dün, birileri toplu olarak UST satmaya başladı, bu yüzden ayrılmaya başladı. Ancak, bu büyük bir dirençle karşılandı, bu nedenle, Peg geri yüklendi. Bunun için yeterli USD almak için çok sayıda ETH ve stETH de satıldı.”

Eğri Savaşları Haberleri 🌈⚔️

Dün birileri toplu olarak UST satmaya başladı, bu yüzden depeg başladı. Ancak bu büyük bir direnişle karşılandı, bu yüzden çivi restore edildi. Bunun için yeterli USD almak için çok sayıda ETH ve stETH de satıldı.

sonrası? Yüksek Eğri ticaret hacmi (>uni3) pic.twitter.com/ZChdZiVzcK

— Curve Finance (@CurveFinance) 8 Mayıs 2022

Ancak LUNA destekçileri, bunun tek bir oyuncu tarafından projeye zarar vermek için düzenlenen “kasıtlı ve koordineli bir saldırı” olabileceğine inanıyorlar çünkü bunu daha sonra “LUNA’da devasa şortlar” izledi.

Twitter’da Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon, “kaosu sevdiğini” tweetleyerek bu endişeleri küçümsedi. Ayrıca, Terra (LUNA) piyasa değeri açısından dokuzuncu sıraya geriledi. Ancak Terra UST, piyasa değeri açısından üçüncü en büyük stablecoin’i sıralarken, piyasa değeri açısından 10. sırada kalıyor.

UST, hem Terra’nın yerel LUNA jetonları hem de Bitcoin’deki milyarlarca dolar aracılığıyla dolara sabitlenmesini sağlayan algoritmik bir sabit paradır. Geleneksel sabit paralardan farklı olarak, algoritmik sabit paralar, tüccarların fiyatı sabit tutması için teşvikler oluşturan bir algoritma tarafından desteklenir.

Justin Sun, UST’yi satın aldı

#UST satın alıyorum. 👀

— HE Justin Sun 🅣🌞🇬🇩 (@justinsuntron) 8 Mayıs 2022

Tron’un kurucusu Justin Sun, bir tweet’te UST’yi satın aldığını belirtti. Kripto gazetecisi Colin Wu tarafından paylaşıldığı gibi, veriler Justin Sun’ın adresinin Curve’de yaklaşık 1 milyon UST satın aldığını gösteriyor. TRON kısa süre önce UST’yi taklit eden algoritmik stabilcoin USDD’yi piyasaya sürmüştü.

Terra analytics’e göre, Anchor rezervlerindeki UST, son iki günde yaklaşık 2.25 milyar net çıkışa tanık oldu. Şu anda, Çapa rezervlerindeki UST %17.93 düştü. Terra’nın (LUNA) fiyatı son 24 saatte %14’ten fazla düşerek piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasında en kötü performans gösteren kripto para birimi haline geldi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.