dYdX bir uygulama yayınladı: Neden daha fazla DeFi protokolü takip edilmedi?

dYdX bir uygulama yayınladı: Neden daha fazla DeFi protokolü takip edilmedi?

cointelegraph.com

5 saat

Okuma süresi: ~3 m


Kripto türevleri ticaret platformu dYdX, Apple’ın iOS mağazası aracılığıyla resmi olarak bir uygulama başlattı ve akıllı telefonların benimsenmesi için uygulamalar geliştiren belirli sayıda merkezi olmayan finans (DeFi) protokolüne katıldı.

10 Mayıs’ta yapılan bir duyuruya göre, dYdX’in uygulaması artık kullanıma hazır ve proje, tam lansmandan önce 200.000’den fazla kişinin beta için kaydolduğunu belirtti.

Uygulama, gazsız mevduat ve ticaret sunar ve web sürümüyle aynı işlevselliği sağlar.

dYdX, “Uygulama, iPhone’unuzda işlem yapabilmenin ek rahatlığıyla birlikte ana borsa web sitemizde bulunan aynı işlevsellik ve benzersiz ürün deneyimini sunuyor” dedi.

iOS uygulamamızın artık herkese açık olduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz! Bu, dYdX’i özel bir mobil uygulama başlatan ilk DeFi protokollerinden biri yapar ve kullanıcı deneyimimizi merkezi santrallerle daha da eşit hale getirir. İndirmek için https://t.co/YMo3oz5Wz5 adresini ziyaret edin! pic.twitter.com/4PE41avSvd

— dYdX (@dYdX) 10 Mayıs 2022

Ethereum Layer 2 tabanlı platform, temel olarak kalıcı sözleşmeler gibi türev ürünler sunuyor, ancak aynı zamanda 2022’nin sonuna kadar “%100 merkezi olmayan” olma taahhüdünün bir parçası olarak Nisan ayı sonlarında sentetikler, spot ve marj ticareti başlatmayı planlıyor.

Uygulama ayrıca MetaMask, Coinbase Wallet, Trust Wallet App ve Huobi Wallet gibi iyi bilinen kripto cüzdanlarının uzun bir listesini destekler.

DeFi uygulamalarının eksikliği

Mobil uygulamaları kullanıma sunan çok sayıda kripto, dijital cüzdan ve NFT firması var, ancak DeFi sektörünün bu alandan henüz tam olarak yararlanamadığı görülüyor.

Örneğin Avustralya IOS mağazasına bakmak [where the author of this piece is based]dYdX ile birlikte Snowball, Argent ve Cake DeFi gibi küçük bir DeFi projesi örneğini listeler.

Mevzuata uygunluk bu durumda DeFi platformları için bir sorun olsa da, Apple’ın projelerin mağazada başlatılmasını engelleyen katı politikaları da olabilir.

Örneğin, Apple, firma tarafından sunulanların ötesinde ödeme raylarının dahil edilmesini yasaklarken, aynı zamanda dijital ürün ve hizmetlerin uygulama içi satın alımlarında sabit %30’luk bir komisyon alır.

DeFi sektörünü ertelemenin bir başka nedeni de 2020’nin sonlarında Coinbase CEO’su Brian Armstrong tarafından vurgulandı. O sırada, Coinbase’in uygulaması aracılığıyla DeFi hizmetlerini sağlamada veya bunlara bağlanmada sorun yaşadığını, çünkü Apple’ın değiş tokuşa izin vermeyeceğini belirtti. “Uygulama içindeki gömülü olmayan yazılımlarda kripto işlemleri” sunar.

Sonuç olarak, diğer firmalar arasında Coinbase’in bu tür hizmetleri yalnızca web sitelerine harici bağlantılar yoluyla sağlamasına izin verildi ve bu, web sitesine kıyasla sınırlı işlevselliğe sahip bir uygulamaya neden oldu.

Hem dYdX’in uygulaması hem de web sitesi ABD vatandaşları için mevcut değildir ve bu aynı zamanda DeFi türev ürünleriyle ilgili mevzuata uygunluk sorunlarından veya bununla ilgili korkudan da kaynaklanabilir.

ABD’de DeFi türevlerini çevreleyen gri bir alan var gibi görünüyor ve eski Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Komiseri Dan M. Berkovitz, geçen yıl Haziran ayında DeFi platformlarının türev ürünler sunmak için büyük olasılıkla CFTC kapsamında kaydedilmesi ve düzenlenmesi gerektiğini vurguladı. veya vadeli işlem sözleşmeleri.

“Türev enstrümanlar için lisanssız DeFi piyasalarının kötü bir fikir olduğunu düşünmekle kalmıyorum, aynı zamanda CEA kapsamında nasıl yasal olduklarını da anlamıyorum” dedi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.