Düzenleyici Netlik ABD’de Kripto Para Birimlerinin Kabulünü Geri Tutuyor mu?

Düzenleyici Netlik ABD’de Kripto Para Birimlerinin Kabulünü Geri Tutuyor mu?

kriptoknowmics.com

4 saat

Okuma süresi: ~6 m


ABD hükümetinin kripto para birimlerini nasıl ele alması gerektiği konusunda çok fazla tartışma oldu, ancak bunu gerçekte nasıl yapması gerektiği konusunda çok az fikir birliği var gibi görünüyor. Bu netlik eksikliği, yatırımcılar ve diğer finansal paydaşlar arasında ABD’de kripto para biriminin benimsenmesini engelleyebilecek kafa karışıklığı ve tereddüt yarattı. Hükümetin adım atması ve kripto para birimleriyle ilgili net düzenlemeler sağlamasının zamanı geldi, aksi halde, eylemsizliği, düzenleme ve benimsemeye yönelik gerekli adımları atmış olan daha ileri görüşlü yargı bölgelerinde ekosistemin ezilmesine neden olur. Florida Atlantic Üniversitesi’nin ABD’deki İşletme Fakültesi, düzenleyici belirsizliği tanımlıyor Uyuyan belirsiz, çelişkili ve seçici olarak uygulanan mevzuatın neden olduğu belirli davranışları veya endüstriyi kontrol eden politikaların doğruluğundaki belirsizlik olarak. Düzenleyici belirsizlik, insanların kripto pazarında iş kurmasını zorlaştırıyor ve yeni fikirlerin ortaya çıkmasını engelliyor. On yıldan fazla bir süre sonra, eşler arası nöbet para birimi Bitcoin’in yasal statüsüyle ilgili belirsizlik, işletmelerin başlamasını engelliyor. Ayrıca, birçok banka ve diğer finans kurumları tam blok zinciri teknolojisini kullanmaya hazır değil. Yine, bu, düzenlemelerin nasıl işleyeceği konusundaki belirsizlikten kaynaklanmaktadır. kripto para birimleri

Amerika Birleşik Devletleri’nde Düzenleyici Açıklığın Yokluğu: Önemli Bir Engel

Finansal istikrarsızlıkla ilgili artan endişelerin ardından giderek artan bir dizi dijital varlık ve hizmet sunan kuruluşlardan daha fazla şeffaflık ve hesap verebilirlik için önemli bir baskı oldu. Garip olsa da, kripto para birimlerinin Bitcoin ve Ethereum, bankalar gibi üçüncü tarafların katılımı olmadan dünya çapında para göndermenin bir yolu olarak selamlandı. Bitcoin, dijital para biriminin aracı olmadan transferini sağlayan ilk kişiydi. Geleneksel finansal sistemin ağ üzerindeki saldırılara karşı direnciyle doğrudan rekabet eden bir kavram. Karanlık insanlar parayı hızlı, ucuz ve bazı durumlarda isimsiz olarak taşıyabilmeleri gerçeğinden yararlandılar. Bunu, bankaların ve düzenleyicilerin onları durdurmak için uygulamaya koyduğu birçok mevcut KYC/AML kontrolünden kaçınarak yaptılar. Koşan bazı insanlar Ponzi şeması ve siber saldırılarla işletmelere şantaj yapan insanlar, bazı şeyleri ödemek için kripto kullanmaya başladı. Bu nedenle, insanların neden kripto para birimlerine güvenmedikleri açıktı. Düzenleyiciler, büyük miktarda para yatırımı ve kurumların güvene dayalı yükümlülükleri söz konusu olduğunda daha katı standartlar beklemektedir. Daha büyük dijital varlık ekosistemine kurumsal yatırım, bu ön koşulların yerine getirilmemesi nedeniyle yavaştır. Sonuç olarak, düzenlemeler bir kez daha kripto kullanımını yönlendiriyor. Kanundan kaçmaya çalışmıyorlar, ancak şu anda konuyla ilgili biraz yasal netlik olduğu için onları satın almanın bir yolu olarak çalışıyorlar. Kripto yatırımcıları, daha büyük bir kripto geleceğine giden yolun kurumsal benimsemede yattığını anlıyor. Ayrıca, kurumsal benimsemeye giden yol, düzenleyici netlikten geçmektedir. İnsanlar, düzenlemenin kripto para birimi için kötü olduğuna inanıyor. Aslında, boğa piyasasının en önemli itici gücüdür. Daha fazla düzenleyici kesinlik, kripto para birimi için iyiye işaret ediyor.

SEC ve Ripple vakası: Nasıl gidiyor

ABD hükümetinin Bitcoin ve diğer kripto para birimleri konusundaki tutumu, genellikle blok zinciri kuralları için uygundur. Ancak, dört federal kurumun tümü, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC); İç Gelir Servisi (IRS); Federal Ticaret Komisyonu (FTC); ve Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN), kripto para biriminin çeşitli yönleri hakkında farklı görüşlere sahiptir. Sonuç olarak, blok zinciri teknolojisini çevreleyen düzenleyici sorunları, düzenleme konusundaki duruşları hakkında tartışıyorlar. Bu, Telegram gibi ICO’ların ABD’de cezalandırılmadığı anlamına gelmiyor. Aksine, SEC bunun gibi ICO’ları çökertiyor, Telegram 1,24 milyar doları geri verdi ve blockchain yenilikçisine karşı açılan bir dava nedeniyle kripto para birimlerinin geleceğini riske atmak Dalgalanma Laboratuvarları inc 22 Aralık 2020’de açılan dava, Ripple’ın yasadışı yollarla 1,3 milyar dolardan fazla para topladığını iddia ediyor. Ayrıca, Ripple’ın kurucu ortağı Christian Larsen ve Ripple’ın şu anki CEO’su Bradley Garlinghouse’un suçlanacağını söylüyor. Ayrıca SEC, bu süreçte çok para kazandıklarını söylüyor.

SEC kazanırsa!!!

SEC üstün gelirse, XRP (Ripple Blockchain’in yerel kripto para birimi) Amerika Birleşik Devletleri’nde bir para biriminden ziyade bir menkul kıymet olarak sınıflandırılacaktır. Bu, diğer kriptoların menkul kıymetler olarak sınıflandırılması için yasal bir emsal oluşturabilir. Sonuç olarak, Ripple aleyhindeki dava, kripto endüstrisindeki tüm paydaşlar için kritik öneme sahip. Bu, dünyadaki yatırımcıları, blok zinciri geliştiricilerini ve politika yapıcıları içerir. Ripple kazanırsa, kripto için büyük bir zafer olur. Her seferinde büyük bir kazanç olan sektör hızla büyüyor ve birçok farklı cephede düzenleyicilerden daha fazla ilgi görüyor. Örneğin, düşünürseniz, şirketler dahil MikroStratejiMassachusetts Life ve diğer varlık yöneticilerinin tümü, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun Bitcoin ve Ether’in emtia olduğu beyanı nedeniyle bitcoin satın aldı.

Kurumsal Yatırım: Fırsat Kapılarını Aralamak

Kripto para biriminin benimsenmesi, küresel ekonomiler ve hükümetler arasında bir çekişme kaynağı olmuştur. Bazı yönetimler genel olarak Bitcoin yanlısı bir pozisyonu korur ve kullanımını teşvik etmek için tavsiyelerde bulunur. Bununla birlikte, diğerleri henüz yasallık veya kabul konusunda herhangi bir resmi sonuç yayınlamadığı için kararsız kalıyor. Bazı ülkeler kripto para birimlerinin tanıtılmasının ekonomik kontrol kaybına yol açacağına inanmaya devam ediyor. Aynı zamanda, merkezi olmayan ekonomilere doğru küresel bir kayma ile sonuçlanacaktır. Rusya ve Kolombiya da dahil olmak üzere birçok ülke, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kullanımını ve yatırımını yasakladı. Blockchain, finansal hizmet firmaları için daha hızlı ve daha ucuz işlemlerin ikili vaadini elinde tutuyor. Ancak blok zinciri hakkında düzenleyici netlik eksikliği, inovasyonu yavaşlatabilir. Kurumsal yatırımcılar, blockchain teknolojisinin hızlı büyümesi ve desteklediği geniş uygulama yelpazesi nedeniyle daha önce teknoloji meraklıları ve küçük ölçekli yatırımcılar tarafından yönlendirilen Bitcoin’e ilgi duymaya başladı. Bununla birlikte, kripto para piyasası 2 trilyon doların üzerinde bir değere sahip olsa da, kurumlar sektörün büyüme potansiyelinden yararlanamıyor. Bununla birlikte, kripto para birimi, DeFi, Web3 ve diğerleri gibi blok zinciri tabanlı çözümlere yönelik kurumsal ve kurumsal coşku, tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Öte yandan kurumsal yatırımcılar kripto piyasasını temkinli izliyor. Varlık yöneticilerini, emeklilik fonlarını ve sigorta şirketlerini içerir. Bunun nedeni, birçok hükümetin ve düzenleyici kurumun dijital varlıkları nasıl düzenleyeceğinden hala emin olmamasıdır.

Bunun Kurumsal Yatırım ve Yatırımcıları bıraktığı yer

Dijital varlık piyasasında birçok soru cevapsız kalıyor. Kurumsal yatırımcıların tarihsel olarak uzaya yatırım yapmaktan çekinmelerinin nedeni budur. Kurumsal yatırımcıların muazzam ateş gücünü geri tutma kararı, düzenleyici yönergelerin eksikliğine dayanmaktadır. Ayrıca, daha geniş kripto ekosisteminde tekrar eden likidite ve güvenlik sorunlarına dayanmaktadır. 2020 yılında bir anket Fidelity Digital Assets ortaya çıktı Çoğu kurumsal yatırımcının trilyonlarca dolarlık varlık yönetmesine rağmen dijital varlıklara yatırım yapmadığını söyledi. Kurumsal yatırımcılar, mevzuatın kesinliğini, düzenleyici izlemeyi ve çok ihtiyaç duyulan yasal netliği ister. Bunu, çoğu hala eksik olan dijital varlıklara büyük sermaye ayırmadan önce istiyorlar. Araştırmaya göre, çok sayıda ülkedeki düzenleyici kesinlik, bireyleri, varlık yöneticilerini ve çok uluslu kuruluşları 2020’de kripto para satın almaya teşvik etti. Japonya, Singapur, İsviçre ve Güney Kore dahil olmak üzere bazı ülkeler kripto para ticaretini düzenleyen yasalar çıkardı.

Bunun ABD Finans Kurumlarını Bıraktığı Yer

Birçok banka ve diğer finansal kurumlar, tam blok zinciri teknolojisini kullanmaya hazır değil. Bunun nedeni, düzenlemelerin nasıl işleyeceği konusundaki belirsizliktir. ABD finansal sistemini daha şeffaf ve esnek hale getirmek için Federal Rezerv Kurulu, Para Birimi Denetleme Ofisi ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu, blok zincir teknolojisi üzerinde bir çalışma grubu oluşturmalıdır. Bu nedenle grup, yeni kurallar ve düzenlemeler önermek yerine, mevcut kuralların blok zinciri teknolojisine nasıl uygulanacağını açıklayacaktır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.