Dünya Ekonomik Forumu, Bitcoin Kodunu Proof-of-Stake Olarak Değiştirmeyle İlgili Bir Video Paylaştı

Dünya Ekonomik Forumu, Bitcoin Kodunu Proof-of-Stake Olarak Değiştirmeyle İlgili Bir Video Paylaştı

haberler.bitcoin.com

5 saat

Okuma süresi: ~3 m


Bir Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tweet’ine göre, “bitcoin’in kodlanma biçimindeki bir değişiklik, çevresel etkisini neredeyse tamamen ortadan kaldırabilir.” Bu açıklama, WEF’in 26 Nisan’da yayınladığı ve beraberinde “madenciler işlemleri doğrulamak için kendi bitcoinlerini riske atabileceklerini” iddia eden bir video ile birlikte bir tweet’ten kaynaklanıyor.

Bitcoin’in İş Kanıtı Üzerine WEF: “Kodlamadaki Temel Değişiklik”, “Ağın Enerji Taleplerinin Çoğunu” Ortadan Kaldırabilir

Son zamanlarda, kripto para madencileri tarafından kullanılan enerji tüketimi ve bunun küresel çevreyi nasıl etkilediği hakkında birçok tartışma yapıldı. Son zamanlarda, politikacılar ve düzenleyiciler madencilik endüstrisini hedef alıyor. Ek olarak, çevresel küresel kampanya ağı Greenpeace, Ripple Labs kurucu ortağı Chris Larsen’in yardımıyla, Bitcoin’in kodunun çevreye daha dost olması için değiştirilmesi için bir kampanya başlattı. Web portalı cleanupbitcoin.com şunları belirtir:

Bitcoin’in iklim krizini körüklediğini duydunuz, ancak bir yazılım kodu değişikliğinin onu temizleyebileceğini biliyor muydunuz?

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), Greenpeace’in “İklimi Değil, Kuralları Değiştirin” kampanyasına katıldığını gösterdi. 26 Nisan’da WEF, Bitcoin’in bir hisse kanıtı (PoS) ağına dönüşme olasılığı hakkında tweet attı. ‘Büyük Sıfırlama’ gündemini destekleyen aynı WEF, “madenciler işlemleri doğrulamak için kendi bitcoinlerini riske atabileceklerini” iddia eden bir video klip paylaştı.

Videoda, basit bir “kodlamadaki temel değişiklik”, “ağın enerji taleplerinin çoğunu bir anda” ortadan kaldırabilir. WEF’in videosu, Greenpeace önderliğindeki ‘Kuralları Değiştir’ çabasından ve tartışmalı fikrin mümkün olduğuna inanan kampanyacılardan bahsediyor.

Dunya Ekonomik Forumu Bitcoin Kodunu Proof of Stake Olarak Degistirmeyle Ilgili Bir

WEF’in Bitcoin’in kod tabanını değiştirmeyle ilgili en son videosundan klipler.

WEF videosu ve blog yazısı, yayınlandıktan sonra kripto para birimi destekçilerinden çok fazla eleştiri aldı. Bazı kişiler, İsviçre merkezli WEF’in konuşma noktalarının, grubun tüm teorisini destekleyen varsayımlarda hatalar olduğunu söyledi.

Blockstream’in kurucu ortağı ve CEO’su Adam Back, WEF tweet’ine yanıt vererek, “Bunun yazarları temel temeller konusunda gerçekten kafa karıştırıyor” dedi. Back’in yorumlarına yanıt veren bir kişi şunları vurguladı:

Adam, kafalarının karıştığını sanmıyorum. Bence ne yaptıklarını tam olarak biliyorlar. Bitcoin’e hesaplanmış, iyi planlanmış bir saldırı.

Back, her iki durumda da WEF’in argümanlarının “ekonomik olarak kafa karıştırıcı” olduğunu ve ifadelerin “bu nedenle bilimsel olarak çürütülmesi gerektiğini” kaydetti.

Blockstream’in kurucu ortağı, “Böyle saçma sapan şeyler söylemekten utanmalılar ki, en azından tutarlı olurken bir tartışmaya girebilsinler,” diye ısrar etti. Back’in yorumlarına ek olarak, Microstrategy’nin CEO’su Michael Saylor, WEF’in Bitcoin’in PoS’a dönüşmesiyle ilgili tweetine ve videosuna da yanıt vermişti.

Saylor, “Yararlı herhangi bir şeyden enerjiyi çıkarırsanız, çevresel etkisini neredeyse ortadan kaldırabilirsiniz.” Dedi. “Bu en çok fantastik romanlarda ve bilgisayar oyunlarında görülür. Gerçek uçaklar, trenler, otomobiller, evler, gıda, ilaç, makineler ve paranın tümü enerjiden yararlanır. Gerçek insanlar böyle yapar.”

Plan B, Bitcoin Hakkındaki Yanlış Bilgilerin WEF Misyonu ile Tutarlı Olduğunu Söylüyor

Bitcoin stoktan akışa (S2F) fiyat modelinin yaratıcısı Plan B, WEF’in ‘Büyük Sıfırlama’ gündemini de konuşmaya dahil etti. B Planı şunları söyledi: “En azından bu WEF saldırısı… [or] Bitcoin hakkındaki yanlış bilgiler, WEF misyonuyla tutarlıdır.”

1651266116 591 Dunya Ekonomik Forumu Bitcoin Kodunu Proof of Stake Olarak Degistirmeyle Ilgili Bir

27 Nisan 2022 Çarşamba günü WEF tweetine yanıt olarak Plan B’nin tweet’i.

Plan B’ye eşlik eden metin, WEF’in Büyük Sıfırlama hakkındaki tartışmalı tweetinin bir fotoğrafıydı: “Hiçbir şeye sahip olmayacaksınız ve mutlu olacaksınız. 2030 yılına kadar dünyamız bu şekilde değişebilir.” Ancak WEF tweeti, Twitter hesabının sahibi tarafından silinmiştir ve yalnızca arşiv.org’un Wayback Machine’inde bulunmaktadır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.