(DOT/USD) Polkadot Gösteriyi Çaldı! Bitcoin Fiyatı (BTC/USD) Destekten Ayrılma Mücadelesi Veriyor, (ETH/USD) Duraklıyor mu?

(DOT/USD) Polkadot Gösteriyi Çaldı!  Bitcoin Fiyatı (BTC/USD) Destekten Ayrılma Mücadelesi Veriyor, (ETH/USD) Duraklıyor mu?

www.fxmag.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bitcoin Çarşamba günü %0,3 artarak günü 41,400 dolar civarında bitirdi ve Perşembe sabahından bu yana %0,6 daha ekleyerek 41,630 dolara yükseldi. Ethereum son 24 saat içinde %0,2 kazanırken, diğer ilk 10 altcoin %1.7 düşüşten (XRP) %3,6 kazanç (Polkadot) arasında değişen karışık dinamikler gösterdi.

Kripto para Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda üçüncü gününde ve 27 puanda kalıyor (korku)

CoinMarketCap’e göre toplam kripto piyasası kapitalizasyonu bir gecede %0,4 artarak 1,92 trilyon dolara yükseldi. Bitcoin’in hakimiyet endeksi 0.1 puan artarak %41,1’e yükseldi.


İlgili Makaleler: Japon Yeni (JPY) Dolar Karşısında Zayıflıyor, USD/CAD Durağan ve USD’nin Kaçınılmaz Güçlenmesi, IMF/Dünya Bankası Olayları


Kripto para Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda üçüncü gününde 27 puanda (korku) kalıyor, ancak piyasada hafif bir yukarı hareket görüyoruz.

Teknoloji sektörü ve bitcoin arasındaki güçlü korelasyon, ikincisini geri tutuyor

Kripto piyasasında, yüksek teknolojili Nasdaq’ta olduğu gibi derin alıcılardan gelen temkinli talep diyebiliriz ancak bu destek bir ralliye dönüşmüyor. Teknoloji sektörü ve bitcoin arasındaki güçlü korelasyon, ikincisini geri tutuyor

Bitcoin'in destekten kopma mücadelesi - 1

Bununla birlikte, bitcoin’in bir yükseliş trendini kilitlemeyi başardığı ve bu desteği geri çekmeye çalıştığı gerçeği, önümüzdeki günler için olumlu sonuçlar veriyor.


İlgili Makaleler: Para Politikası EUR/USD’yi Artırıyor, EUR/GBP’nin Geleceği İngiltere Merkez Bankası’nın Konuşmasını Bekliyor – Günaydın Forex| FXMAG.COM


Bitcoin’in son dört aydaki yükseliş trendi sola doğru uzatılabilir ve ardından, o zamanlar 30 bin civarında olan Temmuz 2021’in en düşük seviyesine yakın görünüyor. Haklıysak, bitcoin ve ardından tüm kripto piyasası, mevcut seviyeleri oldukça çekici bulan uzun vadeli alıcılar tarafından bir kripto kışına düşmekten kurtarıldı.

Glassnode, bitcoin’in zaten “dibini” oluşturduğunu ekarte etmez.

Şubat ayından bu yana oluşturduğu menzilinden henüz çıkamasa da. Coin’leri spekülatif yatırımcılardan hodler’lara yeniden dağıtma süreci muhtemelen tamamlanmış durumda ve bu da ileriye dönük satış baskısını azaltacak.

BitInfoCharts’a göre, dünyanın üçüncü en büyük bitcoin balinası, son yedi gün içinde 117 milyon dolar değerinde 2.822 BTC satın aldı.

Araştırma şirketi Insider Intelligence tarafından hazırlanan bir rapora göre, 2022’de 3,6 milyon Amerikalı alışveriş yapmak için kripto para birimini kullanacak. ABD’deki kripto para kullanıcılarının sayısının bu yılın sonunda 33,7 milyona çıkması bekleniyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.