Dogecoin’in Bir Yıl Önce Mevcut ATH’sine Ulaştığından Bu yana Nasıl Başladığı:

Dogecoin’in Bir Yıl Önce Mevcut ATH’sine Ulaştığından Bu yana Nasıl Başladığı:

u.bugün

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Meme kripto para birimi Dogecoin, bir yıl önce tüm zamanların zirvesi olan 0,73 dolara ulaştı.

İlk olarak 2013 yılında bir Bitcoin parodisi olarak piyasaya sürülen kripto para birimi, Moderna, Dell Technologies, General Motors ve diğerleri gibi şirketleri geride bırakarak 90 milyar doları aşan bir piyasa değerine ulaştı.

KÖPEK

Fiyat zirvesi, centibilyoner Elon Musk’ın bir Amerikan gece yarısı skeç komedi programı olan “Saturday Night Live”da görünmesiyle aynı zamana denk geldi.

Dogecoin’in fiyatı, bölüm boyunca büyük fiyat dalgalanmaları yaşadı. Musk’ın karışık mesajları aşırı oynaklığa katkıda bulundu. U.Today tarafından bildirildiği üzere, kendi kendini “Dogefather” ilan eden kişi, en sevdiği kripto para biriminin dünyayı ele geçireceğini tahmin etti, ancak aynı zamanda bunu bir “koşuşturma” olarak nitelendirerek izleyicisinin kafasını karıştırdı.

Dogecoin’in fiyatı bir gün içinde %40’tan fazla düştü ve o zamandan beri hiç düzelmedi.

Dogecoin o zamandan beri AMC, Tesla ve Gucci gibi büyük markaların ödemeler için uygun hale getirmesiyle daha geniş bir tüccar kabulüne sahiptir.

Bazıları, Elon Musk platformu devraldığında Dogecoin’in Twitter’ın resmi para birimi haline gelebileceğini düşünüyor. Tesla patronu, meme jetonunun premium abonelikler için ödeme yapmak için kullanılabileceğini belirtti.

Geçen ay Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Dogecoin Core 1.14.5’i uyguladıktan sonra Dogecoin’in internetin para birimi haline gelebileceğini ve bu da işlem ücretlerini önemli ölçüde düşürmesine yardımcı olduğunu öne sürdü.

Bununla birlikte, artan benimseme ve teknolojik gelişmelere rağmen, Dogecoin toparlanmak için mücadele etti. Bitcoin parodisi şu anda rekor seviyesinden %83.03 ile göz kamaştırıcı bir düşüş yaşıyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.