Dip Bitcoin İçin mi? Analistler, Piyasa Satışlarının Devam Etmeye Hazır Olduğunu Söyledi

Dip Bitcoin İçin mi?  Analistler, Piyasa Satışlarının Devam Etmeye Hazır Olduğunu Söyledi

decrypt.co

5 saat

Okuma süresi: ~4 m


Henüz dibe ulaşmadık.

Huobi’nin araştırma kolu olan Huobi Araştırma Enstitüsü’ndeki analistlerin vardığı sonuç bu. kripto para değişim, yeni yayınlanan bir raporda ulaştı.

“Başlıklı raporlarında,Başka Bir Kara Olabilir mi?Huobi araştırmacıları Barry Jiang ve Hanson Chan, söz konusu olduğunda Bitcoin“piyasa dibi henüz gelmedi ve değer yatırımcıları satın almayı ertelemeli.”

Huobi’nin muhakemesi, pazarın en dipte olduğu argümanından geliyor. Bitcoin Bitcoin’in piyasa değeri ile piyasa değeri arasındaki fark olan Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar (NUPL) yüzdesi incelenerek belirlenebilir. gerçekleştirilmiş kap piyasa değerine bölünür.

Bitcoin’in gerçekleşen üst sınırı, her birinin fiyatına dayalı olarak ağdaki tüm madeni paraların gerçekleşen değerini temsil eder. harcanmamış işlem çıktısı en son taşınmıştı. Gerçekleşen kapaklar, kayıp veya hareketsiz madeni paraları etkilemez.

NUPL’nin beş farklı sınıflandırması vardır: öfori/açgözlülük, inanç/inkar, iyimserlik/kaygı, umut/korku ve teslimiyet. Kapitülasyon aşaması, fiyatın en düşük olduğu zamandır ve bu nedenle, bu mantığa göre alıcıların atlaması için en iyi zamandır. Bitcoin’in NUPL grafiğine göre, varlık şu anda korku sınıflandırmasında ve bu nedenle muhtemelen mevcut döngü için henüz dip fiyatına ulaşmadı.

Zincir içi veri analizi platformu olarak CryptoQuantBitcoin NUPL değerlendirmesi şöyle açıklıyor: “Yatırımcılar [currently] şu anda kayıplardan biraz daha fazla olan gerçekleşmemiş karlara sahip oldukları bir Korku aşamasında. ”

Huobi’den Jiang anlattı şifresini çöz Bitcoin’in dibinin 20.000 ila 25.000 dolar arasında olduğunu tahmin ettiğini e-posta yoluyla bildirdi. Japon kripto para borsası Bitbank’ın piyasa analisti Yuya Hasegawa, daha az iyimser bir görünüme sahip.

“Önceki iki kapitülasyon aşamasından, NUPL turuncuya döndükten sonra fiyatın yaklaşık %40-50’den düştüğünü görebiliriz. [to Hope/Fear]. Bu nedenle, desen kendini kopyalarsa, mevcut bitcoin fiyatı yaklaşık 15 bin dolara kadar düşebilir. Bu, Pazartesi günü yayınlanan teknik analizimle biraz uyumlu (fiyat hedefim biraz daha düşük: 12.2 bin dolar olmasına rağmen),” dedi Hasegawa şifresini çöz e-posta yoluyla.

Bitcoin bugün 30.000 doların altına sert bir şekilde kırılarak 28.170 dolara düştü.Aralık 2020’den bu yana en düşük fiyatı.

Dip Bitcoin Icin mi Analistler Piyasa Satislarinin Devam Etmeye Hazir

Image: Yeşil alan, bazı analistlerin Bitcoin’in azalan bir piyasada “dipten çıkacağını” tahmin ettiği yerdir. lookintobitcoin.com’dan.

Kripto analisti ve nicel piyasa analiz platformu Into The Cryptoverse CEO’su Benjamin Cowan şunları söyledi: şifresini çöz Bir dizi farklı metriğe dayalı olarak, mevcut pazarda “hala daha fazla potansiyel dezavantaj var”.

Dip Bitcoin Icin mi Analistler Piyasa Satislarinin Devam Etmeye Hazir

Resim: CoinMetrics / Benjamin Cowan

“Koşu 1 yıl [return-on-investment] Cowan, analitik firması CoinMetrics’ten gelen verileri içeren bir grafiğe atıfta bulunarak, uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin (altı aydan uzun) sayısının da birkaç ay önce plato yaptığını ekledi.

1652325761 940 Dip Bitcoin Icin mi Analistler Piyasa Satislarinin Devam Etmeye Hazir

Resim: CoinMetrics / Benjamin Cowan

Sosyal medya analiz sitesi Social Blade’den alınan veriler, en iyi kripto YouTube kanallarının pano genelinde izleyici kaybettiğini gösterdiğinden, kripto para birimlerine halkın ilgisi de şimdilik düşüşte görünüyor.

1652325762 849 Dip Bitcoin Icin mi Analistler Piyasa Satislarinin Devam Etmeye Hazir

Resim: Sosyal Bıçak / Benjamin Cowan

Ancak perakende yatırımcının kripto konusunda nerede durduğuna bakılmaksızın, bazı analistler NUPL gibi zincir üstü ölçümlerin bu mevcut iklimde hiç kullanışlı olmadığına inanıyor.

Arcane Research’ün araştırma başkanı Bendik Norheim Schei, “Dürüst olmak gerekirse, Bitcoin bu korkunç pazarda borsaya açıkça sıkı bir şekilde bağlı olduğundan, mevcut piyasada zincir üstü ölçümleri oldukça yararsız buluyorum.” şifresini çöz e-posta yoluyla.

“Nasdaq ile korelasyon tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve yatırımcılar Bitcoin’i riskli teknoloji hisseleri ile aynı sepete koyuyoruz” diye ekledi Schei.

Peki yatırımcılar Bitcoin fiyatının önümüzdeki haftalarda ve aylarda nereye gidebileceğini nasıl belirleyebilir?

Terra’nın UST’sinin Çöküşünden Sonra, Algoritmik Stabil Paralar için Sırada Ne Var?

Schei, “Borsa şu anda Bitcoin için önde gelen göstergedir” dedi. “Akım 30.000 $ Bu hafta test edilen seviye, 2021’de oldukça güçlü bir destek seviyesi oldu ve şu anda tutuyor, ancak borsa düşmeye devam ederse paramı buna yatırmam” dedi.

GlobalData Kıdemli Analisti Lil Read benzer bir görüş paylaştı, ancak kripto para birimlerinin şu anda bir enflasyon koruması olarak çalışmadığını da savundu.

Read, “Birçok kripto yatırımcısı, bunların altın, bir şirketteki hisseler veya fiat para birimleri gibi geleneksel varlıkların değeriyle bağlantılı olmadığı gerçeğini kripto para cazibesi ve değer teklifinin özü olarak görüyor” dedi. şifresini çöz e-posta yoluyla. “Bazı kripto boğaları, kripto para birimlerini enflasyona karşı korunmak için bir varlık olarak bile gördüler, ancak bu açıkça işe yaramıyor – gerçek şu ki, son birkaç hafta en azından kripto para birimlerinin daha geniş piyasa eğilimlerini izlediğini gördük.”

Read, ABD Merkez Bankası’nın son zamanlarda şehir merkezindeki ana tetikleyici olarak faiz oranlarını yükseltme kararına atıfta bulunarak, “yükselen bir faiz oranı ortamında yatırımcılar genellikle riskten daha fazla kaçınıyor” dedi. Read’in görüşüne göre, “kriptodaki fiyatlandırma dinamikleri, yeni bir istikrar düzeyi görene kadar daha geniş piyasa eğilimlerini yansıtacaktır – bu birkaç ay hatta yıllar alabilir.”

Yazar tarafından ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya diğer tavsiye niteliğinde değildir.

 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.