Dijital yuan, Xiamen, Guangzhou şehirlerindeki otobüs ve trenlere yeşil ışık yaktı

Dijital yuan, Xiamen, Guangzhou şehirlerindeki otobüs ve trenlere yeşil ışık yaktı

forkast.haberler

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Çin’in dijital yuanı artık Guangzhou şehir tramvaylarında kabul ediliyor ve metropoller dijital para birimini kullanan genişleyen bir şehir ağına katıldıkça Xiamen’in şehir toplu taşıma kartını şarj etmek için kullanılabilir.

İlgili makaleye bakın: Çin devlet medyası daha geniş e-CNY benimsemesi çağrısında bulundu

Hızlı gerçekler

  • Guangzhou yerel basınına göre, şehrin Tramvay Hattı 1’deki yolcular artık dijital yuan uygulamasının QR koduyla ücret ödeyebiliyor.
  • Xiamen yerel basınında çıkan haberlere göre, Xiamen şehrinin toplu taşıma tokatlama kartları 6 Mayıs’tan itibaren dijital yuan ile yeniden yüklenebilecek.
  • Raporda, Xiamen’in toplu taşıma sisteminin daha sonra yolcuların dijital bir yuan ödeme QR kodu kullanarak ücret ödemesine izin vereceği belirtildi.
  • Guangzhou ve Xiamen ile Çin’in 23 dijital yuan pilot kentinden en az 12’si toplu taşıma sistemlerinde bu tür ödemeleri kabul etmeye başladı. tahmin analiz.
  • Dijital yuan veya e-CNY, Ekim 2020’de halka açık testlere başlayan ve şu anda Çin’deki 23 şehirde pilot uygulama yapan Çin’in merkez bankası dijital para birimidir (CBDC).
  • Çin merkez bankasının Ocak ayında yaptığı açıklamaya göre, e-CNY kullanan toplam işlemlerin 2021 sonu itibariyle 87.565 milyar yuan (11.238 milyar ABD Doları)’na ulaştığı açıklandı.

İlgili makaleye bakın: Xiamen, Çin’in ilk blockchain tabanlı hatıra metro biletini yayınladı


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.