DeFi, Her Türlü Blockchain Oyunundan Para Kazanmak İstiyor

DeFi, Her Türlü Blockchain Oyunundan Para Kazanmak İstiyor

kriptoknowmics.com

4 saat

Okuma süresi: ~5 m


en oyun endüstrisi görülmemiş bir hızla yükseliyor. Oyun endüstrisinin şu anda 173 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Ancak ön bulgular, bu rakamın önümüzdeki beş yıl içinde 300 milyar dolara çıkabileceğini gösteriyor. Buna ek olarak, yeni blockchain oyun oyuncularının mevcut akışının bir sonucu olarak, oyun, küresel topluluğun tahmini 2,6 milyar aktif oyuncusu için daha pratik ve ulaşılabilir hale geldi. Çevrimiçi eğlenme arzusu artık birçok insan için motivasyon değil. Sanal deneyimler söz konusu olduğunda, oyuncular onlara çok fazla zaman ve para harcadıklarını fark ettiler. Sonuç olarak, eğlencelerinden para kazanma yöntemlerini keşfetmeye başladılar. Ne yazık ki, sıradan oyuncular için oyun çabalarından kar elde etmek için çok fazla seçenek yoktu. eSpor Yakın zamana kadar. Blok Zinciri Oyunları

Blok zinciri oyunları nelerdir?

Blok zincirleri, değişmez defterlerini hacklemek veya değiştirmek imkansız olduğu için bilgileri kaydetmek ve depolamak için kullanılabilir. Sonuç olarak, bir ağın işlem geçmişine genellikle halk tarafından erişilebilir. Sanal ekonomide, Bitcoin gibi kripto para birimleri ve EthereumBlockchain’in güç verdiği , oyun geliştiricileri için bir fırsatlar dünyası açtı. Çoğu oyunda, oyuncuların silahlar, avatarlar ve ganimet kutuları gibi eşyaları alıp satabilecekleri pazar yerleri bulunur. Ancak, bunun için nakit ödeseler bile, ona sahip olmayabilirler. Bunun nedeni, geliştiricilerin oyun tarihinin önemli bir bölümünde merkezi bir paradigma seçmeleri ve bu da onlara oyun dinamikleri üzerinde tam kontrol vermeleridir. Bu, oyuncu tarafından toplanan oyun öğelerinin anlatımı olabilir. Tek bir işletme onları kontrol ettiğinden, oyuncu hesapları ve eşyaların gerçek bir değeri yoktur. Bu paradigmayla ilgili diğer sorunlar arasında şeffaflık eksikliği ve oyun mekanizmalarını değiştirememe yer alıyor. Blockchain sayesinde, merkezi olmayan ve adil sanal pazar yerleri artık ilk kez var. Oyun şirketleri artık bu platformdaki tüm oyun deneyiminin mutlak kontrolüne sahip değil. Oyunlarda blockchain teknolojisinin kullanımı sanal ekonominin çok ötesine geçiyor. Diğer blockchain oyun potansiyeli şunları içerir:

gerçek mülkiyet

Blockchain tabanlı oyunlar, oyuncuların oyun içi varlıklarına gerçek hayatta sahip olmalarını ve yönetmelerini sağlar. Değiştirilemez tokenler (NFT’ler) genellikle varlıkları temsil eder.

birlikte çalışabilirlik

Oyun içi varlıkları birbirine bağlayan blok zinciri jetonlarının kullanımı sayesinde, oyuncular bunları blok zinciri tarafından barındırılan birden fazla oyun pazarında ticaret yapabilecekler.

adil deneyim

Blockchain, adil bir deneyime izin veren açık, dağıtılmış ve şeffaf ekosistemlerin oluşturulmasına izin verir. Oyunda ne olacağına karar vermek oyunculara kalmış ve oyunu daha iyi hale getirmek için oy kullanabilirler. Ek olarak, hileler, diğer herkes için deneyimi mahvetme fırsatına sahip olmayacak.

yaratıcılık

Oyunu merkezi bir sunucu barındırıyorsa, oyunu her an kapatmak mümkündür. Bir oyunun yaratıcıları artık katılmasa bile, oyuncular oynamaya devam edebilir ve blok zinciri teknolojisini kullanan yeni hikayeler ve varlıklarla oyunu genişletebilir. 2017’de piyasaya sürülen popüler bir video oyunu olan CryptoKitties, NFT’leri veya takas edilemeyen belirteçleri kullanarak bu değişikliğin önemli bir katalizörü oldu. Bununla oyuncular birçok türde sanal kedi satın alabilir, takas edebilir ve üretebilir. Ama tabi ki konu yavru kedi fiyatlarına geldiğinde ne kadar eşsiz olursa o kadar değerli oluyor. Böylece, o zamandan beri birkaç ek oyunu içerecek şekilde genişleyen sanal bir pazar doğdu.

Blockchain Oyunlarından para kazanılabilir mi?

Blockchain oyunlarının iki benzersiz özelliği olduğundan daha önce bahsedilmişti: NFT’lerin kullanımı ve platform içi ödemeler için kripto para birimi entegrasyonu. NFT kullanan oyunlarda, kullanıcılar aynı oyundaki diğer oyuncularla değiş tokuş edilebilen veya diğer platformlar arasında taşınabilen benzersiz varlıklara sahip olabilir. Piyasalara katılarak gerçek dünyada olduğu gibi blockchain oyunlarında çok para kazanabilirsiniz. Örneğin, yaratıcı bir çizgiye sahip olan ve bunun için bir ödül isteyen oyuncular tarafından koleksiyon eşyaları yapmak ve satmak mümkündür. Oyun işi daha yeni başlıyor, ancak gelecek parlak görünüyor.

Blockchain Oyunları ile Nasıl Yuvarlanırsınız?

Şimdiye kadar okuduklarınızın bir itirazı varsa, ellerinizi kaldırıp yuvarlanmanın zamanı geldi. Elbette bir bilgisayara veya mobil cihaza sahip olmak ilk ihtiyaçtır. Yeterince basit görünmüyor mu? Ardından, paranızı dijital paraya dönüştürmek için bir kripto para birimi alım satım platformu kullanmanız gerekecek. Eşanjör seçiminde en önemli husus, taleplerinize uygun olanı seçmektir. Örneğin, Ethereum blok zinciri, çok sayıda kripto para birimi oyununun temelidir, bu nedenle Ether’e yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Başlamak için dijital bir cüzdana ihtiyacınız olacak. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler var. Artık başlamak için açılır menüden bir aktivite seçmek kadar kolay.

Neden kripto oyunları oynamalısınız?

Oyuncuların oyun becerilerinden ve ekran karşısında geçirdikleri zamandan para kazanma isteği yeni bir şey değil. Bununla birlikte, blockchain oyun dünyasında, olasılıklar neredeyse sınırsızdır. Sadece açık ve şeffaf sanal pazarlarda para kazanmakla kalmayacak, aynı zamanda oyun varlıklarının sahipliğini talep edebilecek ve oyunla ilgili önemli seçimler üzerinde söz sahibi olabileceksiniz. Sonuç olarak, giderek daha fazla kripto tabanlı oyun deneyimi ortaya çıkıyor ve bu da oyuncuların daha şeffaf ve adil sanal dünyalara katılmasını kolaylaştırıyor.

DeFi’nin Para Kazanan Oyunlardaki Eylemleri

Merkezi Olmayan Finans (DeFi), kripto endüstrisinde muazzam bir şekilde gelişti. Dünya genelinde 2 milyardan fazla insanın oyun oynadığına dair bir tahmin var. Ayrıca, bu harcamanın 2025 yılına kadar 256 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. Giderek daha fazla insan eğlenceye akın ettikçe hem oyuncular hem de oyun yapımcıları oyun işinden daha iyi para kazanma yöntemleri arıyorlar. Merkezi bir sunucuda çalışmayan video oyunları gibi blok zinciri oyunları, bu tür para kazanmayı etkinleştirmenin bir yolu olabilir. Oyuncular oyunlarda hedefleri tamamladıklarında jetonlar “mayınlanır”. Oyunlardan elde edilen jetonları iletmek için Defi protokollerini kullanmanız gerekir. Buna ek olarak, Cryptocurrency oyunlarının sahipleri, muhtemelen olumlu bir getiri (yatırım getirisi) isteyeceklerdir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.