DeFi Günceleri 1: AVAX zirvede

DeFi sistemi hayatımıza girdiğinden beri rağbet görmeye devam ediyor. Altcoin ve diğer coinlerin çıkmasından 3 yıl geçmesine rağmen, DeFi her zamankinden daha fazla yükseliş gösterdi. Hadi gelin defi günceleri serisine beraber göz atalım...

featured

DeFi Günceleri 1: AVAX zirvede

DeFi sistemi hayatımıza girdiğinden beri rağbet görmeye devam ediyor. Altcoin ve diğer coinlerin çıkmasından 3 yıl geçmesine rağmen, DeFi her zamankinden daha fazla yükseliş gösterdi.

Özellikle çığ gibi büyüyüş gösteren (AVAX). Geriye dönüp bakıldığında, DeFi bir grup yazılım geliştiricisi ve girişimci tarafından sadece bir konsept olarak yola çıktı.
Yeni nesil teknoloji ile beraber finansal hizmetler bir blok zinciri üzerine inşa edildi ve geleneksel bankacılık sistemlerinin yerini aldı.

Özellikle, Avalanche (AVAX) dahil olmak üzere dört kripto para birimi, piyasaya giriş yapmak isteyen ve diğer yatırımcılar için güzel yükselişlere imza attı.
Diğer blockchain zincirinde bulunan coinler, altcoinler ve tokenlerde piyasalardaki sert dalgalanmalardan nasibini alıyor.

Bu beş jetonun hepsi aynı özelliklere sahipti. Gibi:

İlk olarak, tokenler, çok sayıda yükseliş koşuluyla 24, 48 ve 72 saat sonra ölçüldüğünde ortalama bir değer artışı gösterdi.
İkincisi, ortalama olarak 24, 48 ve 72 saat boyunca yükseldikten sonra son derece yükseliş koşulları olduklarını kanıtladılar.
Son olarak, aşırı bir bayrakta 72 saat boyunca minimum ortalama kazanç şaşırtıcı bir şekilde %10’a ulaşıyor.

DeFi belirtecleri evrimdir Diger uc kripto yukselisini surdurdugu icin AVAX
Kaynak: defipulse.com

DeFi, kripto pazarına %17,44 puan ve 101,08 milyar dolarlık Kilitli Toplam Değer (TVL) ile hakim durumda. Son 90 gün içinde, DeFi değeri istikrarlı bir şekilde yükseliş trendine giriyor ve bu da kripto yatırımcıları arasında artan ilgiyi gösteriyor.

Tarihsel analize dayanarak, Avalanche (AVAX), kripto yatırımcıları için daha bariz bir seçim gibi görünüyor. Sadece fiyat artışı nedeniyle değil, aynı zamanda karlar algoritmanın tezini tamamen doğruladığı için. AVAX’ın TVL’si %10’dan fazla artarak 8,5 milyar dolarlık rekor seviyeye ulaştı.

Ek olarak, Terra (LUNA), 17 milyar dolarlık piyasa değeri ile DeFi’nin en büyük pazarıdır. LUNA, DeFi pazarlarının %11,4’ünü temsil ediyor. LUNA şu anda 469.867.558$ piyasa hacmi ile 42.45$’dan işlem görüyor.

Diğer taraftan, Chainlink (LINK), Uniswap’ı geride bıraktıktan sonra son birkaç günde %10,6’nın üzerinde kazanç elde ederek ikinci sırada yer alıyor. Ek olarak, Fantom (FTM), TVL’si 4.3 milyar dolardan %30 artışla haftanın en büyük kazananı oldu.

Özetle, yukarıdakiler yalnızca bir rehberdir ve belirli bir sonuç vaat etmez, ancak yatırımcılar yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Bununla birlikte, yatırımcılar, DeFi’ye olan talep arttıkça bu tokenlerden bazılarına girme konusunda kendinden emin olabilirler. Bunun nedeni, bu tür kriptoların değerli olması ve genellikle daha uzun süre dayanmasıdır.


daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktadır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.