DeFi Data Shop Nansen, Oyun Analitiği Firması ZeroDrop’a İlk VC Yatırımını Yaptı

DeFi Data Shop Nansen, Oyun Analitiği Firması ZeroDrop’a İlk VC Yatırımını Yaptı

www.coindesk.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Zincir üstü veri platformu Nansen, Perşembe günü yaptığı açıklamada, Web 3 oyun başlangıcı ZeroDrop için 1.27 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turuna öncülük ederek ayak parmaklarını blockchain oyun sularına daldırıyor.

Nansen ilk kez bir dış firmaya yatırım yaptı. Mechanism Capital, Mixmob ve melek yatırımcılar da katıldı.

Bir basın açıklamasına göre ZeroDrop, gelecek vadeden GameFi ve değiştirilemez token (NFT) projeleri için analitik araçlar sağlayan “teknoloji geliştirme ve müşteri kazanımı” için fon kullanacak.

Şirket, Nansen tarafından endekslenen oyun içi verileri ve cüzdan analizlerini, hedeflenen katılım kampanyaları için kullanılabilecek bir araya getiriyor; bu, geçen yıl yüz milyonlarca dolarlık yatırım görmüş bir endüstrinin büyük ölçüde kullanılmayan bir yönü.

daha fazla oku: Framework Ventures, Web 3 Oyun ve DeFi’yi Desteklemek İçin 400 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

ZeroDrop, ZeroDrop’a gelmeden önce daha önce güçlü yayıncılar Electronic Arts (EA) ve Epic Games için çalışan CEO Winston Ng de dahil olmak üzere Web 2’nin eski muhafızlarından oyun gazileri tarafından yönetiliyor.

“Geçmişte oyun analizlerini, hatta web analizlerini aldığımız ve bunları gizli analiz denilen şeyde birleştirdiğimiz EA ve Epic oyunlarında bunu yaptık. Cüzdan verileriyle aynı fikir,” dedi Ng bir röportajda CoinDesk’e. “Bunun üzerine altı yedi sayfa yazmıştım ve onu gönderdiğimde [Nansen CEO Alex Svanevik]görüşmeye 20 dakika kala tüm tohum turunu alacağını söyledi.”

Yatırım, Nansen kendi operasyonlarını hızlandırmaya devam ederken geliyor. Aralık 2021’de 75 milyon dolar toplandığından beri, platformun analitik araçları artık Terra ve en son Solana da dahil olmak üzere yedi farklı blok zinciri ile uyumlu.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.