DeFi Borsası Eğrisi Finansmanı Günlük 6,8 Milyar Dolarlık Hacmi Üst Üste Çıkardı

DeFi Borsası Eğrisi Finansmanı Günlük 6,8 Milyar Dolarlık Hacmi Üst Üste Çıkardı

kriptobriefing.com

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


En büyük merkezi olmayan kripto borsası olan Curve Finance, tüm zincirlerde günlük 6,8 milyar dolardan fazla işlem hacmi kaydetti.

Tüm Zamanların En Yükseklerinde Eğri Hacmi

Kripto fiyatları düşüyor olabilir, ancak ticaret hacimleri yükseliyor.

DeFi borsası Curve Finance’teki günlük işlem hacmi, oynaklığın kripto pazarını sarsmasıyla Perşembe günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6,8 milyar dolara ulaştı. Resmi Curve Finance Twitter tarafından yayınlanan bir tweet’te protokol, Ethereum ana ağında 5,8 milyar dolarlık takası ve Avalanche, Fantom, Polygon ve diğer Katman 1 ve Katman 2 zincirlerinde 1 milyar dolarlık ek hacmi kolaylaştırdığını ortaya koydu. Tahkim

Curve Finance, en büyük merkezi olmayan kripto borsasıdır ve şu anda kilitli toplam değerde 9,8 milyar dolara ev sahipliği yapmaktadır. Borsa, stablecoin’ler ve likit stake eden Ethereum tokenleri arasındaki varlık benzeri takaslarda uzmanlaşmıştır. Eğrinin 3pool olarak bilinen en büyük likidite havuzu, kullanıcıların düşük kayma seviyeleriyle USDT, USDC ve DAI arasında geçiş yapmalarına olanak tanır.

Curve’ün rekor kıran işlem hacmine birçok faktör katkıda bulunmuştur. Bugün erken saatlerde, Tether’in USDT sabit parasının dolar sabitini kaybetmesine ilişkin korkular, yatırımcılar arasında paniğe neden oldu ve birçoğu 3pool’u USDT’yi algısal olarak daha istikrarlı USDC ve DAI ile değiştirmek için kullandı. Aynı zamanda, arbitrajcılar havuzdan USDT’yi bir dolardan daha düşük bir fiyata çıkarma ve Tether ile ABD doları ile bire bir oranda kullanma fırsatını değerlendiriyorlardı. Ek olarak, bugün Bitcoin ve Ethereum’daki keskin düşüş, birçok kişinin Curve’nin tricrypto2 havuzunu, sarılmış bitcoin ve Ethereum’u USDT ile takas etmek için kullanmasına neden oldu.

Eğri, son piyasa oynaklığından işlem hacminde bir artış gören tek borsa değil. CoinMarketCap verileri, Kraken, FTX ve Bitfinex gibi birkaç merkezi borsanın son 24 saat içinde spot işlem hacminde %100’den fazla artış gördüğünü gösteriyor. Kraken ve Bitfinex’in sırasıyla %173 ve %142 kazanç kaydetmesiyle türev işlem hacmi de arttı.

Veriler blok Tüm borsalardaki 7 günlük hareketli ortalama hacmin, 20 Nisan’da yıllık en düşük 16.32 milyar$’dan bugün 39.31 milyar$’a yükseldiğini gösteriyor. Mevcut günlük hacimler devam ederse, hareketli ortalama neredeyse bir yıl önce 26 Mayıs 2021’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 88.12 milyar dolara yaklaşacak.

Açıklama: Bu makaleyi yazarken, yazar ETH, CRV ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.