Decred (DCR): Açık Yönetim ve Topluluk Etkileşimini Teşvik Etmek

Decred (DCR): Açık Yönetim ve Topluluk Etkileşimini Teşvik Etmek

btcmanager.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


Decred (DCR), topluluk üyelerinin ağdaki tüm işlemleri doğrudan onaylamasına izin verir, böylece protokolün büyük sahipleri tarafından herhangi bir şekilde manipüle edilmesini önler.

Decred Nedir?

Mevcut kripto projelerinin çoğu, uygun derecede sürdürülebilirlik ve topluluk yönetişimi elde edilmesine izin vermiyor. Decred, büyük kripto para birimi Bitcoin’in temel ilkeleriyle tutarlı ademi merkeziyetçilik ve karşılıklı kontrol için yeni yaklaşımlar sunarak bu tür zorlukların üstesinden gelmeyi amaçlıyor. Tüm DCR sahipleri, tokenlerin çoğunluğunu biriktiren sahiplerin elinde herhangi bir güç yoğunlaşmasını önlemek için aynı miktarda karar verme gücüne sahiptir. Buna ek olarak Decred, hem iş ispatını hem de hisse ispatını birleştiren yenilikçi bir fikir birliği mekanizması kullanır. Böyle bir yaklaşım, tüm kullanıcılar arasında karar verme işlevlerinin daha yüksek düzeyde dağıtılmasına katkıda bulunur ve böylece diğer alternatiflerle karşılaştırıldığında DCR ağının genel istikrarını sağlar.

DCR’nin mevcut fiyatı, dolaşımdaki 13.99 milyon jeton arzı ile 53.68 dolara eşittir. Maksimum 21 milyon jeton arzına sahiptir (tıpkı Bitcoin durumunda olduğu gibi) ve arzı sonraki yıllarda %33 oranında artabilir. Şu anki kapitalizasyonu 751.1 milyon dolar, bu da onu 89.inci piyasadaki en büyük kripto para birimi. DCR, 2022 yılının Mayıs ayında (yaklaşık 250 $) maksimum tarihsel fiyata ulaştı ve bunu takip eden aylarda hızlı düzeltme izledi. Geçtiğimiz birkaç ay, önümüzdeki aylarda tokenin fiyat eğilimini tersine çevirmek için gerekli koşulları yaratabilecek yerel minimuma ulaşma olasılığını ima eden yatay düzeltme ile karakterize edilir.

Premium Vektör |  Kararname kripto para birimi simgeleri seti

Şekil 1. Decred’in İşlevselliği; Veri Kaynağı – Freepik

DCR’ye Yatırım Yapmak: Artıları ve Eksileri

Decred’e yönelik uzun vadeli talep büyük ölçüde şu faktörlere bağlı olacaktır: açık yönetim protokollerinin yayılması, iş kanıtı ve hisse kanıtı mekanizmalarının entegrasyonunun sürdürülebilirliği ve merkezi olmayan karar almanın karşılaştırmalı kalitesi geleneksel olanla karşılaştırıldığında. Yukarıdaki faktörlerin çoğunun DCR açısından olumlu olma olasılığı yüksektir, bu nedenle kripto topluluğu üyeleri tarafından benimsenmesini teşvik eder. Aynı zamanda, DCR geliştiricilerinin yeni teknolojik zorlukların üstesinden başarıyla gelebilmek için ek ayarlamalar ve yenilik uygulamaları yapmaları da beklenebilir. DCR’ye yapılan kısa vadeli yatırımların karlılığı, büyük ölçüde teknik analizin uygulanmasına bağlı olabilir. Bununla birlikte, yüksek oynaklık, yönetilebilir sınırlar içinde genel risk düzeyini kontrol etmek için kayıpları durdurmanın kullanılmasını gerektirir.

Şekil 2. DCR/USD Fiyat Dinamikleri; Veri Kaynağı – CoinMarketCap

DCR’nin fiyatı, diğer birçok tokenin dinamiklerine benzer şekilde, son birkaç ay içinde yatay kanal içinde gelişiyor. Ana destek seviyesi 47$ seviyesinde, bu da önümüzdeki haftalarda fiyat istikrarının yüksek olasılığını gösteriyor. Kilit direnç seviyesi, Decred’in fiyatının maksimum seviyeleri test etmesini engelleyen 67,5 $ fiyatında. Genel olarak, fiyatı destek seviyesinden geri dönerse, yatırımcılar DCR’ye güvenilir bir şekilde yatırım yapabilirler. Bu şekilde, potansiyel kayıp riskleri etkin bir şekilde en aza indirilebilir. Her durumda, DCR, genel kar yaratma fırsatlarını önemli ölçüde etkileyebilecek en dinamik tokenlerden biri olmaya devam ediyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.