DAO, rekor kıran video için 5 milyon dolar toplamayı planlıyor

featured

DAO, rekor kıran video için 5 milyon dolar toplamayı planlıyor

DAO, rekor kıran video için 5 milyon dolar toplamayı planlıyor Blockbuster markasını Dish Network’ten satın almak ve onu bir film stüdyosu ve akış platformuna dönüştürmek amacıyla yeni bir merkezi olmayan özerk organizasyon  kuruldu.

Blockbuster Video, 1985 yılında kurulmuş, bir zamanlar dünya çapında 6.000’den fazla mağazası olan ve 2014 yılında neredeyse tüm faaliyetlerini durdurmadan önce 8 milyar doların üzerinde bir değere sahip olan bir Amerikan video kiralama şirketidir. Şu anda Dish Network’e aittir ve Bend, Oregon’da yalnızca bir mağazası vardır.

Gişe rekorları kıran oyuncuları Dish Network’ten “serbest bırakmak” ile ilgilenen DAO, uygun şekilde adlandırılmış Blockbuster DAO’dur. DAO, 26 Aralık tarihli bir tweet’te, Blockbuster DAO NFT para basma etkinliği aracılığıyla en az 5 milyon dolar toplayarak Blockbuster’ı satın almak için bir temel kampanya düzenleme planlarını açıkladı. Her NFT, 0.13 ETH değerindedir.

Blockbuster DAO, Blockbuster’ı merkezi olmayan bir film akışı stüdyosuna (DeFilm) dönüştürmeyi planlıyor. DeFilm, Temmuz ayında başlayan ve “aslında bir blok zincirinde karar vermenin gerçekleştiği bir film yapmayı” öneren bir deneydir. ‘Blokbuster’ böyle bir proje için uygun bir isim gibi görünüyor.

Gişe rekorları kıran filmleri ilk DeFilm akış platformu ve hem Web3 markalarının hem de ürünlerinin temel dayanağı, ancak film endüstrisinin geleceğinde bir güç merkezi haline getirirken, gişe rekorları kıran filmleri kırmak ve markayı toplu olarak yönetmek için bir DAO oluşturmaktır.

DAO

Twitter’da yaklaşık 9.000 netizenden ve DAO’nun hedeflerine nasıl ulaşabileceği konusunda tavsiyelerde bulunan bir Discord sunucusundan oluşuyor.

Gişe rekorları , bir aydan uzun bir süre önce Anayasa DAO‘nun (PEOPLE) belirlediği benzer bir yola girerken, sosyal medyanın Gamestop ve AMC gibi memestock markalarını canlandırma arzusundan yararlanıyor gibi görünüyor. Anayasa , açık artırmada Dorothy Tapper Goldman Vakfı’ndan Amerika Birleşik Devletleri Anayasası’nın orijinal bir kopyasını satın almayı amaçladı.

Koruma fonu yöneticisi Kenneth Griffin, 19 Kasım’da Sotheby’s müzayedesinde kopya için toplam 43,2 milyon dolar ödediği için Anayasa nihayetinde hedefine ulaşamadı. Açık artırmadan sonra, DAO tüm bağışçılara tam bir geri ödeme teklif etti. Geri ödeme almayanlar, PEOPLE jetonlarını tuttu.

Bir aydan biraz fazla bir süre sonra, 23 Aralık’ta PEOPLE, şu anda yaklaşık 0.11 $’dan işlem gördüğü Binance’de listelendi.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.