Kurumsal Dönem: Daha Önce Duymadığınız Bitcoin Alıcıları

Daha Önce Duymadığınız Bitcoin Alıcıları

Kurumsal Dönem: Daha Önce Duymadığınız Bitcoin Alıcıları

Daha Önce Duymadığınız Bitcoin Alıcıları Kripto ticaretinin ön saflarında yer alan Bitfrost Yönetici Ortağı Anton Chashchin, kripto para birimlerinin artan kurumsal kabulü ve Elon Musk odaklı manşetlerin radarı altında uçan alıcılar hakkındaki görüşlerini sunuyor.

Bu yıl, birçok yatırımcı kripto para birimi yutturmaca ile bir 2017 déjà vu gördü. Elon Musk, Twitter botları ve medya, kriptoyu canlı trendlerin stratosferine itmek için bir araya gelmiş gibi görünüyor.

Yorumcular, yutturmacanın arkasında bir şey olup olmadığı veya patlamayı bekleyen bir balon olup olmadığı konusunda ikiye bölünmüş durumda. 2018’in başlarındaki soğuk kripto kışının anıları ve İngiltere Merkez Bankası’ndan devam eden uyarılarla, birçoğunun hala çitlerde olması şaşırtıcı değil.

Ama bu sefer farklı. 2017 büyük ölçüde kararsız, trend odaklı özel yatırımcıların hakimiyetindeyken, kurumlar o zamandan beri oyuna girdi ve bunu uzun vadede yaptı. Son Deloitte araştırması, finans liderlerinin %76’sının dijital varlıkların önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde Fiat’ın yerini alacağına inandığını ortaya koydu. Daha Önce Duymadığınız Bitcoin Alıcıları

Bu tanıma ile, harika oyuncular her zamankinden daha büyük miktarlarda satın alıyor. Birçok büyük şirket ve hatta bazı hükümetler artık kripto para kullanıyor ve daha fazlasının eklenmesi bekleniyor. Nickel Digital Asset Manager, şirketlerin %62’sinin gelecek yıl içinde bitcoin satın almayı planladığını belirtiyor.

Yine, bu kararlar, her satın alma öncesi uzun yönetim kurulu toplantıları ve risk değerlendirmeleri ile bir hevesle alınmıyor. Uzun vadede alıp satarak, daha fazla kıtlık ve dolayısıyla daha fazla talep yaratmaya yardımcı olurlar ve Bitcoin’in değerini sağlıklı bir büyüme yolunda tutacak pozitif bir döngüyü katalize ederler. Bu kurumsal dönem, Bitcoin için daha olgun bir çağı işaret ediyor. Daha Önce Duymadığınız Bitcoin Alıcıları

çekme faktörleri

Peki kurumları kriptoya çeken nedir? Genel olarak, kurumsal oyuncular kripto pazarına girmek için üç ana nedeni paylaşıyor.

İlk olarak, fiyat önemli değil. Startuplardan milyar dolarlık fonlara kadar, bir kurumun hedefi portföyünün %1, %10, %20 ve hatta %50’sini kripto paraya dönüştürmekse, bunu ne pahasına olursa olsun yapabilirler. Bu, daha geniş bir işletme yelpazesi için cazip hale getirir.

İkincisi, kripto uzun vadeli stratejik bir bakış açısıyla çekici. Tutmaya ilgi duyan kurumlar kripto potansiyelini fark ettiler. Birçok kurum, kilitleme yönergelerine, şirketlerden kurumsal paraya sahiptir veya Bitcoin’i uzun vadeli enflasyon eğilimlerine karşı bir önlem olarak kullanır. Bu nedenle, kurumsal yatırım ve elde tutma davranışında eşzamanlı bir artış görüyoruz ve bu da yönetim genelinde daha fazla satın alma baskısı yaratıyor.

Üçüncüsü, kendi kendini idame ettirmesidir. Kurumsal ticaret daha büyük hacimler yaratır ve daha büyük hacimler yeni kurumları çeker. Bitcoin, belirli değerleme eşiklerini zımnen aştığından, geleneksel olarak muhafazakar şirketlerin artan ilgisini göreceğiz. Daha Önce Duymadığınız Bitcoin Alıcıları

Belli temel motivasyonları paylaşsalar da, kriptonun faydalarını araştıran giderek artan sayıda kurum var. Aşağıda odaya taşınanlardan bazıları var.

Emlak planlama ve güven

Ana akım bilince sağlam bir şekilde yerleşmiş kripto ile, biraz daha yaşlı bir nüfus, daha sofistike yatırım araçlarını çeken avantajlardan yararlanmak istiyor. Hala kendi Bitcoin yatırımlarını nasıl kuracaklarından emin olmayanların çoğu, emlak planlamacılarından kendi adlarına aile tröstleri satın almalarını istiyor. Yararlanıcılardan gelen talebe yanıt olarak, giderek daha fazla tröst, varlıklarının bir kısmını bitcoin’e dönüştürüyor. Bu, artık birçok emlak planlama tröstünün müşteri tekliflerinin giderek daha rekabetçi bir parçası haline geliyor.

Daha deneyimli kripto yatırımcıları, bu alanda vergi artışından yasal olarak kaçınmak için tröstlere yöneliyor. Kuruma bağlı olarak, tröstler önemli vergi avantajları sunabilir; Bitcoin veya başka bir kripto para biriminin böyle bir tröst için transferi vergiye tabi değildir. Tıpkı kripto destekli kredilerde olduğu gibi, bu aynı zamanda yararlanıcıların sermaye kazançları üzerindeki vergileri düşürmelerine ve bu faydaları keşfeden daha geleneksel yatırımcıları çekmesine olanak tanır.

Ek olarak, birçok yatırımcı, yeni KYC / AML düzenlemeleri karşısında Bitcoin tekliflerinin anonimlik eksikliğinden endişe duyuyor. Yeterli ivmeye sahipseniz, bireysel bir yatırımcının parasını nereye harcadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Yaşayan tröstler, gerçek sahibi ifşa etmek yerine varlıkların sahipliğini mütevelli heyetine atayarak ekstra bir gizlilik düzeyi ekleyerek hak sahiplerinin varlıklarını korur.

Aile ofisleri

Kripto bilincine sahip Y kuşağı, kurumsal varlık yönetimi tarzında aile ofislerinin saflarında yükselirken, Bitcoin giderek daha popüler bir portföy bileşeni haline geliyor.

Bitcoin’e yalnızca %1’lik güvenli tahsis ile bir ofis, önemli bir risk olmaksızın %1 ila %5’lik bir getiri bekleyebilir. Buna karşılık, portföyünün %30’unu oluşturan bir varlık, yalnızca günlük işlemlerde eşdeğer bir getiri sağlayabilir. Bitcoin tahsisi zaman içinde portföylerinin geri kalanıyla karşılaştırıldığında ne kadar iyi olursa, aile ofislerinin yatırım yapma olasılığı o kadar artar.

Korumanın birinci öncelik olduğu tröstlerin aksine, aile ofisleri sadece daha fazla para kazanmak ve enflasyondan kaçınmak ister. Dolayısıyla altın gibi kıtlığı nedeniyle koruma altına alınan Bitcoin’in cazibesi, özellikle yeterli bilgi ve bağlantıya sahip olanlar için aşikardır.

Aslında, Bitcoin giderek altına göre bir avantaja sahip olarak görülüyor. Altının değerini sınırlayan gerçek yükümlülükleri olsa da, Bitcoin sınırsızdır. Büyüme alanı teorik olarak üsteldir. Bu nedenle, İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey’in kripto paranın “gerçek bir değeri olmadığı” yönündeki son eleştirisi ironik bir şekilde tamamlayıcı olarak görülebilir.

Bu argümanlar, Covid hastalığının ardından düşmanca ve yüksek riskli bir yatırım ortamıyla birleştiğinde, Bitcoin tutan aile ofislerinin sayısında artışa neden oldu.

Alım tarafı fonları

Aldatmaca korkusu bir yana, satın alan fonlar bunu daha fazla yatırımcı çekmek için kullanır ve tipik olarak en modern, en iyi performans gösteren varlıkları portföylerine ekler. Bu yüzden stratejileri oldukça PR ağırlıklı.

Daha fazla yatırımcı taraf olur olmaz daha fazla Bitcoin satın alabilirler. Daha fazla bitcoin ile daha fazla komisyon kazanabilirler. Bitcoin’in kıtlığı, büyüme hedefleriyle iyi gidiyor.

Hesabında bazı kripto varlıkları bulunan fonun hisseleri olarak menkul kıymetler satan fonların en bilinen örneği ABD merkezli Grayscale Bitcoin Trust (OTC: GBTC), ancak Avrupa’da faaliyet gösteren onlarca küçük kapalı topluluk var.

Likidite girişimleri

Likidite girişimleri, sanal varlık hizmeti sağlayıcısı olabilecek her şeyi içeren çok çeşitli kurumları kapsar. Fintech, fon veya borsa gibi herhangi bir Bitcoin tabanlı teklif sunmak isteyen bir iş kuruyorsanız, satmak için satın almanız gerekir.

BTC/USD borsası veya arbitraj olduğu durumlarda, esasen ucuz bir şey alıp daha iyi fiyata satmak, bir işi yürütmek için hem altta yatan hem de piyasa değerlerine ihtiyaç vardır. Operasyonlar ölçeklendikçe daha fazlası gerekir.

Bu tür işletmeler pazar fırsatlarına karşı çok hassastır. Birçoğu, arbitraj fırsatlarının olmaması ve düşük ticaret hacimleri nedeniyle 2019’da kripto ticaret masalarını kapatırken, birçoğu 2021’de her zamankinden daha güçlü bir şekilde işine dönüyor.

Her gün dünya çapında daha fazla likidite girişiminin ortaya çıkmasıyla, ilk likidite ve likidite ortakları giderek daha önemli hale geliyor. Ve dünya çapında daha iyi likidite ile artan sayıda kurum Bitcoin’i istedikleri gibi kullanmaya çalışacak.

İlk kez kripto para alıcıları

Perakendede olduğu gibi, birçok Bitcoin alıcısı bunu ilk kez yapıyor. Bunlar şirketler veya varlık yönetimi firmaları olabilir ve çoğu için Bitcoin, likiditesi, yaygın kabulü, yerleşik düzenlemeleri, genel güveni ve farkındalığı nedeniyle bir numaralı tercihtir.

İlk kez kripto para alan kişiler genellikle Bitcoin’e aşık oldukları için değil, diğer şeylerin yanı sıra elde tutma ücretleri ve mahremiyet eksikliği nedeniyle bankalara aşık olmaktan vazgeçtikleri için kriptoya yönelirler.

Bu şirketler, portföy çeşitlendirmesinden enflasyon korumasına, hırsızlığa karşı güvenliğe veya işlem ücretlerini düşürmeye kadar çeşitli avantajlar için kriptoya yöneliyor. Bazıları riskten kaçınır, yalnızca lisanslı ülkelerle çalışır, premium hizmeti ve uyumluluğu tercih eder veya temkinli vergi optimizasyonu için kullanır. Diğerleri daha yüksek riskten, daha yüksek getiri oranından yararlanır. Daha Önce Duymadığınız Bitcoin Alıcıları

Perakende mağazalardan kripto satın almak genellikle spekülatif bir yatırım olsa da, kurumların genellikle daha fazla sorumluluğu vardır, bu nedenle yeni başlayanlar için kapsayıcı strateji öğrenmektir. Henüz kriptoya %100 güvenmeseniz bile, bu genellikle hızlı bir şekilde zengin olma planının aksine bir pilot uygulamadır.

Ucuz uluslararası işlemler gibi kripto paralara sahip olmaktan ne gibi faydalar elde edebileceklerini bilmek istiyorlar. Bunun mümkün olması için, CFO’ları, muhasebeciler, avukatlar ve yöneticiler, tam bir vardiyadan önce kripto para birimlerini nasıl faturalandıracaklarını, alacaklarını, depolayacaklarını, sevk edeceklerini, tasfiye edeceklerini ve vergilendireceklerini öğrenmelidirler.

Kripto endüstrisi için “olumlu bir döngü”

Kurumsal kabul, sektör için olumlu bir döngü oluşturur. Daha geniş benimseme, istikrarlı ve olgunlaşan bir pazarın kanıtı olan karmaşık düzenleyici girişimler ve çerçeveler gerektirir. Daha Önce Duymadığınız Bitcoin Alıcıları

Kısacası, daha fazla kurumsal yatırım, daha fazla istikrar anlamına gelir, bu da daha fazla kurumsal yatırım anlamına gelir. Hype bir yana, Bitcoin’in daha önce görmediğimiz şekillerde gerçekten yükselebileceği devam eden bir döngü.daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.