Cynics, BBC Bitcoin kilitlenme raporunun yorumlar bölümüne hakim

Cynics, BBC Bitcoin kilitlenme raporunun yorumlar bölümüne hakim

kriptoslate.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


BBC, 10 Mayıs’ta ‘Bitcoin değeri Kasım zirvesinden bu yana %50 düştü’ başlıklı bir makale yayınladı. Mevcut durum hakkında dengeli bir açıklama yaptı. Anahtar paket, hisse senetleri ile de düşen güçlü bir pozitif korelasyondu.

Bununla birlikte, yorumlar bölümünün analizi, çoğu okuyucunun Bitcoin’e karşı güçlü bir isteksizliğe sahip olduğunu gösterdi. En çok oy alan yorum, BTC’nin bir yatırım olmadığını belirtti; bunun yerine, ‘saf spekülasyon’dur ve çevreye zarar verir.

“Bitcoin bir yatırım değil, tamamen spekülasyon ve “mayınlı” olması nedeniyle çevre için korkunç. Küresel GPU kıtlığına olan katkısından bahsetmiyorum bile.”

Bitcoin 30.000 dolarlık desteğe sıçradı

Bitcoin ayıları Pazartesi günü hakim oldu ve 30.000 dolardan destekten sıçramadan önce aşağı yönde %12’lik bir dönüşü tetikledi. Bugün boğalar, fiyatı 32.600 dolara kadar yükselterek direniyor.

Pazartesi günkü satış, Kasım 2021’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’dan itibaren yedi aylık daha geniş bir düşüş trendinin sonuncusuydu. Aşağıdaki grafik, forma dönüş için ilk önerilerin olduğunu gösteriyor, ancak Nisan ayından itibaren düşüş trendinin hızlanmasının ardından bunun herhangi bir ipucu yok oldu.

Bunun arkasında, merkez bankaları tarafından yönetilen ve yatırımcıların Bitcoin de dahil olmak üzere risk altındaki varlıklardan kaçmasına neden olan küresel bir parasal sıkılaştırma var. Kripto para hedge fonu BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale şunları söyledi:

“Para politikasının sıkılaştırılması, yatırımcıların risk varlıklarına maruz kalmalarını azaltmasına neden oluyor ve BTC’nin S&P 500 ile mevcut korelasyonu, bugün de düşmesine neden oldu.”

Makroekonomik ortam kötüleştikçe beklenti, merkez bankalarının şahin politikalara devam etmesi ve kripto para birimlerinin fiyatı için daha fazla sorun yaratması yönünde.

Karşı çıkanlar yürürlükte

BBC’nin Bitcoin’in fiyat düşüşü hakkındaki raporunun ardından, yorumcular önde gelen kripto para birimi hakkındaki görüşlerini dile getirmekten geri durmadılar.

Olumlu oyların eksi oy oranına göre belirlendiği üzere, en popüler yorumlar BBC okuyucuları arasında güçlü bir Bitcoin karşıtı duygu gösterdi.

Tutarlı temalar arasında Bitcoin’in spekülatif olması, olumsuz çevresel etki, hızlı zengin olma dolandırıcılığı olduğu konuşulması ve suçla ilişkisi yer alıyor.

“OH HAYIR! Enerji temelli piramit düzenim :'(“

Buna dayanarak, sıradan sıradan insanların Bitcoin tutmanın yararlarına henüz ikna olmadığı açıktır. Bununla birlikte, kripto para birimi ve blok zincirinin yakında ortadan kalkmayacağı bir durum olarak kalmaya devam ediyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.