Crypto Twitter’da Bu Hafta: Coinbase NFT Flop’ları, Elon Musk NFT’leri Alay Ediyor, Scaramucci Touts Algorand

Crypto Twitter’da Bu Hafta: Coinbase NFT Flop’ları, Elon Musk NFT’leri Alay Ediyor, Scaramucci Touts Algorand

decrypt.co

5 saat

Okuma süresi: ~5 m


Crypto Twitterda bu hafta Kylie Jenner Michael Saylor ve NFT

Şifre Çözme için Mitchell Preffer tarafından hazırlanan çizim

Kripto tüccarları korkuyu hissediyor. Başlangıç ​​olarak, Bitcoin fiyatı 35.000 doların altına düştü. Ocak ayından beri ilk kez Bu sabah erken saatlerde, önde gelen kripto para birimlerinin fiyatlarının kendi fiyatlarında olduğu gerçeği ışığında bu pek de beklenmedik bir durum değil. art arda beşinci düşüş haftası.

Yine de, Crypto Twitter’daki çoğu endüstri uzmanı, bu hafta çok fazla düşüş olumsuzluğundan kaçındı. Hafta, Bored Ape Yacht Club (BAYC) franchise yaratıcıları Yuga Labs’a geçen hafta sonu birçok kişi tarafından rezalet olarak kabul edilen bir NFT düşüşü için yönlendirilen çok sayıda çığlıkla başladı. şifresini çöz bazı hoşnutsuz tepkileri kapsıyordu bu hafta başlarında nane için.

Yuga Labs’ın sahip olduğu iade edildiğinden beri Darphane çılgınlığı sırasında astronomik gaz ücretleri ödeyen, ancak işlemleri herhangi bir nedenle başarısız olan müşterilere 90.57 ETH (yaklaşık 265.500 $). Yuga “görünüşe göre bol miktarda berrakBAYC ekosisteminin yerel ApeCoin jetonunu Ethereum’dan ve kendi blok zincirine taşıyacağını ve Ethereum geliştiricisi Mark Beylin’in şirketi “en yüksek düzendeki dolandırıcılar” olarak adlandırmasını teşvik edeceğini söyledi.

Maymunla ilgili tüm NFT’lerimden çıkmayı yeni bitirdim

şimdi Yuga gerçek renklerini ortaya çıkardığına göre, onu göremiyorum

en yüksek mertebeden sanatçılarla

— Mark Beylin (@MarkBeylin) 2 Mayıs 2022

Yine Pazartesi günü, kripto podcast yayıncısı Peter McCormack, Bitcoin İyileştirme Önerisi 119 (BIP-119) hakkında bir şeyler söyledi. Bitcoin çekirdek geliştiricisi Jeremy Rubin tarafından Bitcoin topluluğuna sunulan teklif, tartışmalı yeni operasyon kodunu tanıtıyor “CheckTemplateVerify” (CTV) ağa.

Teknolojiyi anlamadan bile, BIP119, #bitcoin’e saldırı gibi geliyor.

⬛️

— Peter McCormack ⬛ (@PeterMcCormack) 2 Mayıs 2022

CTV, Bitcoin’e “sözleşmeler” (koşullu işlemler) fikrini getiriyor; bu, bazı Bitcoin’lerin teorik olarak yalnızca cüzdan sahibi tarafından belirli koşullar yerine getirildiğinde harcanabileceği anlamına geliyor. Örneğin, bir cüzdan belirli bir miktarda Bitcoin alabilir, ancak parayı yalnızca beyaz listedeki adreslere göndermesine izin verilebilir.

McCormack gibi eleştirmenler, bunun potansiyel olarak Bitcoin’in değiştirilebilirliğini baltaladığını savunuyor. Sözleşmeler ayrıca dünyanın en sevilen kriptosunu artan düzenleyici kontrole duyarlı hale getirebilir.

Başkalarının Rubin’in önerisine meraklı olduğunu belirtmekte fayda var. katı kullanımlar Akıllı sözleşme işlevselliğinin unsurlarını blok zincirine getirme potansiyeli de dahil olmak üzere CTV için.

Salı günü, Eski Beyaz Saray iletişim direktörü ve şimdiki Bitcoin/Ethereum/Algorand HODLing SkyBridge CEO’su Anthony Scaramucci sevincini tweetledi geçen haftanın haberleri Dünyanın en büyük spor derneği FIFA, yeni bir sponsorluk anlaşmasında yeşil blockchain Algorand’ı kullandı. Scaramucci, Bitcoin-maxi lazer gözlerinin arkasında ALGO’ya olan sevgisini tweetledi.

FIFA’nın bu hafta FTX geçen hafta spot ticareti açıkladı. Dünya Algorand’ı anlayacak. Sabır ve inanç.

– Anthony Scaramucci (@Scaramucci) 2 Mayıs 2022

Hayır, gerçekten, Scaramucci çok iyiydi.

Yani NFL, MLB, NBA ve NHL’yi eklediyseniz, hala @FIFAcom @FIFAWorldCup @fifamedia’nın erişimine sahip değil, dünya sporu @Algorand’ı seçti

– Anthony Scaramucci (@Scaramucci) 3 Mayıs 2022

Bu arada, aynı gün, Dubai’nin veliaht prensi Hamdan bin Muhammed, kripto meraklısı düzenleyicilerinin bir ofis açtığını tweetledi … bekleyin … metaverse! Bu kesinlikle daha güvenli ve dinamik bir düzenleyici yaklaşımdır. Başkan Joe Biden’ın ezici icra emri. Beyaz Saray, dikkat!

Bugün, Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA), Metaverse genel merkezini ‘The Sandbox’ın dinamik sanal dünyasında kurmasıyla Metaverse’de ilk kez sahneye çıktı. Girişim, Dubai’nin hükümet operasyonlarını yönetmek ve genişletmek için yeni bir model yaratıyor

— Hamdan bin Muhammed (@HamdanMohammed) 3 Mayıs 2022

Ethereum kurucu ortağı ve CEO’su Vitalik Buterin, Ryan Adams’ın Ethereum’u “pahalı değil” olarak adlandırdığı bir tweet’e atladı ve bize yaratılışı hakkında hızlı bir güncelleme verdi.

Gerçekten kabul edilebilir bir imo olması için 0,05 doların altına düşmesi gerekiyor. Ama kesinlikle büyük ilerleme kaydediyoruz ve hatta ön-teşekkürler bile bizi oraya bir süreliğine götürmek için yeterli olabilir!

— vitalik.eth (@VitalikButerin) 3 Mayıs 2022

Çarşamba günü, yeni Twitter sahibi Elon Musk, profil resmini bir BAYC kolajıyla değiştirdi ve NFT eleştirmenleri arasında ortak bir düşünceyi yansıttı ve resme şöyle dedi:biraz değiştirilebilir

Bilmiyorum… değiştirilebilir gibi görünüyor

— Elon Musk (@elonmusk) 4 Mayıs 2022

Resmin orijinal sanatçısının söyleyecek önemli bir şeyi vardı. Musk hemen profil resmini tekrar değiştirdi. Sanırım o kadar da değiştirilebilir değil.

@elonmusk Çalışmalarınıza çok hayranım Sotheby’s indirimimiz için oluşturduğum pfp’nizi kaldırmanızı rica ederim. Ya da bana hak veriyorsun 😂. Alıcı onayı ile basılan orijinal dosyayı size göndermekten mutluluk duyarız 🫡 pic.twitter.com/e83ZyxWGH5

— Michael Bouhanna (@michaelbouhanna) 4 Mayıs 2022

Ertesi gün, Binance CEO’su Changpeng Zhao, Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter teklifi için Binance’in sağladığı 500 milyon dolarlık takipçileri uyardı.

Davaya küçük bir katkı. https://t.co/xD9XZxOWfL

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) 5 Mayıs 2022

Perşembe günü, Coinbase’in yeni NFT pazarı bir gündür yayındaydı ve sadece 150 kullanıcı çekti. Kripto yatırım şirketi 1confirmation’dan Nick Tomaino hayal kırıklığını tweetledi.

1/ Coinbase hissesini satmadım ama şirket önümüzdeki yıl NFT’lerde güçlü bir hamle yapmazsa tüm hisselerimi satacağım. Mevcut NFT ürünü öyle değil…

– Nick Tomaino (@NTmoney) 4 Mayıs 2022

Meta’nın sanal gerçeklik Horizon Worlds sosyal oyunu için lider proje yöneticisi Dare Obasanjo, insanların Coinbase NFT’nin yüksek beklentileri ile lansman sonrası katı gerçeklik arasındaki geniş uçurumun altını çizdi.

Coinbase, 2020’de 646 milyon dolarlık tazminat paketiyle Google’dan bir Başkan Yardımcısı Surojit Chatterjee’yi ürün başkanı olarak işe aldı.

Teknolojide en yüksek ücretli PM’nin ürün etkisini görmeyi bekliyordum.

Coinbase NFT bu üründür. https://t.co/32j1OaKM8m

— Dare Obasanjo (@Carnage4Life) 5 Mayıs 2022

Son olarak, kripto dedektif ZachXBT’nin zincirleme gizli çalışması, Amerikalı boksör ve mahkûm edilmiş aile içi tacizci Floyd Mayweather’ı bir değil, iki değil, üç iddia edilen halı çekme dolandırıcılığı.

1/ Görünüşe göre @FloydMayweather takipçilerine bir kez daha yalan söylemiş. Yeni projesi @Mayweverse sadece 193,5 bin dolar getirmeyi başardı, ancak anon ekibi, madeni para basıldığından beri ortadan kayboldu ve gelirler transfer edildi.

Yeterince komik, ÜÇ halı çekmeyle doğrudan bağlar var https://t.co/HKj9r2QR9w pic.twitter.com/ggn1WlBwnc

— ZachXBT (@zachxbt) 5 Mayıs 2022


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.