Crypto.com patronu şimdi ve son ayı piyasası arasındaki farkı açıklıyor

Crypto.com patronu şimdi ve son ayı piyasası arasındaki farkı açıklıyor

kriptoslate.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, acımasız gerilemeyi ‘gerçekten zor bir gün’ olarak nitelendirdi.

Son yedi gün içinde, toplam piyasa değeri kayıpları 570 milyar ABD Doları veya -%33 olarak gerçekleşti. Ve piyasaların ürkmesiyle, yatırımcılar kayıplarını en aza indirmeye çalıştıkça, her zaman daha fazla panik satışı tehdidi vardır.

Bununla birlikte, göz ardı edilebilir olsa da, bir miktar hopium görünümünde, Marszalek, son ayı piyasasının baskın anlatısının aksine, ‘kimsenin kriptonun hayatta kalmasını sorgulamadığına’ dikkat çekiyor.

Kripto için gerçekten zor bir gün.

2018 ile bugün olan arasındaki en büyük fark nedir?

Kimse kriptonun hayatta kalmasını sorgulamıyor. Sektör daha güçlü dönecek. Her zaman öyle.

Fırtınada güvende kalın 🙌

— Kris | Crypto.com (@kris) 12 Mayıs 2022

Sonra tekrar, son ayı piyasası, kapanan çok sayıda projeyle belirlendi. Ve aynı şey bu sefer de geçerli olacak.

Ayı piyasası burada

Bu haftaki kripto satışı, boğa döngüsünde olma fikrini ortadan kaldırdı. Geçen hafta boyunca, stabilcoinler hariç her ilk 100 token çift haneli kayıplar yaşadı.

Şaşırtıcı bir şekilde, TRON, son yedi gün içinde en iyi hemşirelik kayıplarını sadece %12’ye çıkardı. STEPN, Fantom ve Gala sırasıyla %69, %69 ve %60 değer kaybederek en çok etkilenenler oldular.

Marszalek, bu sefer kimsenin endüstrinin hayatta kalmasını sorgulamadığına dikkat çekiyor. Ancak bu, her projenin bir sonraki boğa aşamasına geçeceği anlamına gelmez.

Coinopsy.com web sitesi, ölü projeleri şaka, dolandırıcılık ve terk edilmiş kategorilerde listeler. Tarihe göre sıralama, 2018’de 753 kripto projesinin öldüğünü gösteriyor ve bu ayı piyasasının neden olduğu yıkımın ölçeğini vurguluyor.

Henüz erken olmasına rağmen, 2018’den bu yana yaşanan gelişmeler, alanı önemli ölçüde ileriye taşıdı. Örneğin, Mart 2018’deki 1.658’e karşılık Şubat 2022 itibariyle 10.397 farklı kripto projesi vardı.

Bununla birlikte, bu ayı piyasasında binlerce kripto projesinin öleceğini söylemek mantıklı.

Do Kwon, projelerin %95’inin onları istediğini söylüyor

Terra kurucu ortağı Do Kwon, neredeyse tüm kripto projelerinin öleceğini düşünüyor. Yakın tarihli bir röportajda, fırtınadan önce, projelerin %95’inin başarısız olacağını söyledi ve ‘şirketlerin ölümünü izlemenin de eğlencesi olduğunu’ ekledi.

İronik olarak, Terra geçen hafta değerinin %99,9’unu kaybederken, Terra ölüler arasında olacak gibi görünüyor. Ancak, uzayda çok az kişi eğlendiklerini söyleyebilir.

Do Kwon: “%95’i ölecek [coins]ama şirketlerin ölmesini izlemenin de bir eğlencesi var”

8 gün önce. ironik olarak pic.twitter.com/fEQMZIyd9a

— Pedr🌐 (@EncryptedPedro) 11 Mayıs 2022

Terra’nın UST stabilcoin de-peg’i, piyasadaki gerilemenin arkasındaki tek faktör değildi. Ancak yine de son olaylar için önemli bir tetikleyiciydi.

Şimdilik otopsi devam ediyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.