Crypto Capital yöneticisi, devam eden dolandırıcılık davasında açık savunma yapmayı planlıyor

Crypto Capital yöneticisi, devam eden dolandırıcılık davasında açık savunma yapmayı planlıyor

www.theblockcrypto.com

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


ABD hükümeti tarafından açılan bir bankacılık dolandırıcılığı davasının merkezinde yer alan Reginald Fowler, yargılanma hakkından vazgeçmeye çalışıyor.

Fowler, işletmesi Crypto Capital aracılığıyla kripto para birimi takasları için “gölge bankacılık” yapmakla suçlandı. Hükümet, Fowler’ın Crypto Capital’i ortağı Ravid Yosef ile birlikte, kripto işlemlerini bankacılık müşterilerine yanlış tanıtan lisanssız bir para aktarma işi olarak işlettiğini iddia ediyor. Ek olarak, bunun gibi “gölge bankacılık” işlemleri, kara para aklamayla mücadele kurallarını aşmanın bir yolu olabilir.

Fowler’ın borsalar için fon depolamak için sahte bahanelerle bankalarda hesap açtığı söyleniyor. Crypto Capital, Binance, Kraken ve BitMEX gibi büyük borsalarla iş yaptı. Bu, Fowler ve Crypto Capital’in Bitfinex’e 850 milyon doları geri vermediği iddiasıyla doruğa ulaştı.

Fowler başlangıçta banka sahtekarlığı, banka sahtekarlığı yapmak için komplo kurmak, lisanssız bir para iletim işi işletmek ve lisanssız bir para iletim işi yürütmek için komplo kurmak suçlamalarını reddetti. ABD Savcılığı daha sonra “lisanssız bir para iletim işinin işletilmesi” dışındaki tüm sayıları düşürdü.

Ocak 2020’de Fowler, savunmayı suçlu olarak değiştirmeye hazırlanıyor gibiydi. 2021’de avukat değişikliğinden sonra, şimdi başka bir savunma değişikliği duruşması için başvurdu.

Avukatı Edward Sapone’dan gelen bir mektuba göre, bu sefer niyet açık bir savunma yapmak. Bu, dava hakkından feragat eder ve her iki taraf da savunmanın şartları hakkında bir anlaşmaya vardığında yapılan bir savunma pazarlığının aksine, mahkemeden ceza vermesini ister. Mektup 21 Nisan tarihli.

Sapone, savunma duruşmasının 25 Nisan’a ertelenmesini istedi. New York City ve Fowler’ın Arizona’daki birincil ikametgahındaki COVID-19 vakalarındaki son artış göz önüne alındığında uzaktan yapılmasını istedi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.