Core Scientific, Hashrate Görünümünü Kesiyor, Q1 Geliri, Tahminleri Kaçırıyor

Core Scientific, Hashrate Görünümünü Kesiyor, Q1 Geliri, Tahminleri Kaçırıyor

www.coindesk.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


FactSet’e göre, halka açık en büyük bitcoin madencisi olan Core Scientific (CORZ), FactSet’e göre fikir birliği analistinin tahmini olan 200,3 milyon $’ın altında kalan 192,5 milyon $’lık ilk çeyrek geliri bildirdi.

Şirket yaptığı açıklamada, ilk çeyrek gelirinin, esas olarak dijital varlık madenciliği gelirindeki ve barındırma gelirindeki artışlar nedeniyle geçen yılın aynı çeyreğine göre %255 arttığını, ancak kısmen ekipman satışlarındaki düşüşle dengelendiğini söyledi.

Core Scientific, 2022 hash oranı görünümünü önceki 40-42 EH/s görünümünden 30-32 EH/s’ye düşürdü ve şimdi 1,2 ile 1,3 gigawatt arasındaki önceki rehberliğe kıyasla toplam gücü yaklaşık 1 gigawatt olarak görüyor.

CEO Mike Levitt, “Mevcut sermaye yapımızın tam desteğiyle 2022 büyümemizi 30 ila 32 yıl arasında riske atmak için çalıştık” dedi. “Sermaye piyasası koşullarının iyileşmesi durumunda planımızın ötesine geçme esnekliğini koruyoruz.”

Madenci ayrıca, bir önceki yılın çeyreğine göre %644 artan, ancak 111 milyon dolarlık konsensüs tahmininin altında olan 93 milyon dolarlık düzeltilmiş FAVÖK bildirdi.

Madenci, madencilik segmentinin 2022’nin ilk çeyreğinde önceki yıldaki %83’e kıyasla %48 brüt kar marjına sahip olduğunu söyledi. Düşüş, daha yüksek madenci amortismanı, daha yüksek güç maliyetleri ve madenciliği yapılan bitcoin başına daha düşük ortalama fiyattan kaynaklandı.

Yönlendirme kesintisine ve eksik tahminlere rağmen, madencinin hisseleri son 24 saat içinde yaklaşık %2 düşüşle 28.000 $ civarında işlem görürken, madencinin hisseleri işlem sonrası işlemlerde %1.3 arttı. Hisse senedi, bu yıl kabaca Marathon Digital (MARA) ve Riot Blockchain (RIOT) ile aynı hızda %65 düştü.

daha fazla oku: Core Scientific, Günlük Bitcoin Madenciliği Üretimini Raporlamaya Başladı


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.