Coinhako, Singapur’da tam lisans aldı


forkast.haberler

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Şirket, Singapur Para Otoritesinin kripto borsasına Büyük Ödeme Kurumu lisansı vererek Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında Dijital Ödeme Simgesi (DPT) hizmetleri sağlamasına izin verdiğini söyledi.

İlgili makaleye bakın: Singapur, kriptoya biraz yetişkin denetimi getirmek istiyor

Hızlı gerçekler

  • Singapur’da kripto para borsalarının, öncelikle kara para aklama ve terör finansmanı riskleri için şehir devletinin Ödeme Hizmetleri Yasası uyarınca lisanslanması ve denetlenmesi gerekiyor.
  • Bu, MAS tarafından bir firmaya verilen dördüncü tam lisanstır.
  • Geçen ay, diğer iki kripto şirketi Revolut ve Luno, Singapur’da tamamen düzenlenmiş kripto para birimi hizmetlerini işletmek için MAS’tan prensipte onay aldı.
  • Yönetim direktörü Ravi Menon, geçen ay Financial Times’ın Kripto ve Dijital Varlıklar Zirvesi’nde yaptığı açıklamada, MAS’ın son iki yılda 11 dijital ödeme jetonu hizmet sağlayıcısına lisans ve ilkesel onay verdiğini söyledi.
  • 100’den fazla kuruluşun başvurusu incelenmeyi bekliyor.
  • Birçok DPT hizmet sağlayıcısı, başvuru MAS tarafından onaylanana veya reddedilene ya da başvuru sahibi tarafından geri çekilene kadar şu anda Singapur’da bir muafiyet kapsamında çalışmaktadır.

İlgili makaleye bakın: Bir kaya ile sert bir yer arasında kalan Singapur, kripto gözetimini sıkılaştırıyor


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.