Coinbase’in Halka Açık İlk Çıkışından Bir Yıl Sonra, Listelenen Çoğu Kripto Firması Bitcoin’in Performansıyla Karşılaştırıldığında Su Altında; BTC 42 bin dolardan geri çekildi

Coinbase’in Halka Açık İlk Çıkışından Bir Yıl Sonra, Listelenen Çoğu Kripto Firması Bitcoin’in Performansıyla Karşılaştırıldığında Su Altında;  BTC 42 bin dolardan geri çekildi

www.coindesk.com

4 saat

Okuma süresi: ~4 m


Günaydın. İşte neler oluyor:

Fiyat: Fed Başkanı Jerome Powell, faiz oranlarını artırırken ABD para politikası yapıcılarının planının “ön uçtan yükleme” olabileceğini öne sürdüğü için Bitcoin 42 bin dolardan geri çekildi.

Öngörüler: Listelenen kripto şirketlerinin hisse fiyatları, bitcoin (BTC) fiyat hareketlerinden daha düşük performans gösterdi.

Teknisyen alımı: BTC, Mart ayının sonunda %16’lık bir fiyat artışından önce meydana gelene benzer şekilde destek tutuyor.

En son bölümlerini yakalayın Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV. Ve kripto piyasalarındaki en son hamleleri bağlam içinde ortaya koyan günlük haber bültenimiz First Mover’a kaydolun.

Fiyat:% s

Bitcoin (BTC): $40,745

eter (ETH): $3,004

Örnek HTML bloğu

En çok kazananlar

Bugün CoinDesk 20’de kazanan yok.

en çok kaybedenler

varlık hisse senedi İadeler sektör
EOS EOS -%11,0 Akıllı Sözleşme Platformu
solana SOL -5,1% Akıllı Sözleşme Platformu
Litecoin LTC -4,4% Para birimi

Bitcoin 42 bin dolara dokunduktan sonra geri çekildi

“Önden yükleme” kulağa bir inşaat projesinin erken aşaması gibi geliyor ve Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın Perşembe günü ABD merkez bankasının enflasyonu kırk yılın en yüksek seviyesinde seyreden enflasyonu düşürmeye yönelik olası bir stratejisini tanımlamak için kullandığı ifade bu.

Buradaki fikir, Fed’in tüketici fiyatlarının kontrolden çıkmamasını sağlamak için bir dizi dik faiz oranı artışını – daha tipik olan 0,25 yüzde puanına karşı toplantı başına 0,5 yüzde puanı diyelim- yürürlüğe koyabileceğidir.

Powell, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde ile Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından düzenlenen bir panelde yaptığı konuşmada, “Gerçekten faiz oranlarını yükselteceğiz ve süratle daha tarafsız ve daha sonra aslında sıkı olan seviyelere geçeceğiz.” dedi.

Risk, yüksek borçlanma maliyetlerinin harcamaları ve yatırımları kısması ve ekonominin resesyona girmesidir.

Bitcoin birçok yatırımcı tarafından enflasyondan korunma aracı olarak görülüyor ve aynı zamanda ekonomik büyümenin küçüldüğü bir dönemde baskı altına girebilecek riskli bir varlık olarak görülüyor. Bu yüzden Powell’ın şahin tonu, bitcoin’in fiyatını düşürmeye yeterliydi – tıpkı en büyük kripto para biriminin güç kazanıyor gibi görünmesi gibi.

Fiyat 10 günün en yüksek seviyesine ulaştı ve neredeyse 43.000$’a ulaştı, ancak daha sonra son günlerin kazanımlarını silerek 40.000$’a geri döndü.

DailyFX analisti Tammy Da Costa, CoinDesk’ten Angelique Chen’e, “Bitcoin fiyat hareketi 38-47.000 dolar arasında daha geniş bir aralıkta yükselmeye devam etti” dedi.

ABD hisse senetleri günü düşüşle tamamladı ve ABD Hazine tahvilleri yükseldi.

Piyasalar

S&P 500: -%1.5

DJIA: -0.8%

Nasdaq: -%2.1

Altın: 1.953 $, -%0.1

içgörüler

Coinbase’in Halka Arzından Bir Yıl Sonra, En Çok Listelenen Kripto Şirketleri Su Altında

2020’nin son çeyreği heyecan verici bir zamandı. Varlık sınıfına yeni kurumsal ilgi göz önüne alındığında, Bitcoin meteor gibi görünüyordu. Coinbase Global (COIN), bir liste için SEC’e ön evrak gönderdi ve kısa bir süre sonra, şirkete 75 milyar dolara yakın değer veren FTX’te halka arz öncesi sözleşmeler işlem gördü.

Ancak, halka arzından bu yana bir yıldan biraz fazla bir süre sonra, Coinbase’in hissesi yaklaşık %55 düştü ve yatırımcılar olarak aynı dönem için yaklaşık %26 oranında düşen bitcoin’in performansının altında kaldı (elbette, aynı dönemde birçok teknoloji hissesi de düşüşte). Listelenen kripto şirketleri için iştah azalmış gibi görünüyor.

Singapurlu QCP Capital, geçen yıl yayınlanan bir notta, yatırımcıların artık lisanslara ve düzenleyici dostluğa bir zamanlar olduğu gibi güçlü bir prim vermediğini ve bunun da Coinbase hissesi üzerinde baskı yaratacağını yazdı.

Coinbasein Halka Acik Ilk Cikisindan Bir Yil Sonra Listelenen Cogu

Compass Point Research’te madencileri kapsayan bir analist olan Michael Del Grosso, önceki bir CoinDesk röportajında ​​”Madencilik hisse senetleri şu anda bitcoin fiyatı üzerinde kaldıraçlı oyunlar” diyerek bu düşük performansı açıklıyor.

Bu madencilik stokları, Çin’in ülke içinde operasyonları durdurma emri verdiği ve küresel hash hızının değiştiği anları yaşadı. Ancak bu kendi kendine düzeldiğinde ve bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyeleriyle flört ederken, ancak kendini sürdüremezken, hisse senetleri kayalar gibi battı.

Şu anda Compass Point, Riot Blockchain’de tarafsız bir derecelendirmeye sahiptir.

Bu, şu soruyu akla getiriyor, aslında su hattının üzerinde olan herhangi bir listelenmiş kripto şirketi var mı?

Gerçekten de var: Silvergate Capital ve Signature Bank gibi kripto bankaları.

1650599834 37 Coinbasein Halka Acik Ilk Cikisindan Bir Yil Sonra Listelenen Cogu

Bitcoin (BTC), Mart ayı sonlarında meydana gelene benzer şekilde günlük fiyat grafiğinde pozitif bir momentum sinyali üretti. Bu, alıcıların 46.700 dolarlık direnç seviyesine doğru aktif kalabileceğini gösteriyor.

Kripto para birimi geçen hafta %4 arttı.

Dört saatlik grafikteki göreceli güç endeksi (RSI), genellikle fiyattaki kısa bir gerileme sırasında meydana gelen aşırı alım seviyelerinden düşüyor. Yine de 40.000 dolarlık destek BTC’nin toparlanma aşamasını koruyabilir.

İlk direnç, satıcıların New York işlem gününün erken saatlerinde aktif olduğu 42.400 dolarda görülüyor. Ancak günlük grafikte RSI, daha güçlü bir momentumla aşırı satım seviyelerinden yükseliyor ve bu da yükseliş hissiyatında bir artışa işaret ediyor.

Önemli olaylar

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): Japonya: Jibun Bank İmalat PMI(Nisan) PREL; Jibun Banka Hizmetleri PMI(Nis) PREL

15:15 HKT/SGT(07:15 UTC): S&P Global Composite PMI(Nisan) PREL

21:00 HKT/SGT(13:00 UTC): Uluslararası Para Fonu Basın Brifingi: Avrupa için Bölgesel Ekonomik Görünüm, Nisan 2022


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.