Coinbase, RBI’nin ‘gayri resmi baskısı’ nedeniyle Hindistan hizmetlerini düzenledi: Armstrong

Coinbase, RBI’nin ‘gayri resmi baskısı’ nedeniyle Hindistan hizmetlerini düzenledi: Armstrong

forkast.haberler

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Coinbase CEO’su Brian Armstrong Salı günkü kazanç çağrısında, borsanın merkez bankasının “gayri resmi baskısı” nedeniyle Hindistan’daki birleşik ödeme arayüzünü (UPI) devre dışı bıraktığını itiraf etti.

İlgili makaleye bakın: Coinbase snafu, kediyi Hindistan’daki kripto güvercinleri arasına yerleştirdi

Hızlı gerçekler

  • Armstrong’un yorumları, Coinbase’in Hindistan hizmetlerini lansmanından üç gün sonra askıya almasından bir ay sonra geldi.
  • Armstrong, Yüksek Mahkemenin 2020’de merkez bankasının kripto bankacılığı yasağını iptal etmesine rağmen, “Hindistan Merkez Bankası (RBI) da dahil olmak üzere hükümette bu konuda o kadar olumlu görünmeyen unsurlar var” dedi.
  • “UPI’den geçebilecek bu ödemelerin bazılarını devre dışı bırakmak için perde arkasında yumuşak baskı uyguluyorlar” diye ekledi.
  • Hint borsaları, RBI’nin kripto para birimi endüstrisindeki “gölge yasağı” nedeniyle bankacılık ve ödeme hizmetlerine erişimde zorluklar olduğunu bildirdi.
  • Armstrong, RBI’nin Yüksek Mahkemenin 2020 kararını ihlal ediyor olabileceğini iddia etti.
  • Eleştirilere rağmen Armstrong, Coinbase’in tercihinin yeniden başlatma için düzenleyici ile işbirliği yapmak olduğunu söyledi.

İlgili makaleye bakın: Hintli e-cüzdan sağlayıcısı MobiKwik kripto desteğini çekiyor


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.