Coinbase, MicroStrategy Lider Kripto Hisseleri Piyasa Rotasında Düştü

Coinbase, MicroStrategy Lider Kripto Hisseleri Piyasa Rotasında Düştü

www.coindesk.com

6 saat

Okuma süresi: ~2 m


MicroStrategy (MSTR) hissesi %25 düştü ve Coinbase (COIN) %20 düştü, bitcoin (BTC) birkaç gün önce 40.000 dolardan Pazartesi öğleden sonra 30.200 dolara kadar düşerken kripto ile ilgili hisse senetlerinin tonunu ayarladı.

Kontrol eden madenciler, Marathon Digital (MARA) ve Riot Blockchain (RIOT) her biri %19 oranında düştü. Kripto bankacılığıyla ilgili isimler Galaxy Digital (GLXY.TO) ve Silvergate Capital (SI) sırasıyla %27 ve %19 düştü.

Coinbase için Pazartesi günkü düşüş, hisse senedinin Nisan 2021’deki ilk halka arzından bu yana %70’ten fazla düşüş kaydetti ve şirket Salı günü kapanıştan sonra ilk çeyrek kazançlarını rapor etmeye hazırlanıyor. MicroStrategy için, CEO Michael Saylor ve ekibi, Ağustos 2020’de ilk bitcoin satın alımlarını her biri 11.650 $ karşılığında 21.454 jeton yaptı. Müteakip satın alımlar, her biri ortalama 30.700 dolarlık bir fiyatla 129.000’den fazla bitcoin’e sahip oldu – bu, şirketin şu anda satın alımlarında kabaca başabaş olduğu anlamına geliyor.

Kripto satışları, özellikle teknoloji sektöründe hisse senetleri üzerinde devam eden büyük baskının yanında geldi. Nasdaq hisse senedi endeksi %4,3 daha düştü, S&P 500 %3,2 düştü ve DJIA %2 düştü.

Oanda kıdemli piyasa analisti Edward Moya, “Bitcoin’in uzun vadeli temelleri aylardır değişmedi, ancak büyüme/durgunluk endişeleri bunu kriptolar için çok zor bir ortam haline getirdi” dedi. “Henüz kimse kripto düşüşünü satın almak istemiyor ve bu, bitcoin’i burada savunmasız bırakıyor” diye ekledi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.