Coinbase Hisseleri Zayıf Kazançların Kısa Vadeli Dikkat Gerektirmesiyle Düşüyor

Coinbase Hisseleri Zayıf Kazançların Kısa Vadeli Dikkat Gerektirmesiyle Düşüyor

www.coindesk.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Coinbase Global’in (COIN) hisseleri, kripto borsasının tahminlerin altında ilk çeyrek geliri ve daha zayıf ticaret hacimleri bildirmesinin ardından Çarşamba günü %20’den fazla düşüşle yaklaşık 56 $’a geriledi. Hisse bu yıl yüzde 70’ten fazla değer kaybetti.

Birden fazla Wall Street analisti, Coinbase’i daha geniş kripto endüstrisinde lider olarak görse de, rüzgarların yerinde kaldığını ve birçoğunun Çarşamba günü erken saatlerde fiyat hedeflerini düşürdüğünü söylüyorlar.

“Kripto ekosisteminde lider olarak gördüğümüz için Coinbase’i önermeye devam ediyoruz, ancak kriptonun bir katalizöre ihtiyacı olduğunu ve Coinbase hissesine sahip olma riskinin geleceğe doğru itilen pozitif kazançlarla artmaya devam ettiğini kabul ediyoruz, JPMorgan’da bir hisse senedi araştırma analisti olan Kenneth Worthington, müşterilere bir notta söyledi. Banka, fiyat hedefini 258 dolardan 171 dolara indirdi ve hisseler için fazla kilolu bir tavsiyede bulundu.

daha fazla oku: CEO Armstrong, Coinbase’in İflas Riski Yok, Yeni 10-Q Açıklama Dilinin SEC Gerekliliği Olduğunu Söylüyor

Coinbase, Salı günü piyasa kapandıktan sonra bir kazanç açıklamasında, ikinci çeyreğin aylık işlem yapan kullanıcılar ve genel işlem hacimleri açısından ilk çeyreğin daha zayıf olmasını beklediğini söyledi.

Bazı analistler, kripto borsasının hırpalanmış hisselerinde, uzun vadeli büyüme potansiyelini gösteren bir fırsat görüyor.

BTIG’nin hisse senedi araştırma analisti Mark Palmer bir notta, Coinbase “tüm nakitini yakacak ve sonra iflas edecek” gibi işlem görüyor. Sonunda, yatırımcılar hisselerde bir fırsat tanıyacak, dedi ve hisse düşüşünü “büyük ölçüde abartılı” olarak nitelendirdi. BTIG bir satın alma tavsiyesi sürdürdü ve fiyat hedefini 500 dolardan 380 dolara düşürdü.

Coinbase, dalgalı piyasa koşullarını kabul ederken yatırımlara odaklanmaya devam ettiğini söyledi.

Şirket kazanç açıklamasında, “Bu piyasa koşullarının kalıcı olmadığına inanıyoruz ve uzun vadeye odaklanmaya devam ediyoruz” dedi. “Aslında, şu anda işimize yaptığımız yatırım özellikle kritik – bu düşük oynaklık dönemleri, ürün geliştirmeye daha fazla odaklanma fırsatı sağlayabilir (yüksek talebi karşılamaya daha fazla odaklandığımız yoğun dönemlerin aksine). Önümüzdeki fırsatlara güvenle ve sağlam ellerle yaklaşıyoruz.”

GÜNCELLEME (11 Mayıs 13:35 UTC): Hisse senedi fiyat hareketini günceller.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.