Coinbase Exec, Robinhood Satın Alma Konuşmasını Reddetti

Coinbase Exec, Robinhood Satın Alma Konuşmasını Reddetti

decrypt.co

6 saat

Okuma süresi: ~3 m


Coinbase Salı günü hayal kırıklığı yaratan sonuçlar verdi ve hisse senetlerinin düşmesine neden oldu, ancak üst düzey yöneticiler bir kazanç çağrısında, şirketin Robinhood’u satın almak veya onunla birleşmek gibi büyük bir hamle planlamadığını öne sürdü.

COO Emilie Choi, Coinbase’in yatırımcı çağrılarını bilgilendirmek için kullandığı yatırımcılar için bir tartışma panosunda en çok oy alan konu olan ticaret uygulamasıyla bağlantı kurma fikrine kısa bir bakış attı. (Bu fikir, bazıları tarafından Coinbase’in Robinhood’un işinin kalbinde yer alan hisse senedi ticareti sunmasının hızlı bir yolu olarak görülüyor.)

Choi, “Biz bir kripto şirketiyiz, kripto bizim DNA’mızda var ve yaptığımız her şey kripto ekonomisini inşa etmeye ve ekonomik özgürlüğü artırmaya hizmet ediyor, bu nedenle kripto benimsenmesini büyük ölçüde hızlandırmadıkça geleneksel menkul kıymetler sunmayı planlamıyoruz” dedi. .

Bunun yerine Choi, şirketin Alchemy ve Uniswap gibi Web3’ün önde gelen firmalarının birçoğunda kendisine pay veren risk sermayesi kolu tarafından yapılan sayısız yatırımdan bahsetti.

Choi, bu yatırımların Coinbase’in uzun vadeli finansal ve stratejik konumunu güçlendireceğini ima etti – bu, web’in daha erken bir döneminde Microsoft’un Facebook gibi bir zamanlar gelecek vaat eden şirketlerde nasıl hisse satın aldığı göz önüne alındığında doğru olabilecek bir görüş.

Girişim yatırımları uzun vadeli bir kazanç sağlayabilirken, şirket aynı zamanda hisse senedi fiyatının serbest düşüşünden dolayı hüsrana uğrayan hissedarların artan baskısıyla karşı karşıya kalacak ve bu da mesai sonrası işlemlerde 61$’a kadar düştü. Coinbase’in geçen yılki halka çıkışını takip eden 350 dolar seviyeleri.

Ancak Coinbase’in yöneticileri, halka açık bir şirket olarak ilk üç aylık zararı bildirmelerine rağmen işten çıkarma yapma planlarının olmadığını söyleyerek şirketin son finansal performansından rahatsız görünmüyorlardı.

CFO Alesia Haas, “İşe yatırım yapmak yerine kârlılığı seçebiliriz, ancak işe yatırım yapmayı seçtik” dedi.

Coinbase Hisseleri Şirket Birinci Çeyrek Gelirini Kaybettikten Sonra Düştü, 430 Milyon Dolar Zarar Açıkladı

Haas ve CEO Brian Armstrong ayrıca Coinbase’in uzun vadeli uzun vadeli inşa etme mantrasını yineledi ve şirketin gözetim altındaki büyük miktarda kripto parasının yanı sıra stratejik ilişkilerinin rakiplere karşı bir “hendek” görevi gördüğünü kaydetti.

Coinbase’in bulut hizmetleriyle ilgili bir soruya yanıt olarak Armstrong, şirketin dahili kullanım için oluşturduğu araçların çoğunu üçüncü taraflara sağladığını ve mevcut operasyonlarının üzerine “seçme ve kürekleme” işlerini istifleme konumuna getirdiğini söyledi.

Armstrong, Coinbase’in geçmişte bir dizi kripto piyasası gerilemesinden geçtiğini ve şirketin “dönme” niyeti olmadığını da sözlerine ekledi. Daha yeni çalışanların kriptonun döngüsel bir iş olduğunu ilk elden deneyimlemekten fayda sağlayacağını söyledi.

Sonuç olarak, Coinbase, hayal kırıklığı yaratan kazançlarına ve hisse fiyatı performansına rağmen, hissedarları beğense de beğenmese de rotasını korumaya kararlı görünüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.