Coinbase CEO’su Müşterilerin Fonları Hakkında Tartışmalı Açıklamayı Netleştirdi

Coinbase CEO’su Müşterilerin Fonları Hakkında Tartışmalı Açıklamayı Netleştirdi

u.bugün

7 saat

Okuma süresi: ~2 m


Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin 10-Q dosyalamasında, iflas durumunda müşterilerin şirketin genel teminatsız alacaklıları olarak değerlendirilebileceğini belirten yeni bir açıklamanın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından gerekli olduğunu açıkladı.

Bir şekilde kafa karıştırıcı dil, kripto para birimi endüstrisini korkuttu ve viral bir tweet, Bitcoin’cileri hisselerini borsalardan almaya çağırdı.

Armstrong, fonlarının güvende olduğunu açıklayarak müşterilerin korkularını gidermeye çalıştı. Şirketin kurumsal müşterilerinin hizmet şartlarında “güçlü yasal korumaya” sahip olduğunu da ekliyor. Coinbase, perakende müşterilerinin aynı düzeyde koruma sunması için Hizmet Şartlarını güncellemek için harekete geçti.

Bununla birlikte, iflas işlemleri gerçekleşirse bir mahkemenin kullanıcı varlıklarını şirketin bir parçası olarak değerlendirebileceğini ve böylece tüketicilere zarar verebileceğini de sözlerine ekledi.

Armstrong, Coinbase’in iflas riski olmadığı için böyle bir senaryonun olası olmadığını iddia ediyor. Aynı zamanda, şirketin perakende müşterileri için Hizmet Şartlarını daha erken güncellemesi gerektiğini de kabul ediyor. Bu, Amerika’nın en büyük kripto para borsası için “iyi bir öğrenme anıydı”.

Coinbase’in hisseleri bu yıl sert bir şekilde düştü ve %70’ten fazla düştü. Piyasa 61.55$’lık yeni bir dip seviyeye açıldığında, bunların %15.67 daha düşmesi bekleniyor.

Borsanın işlem hacmi dördüncü çeyrekte 2021’in dördüncü çeyreğine kıyasla %44 düştü. Analistler tarafından tahmin edilen 1,5 milyar doların çok altında olan 1,17 milyar doları gördü.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.