Coinbase CEO’su 430 milyon $’lık ilk çeyrek kaybından sonra bile ‘hiç bu kadar iyimser olmamıştı’

Coinbase CEO’su 430 milyon $’lık ilk çeyrek kaybından sonra bile ‘hiç bu kadar iyimser olmamıştı’

cointelegraph.com

7 saat

Okuma süresi: ~3 m


Kripto para borsası Coinbase, halka açık bir şirket olarak ilk net zararını ilk çeyrekte 430 milyon dolar olarak açıkladı, ancak CEO Brian Armstrong bir kazanç çağrısında “bir şirket olarak nerede olduğumuz konusunda hiç bu kadar iyimser olmamıştı” dedi.

Coinbase, 2022’nin ilk çeyreği raporunda, gelirin 2021’in ilk çeyreğinde 1,6 milyar dolardan %27 düşerek 1,17 milyar dolara düştüğünü ve 2021’in 4. çeyreği olan 2,5 milyar dolarlık gelirinin çok ötesinde olduğunu açıkladı. Aylık işlem yapan kullanıcılar da son çeyrekte 11.4 milyon olan %19’un üzerinde düşüşle 9.2 milyona geriledi.

Coinbase’in hisseleri, gün içinde 73 dolardan kapatmak için zaten %16’nın üzerinde bir düşüş yaşadı ve saatlerce ticaretten sonra kazanç açıklamasının ardından, yazı yazılırken fiyatın 61 dolara daha da düştüğü görüldü. Coinbase’in hisseleri Kasım 2021’den bu yana istikrarlı bir düşüş yaşıyor ve geçen yıl Nisan ayındaki ilk halka arzından neredeyse 380 dolara ulaştı.

Rakamlara rağmen Armstrong, bir kazanç çağrısı konusunda neden hala iyimser olduğunu açıkladı:

“Kapımıza giden o kadar çok müşteri var ki, her şeyin yolunda gitmesi için tüm ellerin güvertede olması gerekiyor, bu nedenle, durma dönemleri bazen buna odaklanmamız anlamında hoş bir değişiklik olabilir. bir sonraki döngüde bize fayda sağlayacak bir sonraki inovasyon katmanını oluşturmak.”

Armstrong, şirketin “başkaları korktuğunda açgözlü” olduğunu, yetenek kazandığını ve gelecek için projelere ve altyapıya odaklandığını söyledi. Şirketin gelirlerindeki gerilemenin “odadaki fil” dediği duruma değinerek şunları söyledi:

“Geniş pazarlar düşüşte. Büyüme teknolojisi hisse senetleri ve risk varlıkları için bir düşüş görüyoruz, Coinbase ve kripto bunun bir istisnası değil. İyi haber şu ki, bir kripto şirketi olarak, büyük düşüşler de dahil olmak üzere kriptoda birçok farklı döngüden geçtik ve bence bu bizi bu ortamlarda çalışmaya çok uygun kılıyor.”

Hissedarlara, şirketin bir yıl önce yayınladığı ve uzun vadede kripto benimsemesini artırmayı hedeflediğini ve şirketi zorlu bir arayla işletmeyi hedeflediğini belirten bir izahnameyi hatırlattı.

Coinbase, hissedar mektubunda, son zamanlardaki takassız token (NFT) piyasası lansmanından, bu alanda bir pazar lideri olma hedefiyle daha fazla odaklandığı bir alan olarak ve platformunu bir “at rampası” olarak geliştirme arzusundan bahsetti. kripto ekonomisi”.

Armstrong, platformun aktif kullanıcılarının %54’ünün kripto ticareti dışında bir şey yaptığını belirtti ancak açılış konuşmasında hangi faaliyetlere açıklık getirmedi ve yeni NFT pazarından bahsetmedi.

Şirketin NFT pazarındaki faaliyetten özellikle memnun olup olmadığı sorulduğunda Armstrong, “yeni girişimlerimizin hiçbirine ilişkin ölçümleri” paylaşmadığını belirterek, “inşa edilecek çok şey var ve NFT alanındaki fırsat çok büyük. ”

Pazar yerinin halka açıldığı ilk gün, zincir üstü ölçümlere göre 150 işlemde gerçekleşen işlem hacminde yalnızca 75.000 ABD doları gördü; bu, bekleme listesine kaydolan 8 milyonu aşkın e-posta adresinin küçük bir yüzdesi.

Açılış konuşmasını bitiren Armstrong, endüstrinin ilk günlerinde olduğunu ve Coinbase’in “piyasanın yukarı veya aşağı olmasına bakılmaksızın, inşa etmeye devam edeceğiz” diyerek önündeki fırsatları gördüğünü söyledi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.