Coinbase: Borsaya girdiğinden beri -%86

Coinbase: Borsaya girdiğinden beri -%86

en.cryptonomist.ch

1 saat

Okuma süresi: ~3 m


Nasdaq 100 teknoloji endeksinde listelenen Coinbase hissesi, %80 kayıp Geçen yıl Nisan ayında listelenmesinin açıklanmasından bu yana değerinin.

Özet

Coinbase’in borsaya girişi

14 Nisan 2021’de 381$ fiyatla çıkış yaptı. dün 58 doların altında kapanırken.

Gerçekte, 14 Nisan’dan sonra hiçbir zaman açılış seviyelerine geri dönemedi, o kadar ki tüm zamanların en yüksek seviyesi, işlem başladıktan birkaç saat sonra kaydedilen 429$’da kaldı.

O zamanhalka arzın, tıpkı kripto para piyasaları tüm zamanların en yüksek seviyelerini elde ederken, hissedarların hisselerinden para kazanmalarına izin vermekten başka bir amacı olmadığı zaten açıktı.

14 Nisan’da, Bitcoin’in fiyatı tarihinde ilk kez 64.000 dolara ulaşırken, bugün 27.000 dolar civarında veya bunun yarısından azında seyrediyor.

Paradoksal olarak, Coinbase’in hisse fiyatı o zamandan beri çok daha büyük bir oranda düştü.

Kasım ayının başlarında, Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesini yaklaşık 70.000 $ olarak belirlediğinde, Coinbase’in hisse fiyatı sadece 369 $’a kadar çıkmayı başardı ve bu hala açılış fiyatının altında.

Altı ayda %85 kaybetti, Bitcoin %60 kaybederken.

madeni para tabanı CEO Brian Armstrong Twitter’dan bir alıntıyla yorum yaptı Fred Wilson piyasaların kısa vadede irrasyonel olduğunu, ancak uzun vadede olmadığını ve bazen dünyanın en büyük şirketleri için satış fiyatları sunduğunu.

“Piyasalar kısa vadede irrasyonel ama uzun vadede değil. Bazen dünyanın en büyük şirketlerine yangın satış fiyatları sunuyorlar.” – @fredwilson

— Brian Armstrong – barmstrong.eth (@brian_armstrong) 11 Mayıs 2022

Coinbase’in kurumsal yapısının en büyük şirketlerinkiyle karşılaştırılması

Adil olmak gerekirse, Coinbase dünyanın en büyük şirketleri arasında değil. şu anda 11 milyar doları aktifleştiriyor ve yaklaşık 8 milyar dolarlık bir ciroya sahip. Örneğin, Apple 2,3 trilyon sermayeye sahip ve 365 milyar faturalandırıyor, bu nedenle Coinbase yaklaşık iki büyüklük sırası daha küçük.

Ayrıca, şirket şu anda rapor veriyor beklenenden daha düşük karve 2022’nin ilk çeyreğine ilişkin mali performansına ilişkin verilerin açıklanması, hissedarları biraz paniğe soktu.

bunu belirtmen yeterli daha dün borsada %26 kaybetti.

Şirket yönetimi, piyasalarda hakim gibi görünen panikle çelişen bariz bir sakinlik sergiliyor. CFO Alesia Haasşirketin bu aşamada yatırıma kârlılığa öncelik vermeyi seçtiğini iddia ediyor, çünkü şirketin stratejisi aslında uzun vadeli olacak ve inşaat odaklı olacak. Gelecekteki kripto para merkezli bir ekonomi.

Şu ana kadar halka açık bir şirket olduğu beş çeyreğin dördünde elde edilen büyük karlar sayesinde Coinbase’in hala büyük nakit rezervlerine sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Borsadaki yatırımcıların ve spekülatörlerin paniği şu anda gerçekten yersiz görünüyor, çünkü bu, borsadaki bir sıkıntı anına bağlı olarak sadece bir sıkıntı anı olabilir. kripto pazarları. Ancak genel olarak güçlü karamsarlık hissi, rasyonaliteye açıkça ağır basmaya devam ediyor gibi görünüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.