Çin’in endüstri lobisi, standart taslaklarına yardımcı olmak için metaverse komitesi oluşturuyor

Çin’in endüstri lobisi, standart taslaklarına yardımcı olmak için metaverse komitesi oluşturuyor

forkast.haberler

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Yerel basında çıkan haberlere göre, Çin’in devlet destekli bilgisayar endüstrisi derneği, Çarşamba günü ülkenin sanal gerçeklik dünyasına artan genişlemesinin ortasında metaverse geliştirme için özel bir komite kurdu.

Hızlı gerçekler

  • Endüstri lobisi tarafından Çarşamba günü düzenlenen çevrimiçi bir seminerde, metaverse komitesinin eş başkanı olarak görev yapan Zhejiang Üniversitesi’nden bir profesör olan Tan Jianrong, kuruluşun endüstrinin nasıl geliştirmesi ve standartlar hazırlaması gerektiğini planlamaya yardımcı olacağını söyledi. Menkul Kıymetler Dergisi raporları.
  • Rapora göre 150’den fazla şirket yeni komiteye katıldı.
  • Ülkenin en önemli siyasi toplantıları olan China’s Two Sessions’ın delegelerinin Mart ayında yaptığı açıklamada, veri güvenliğini yönetmek ve metaverse endüstrisi geliştikçe spekülasyonları frenlemek için düzenlemeye acilen ihtiyaç duyulduğunu söylemesiyle, metaverse hükümetin radarına girdi.
  • Bazı yerel yönetimler yeni teknolojiyi benimsiyor ve Xiamen, Mart ayında metaverse firmaları beslemek için üç yıllık bir plan açıklıyor.
  • Bununla birlikte, Çin devleti destekli bir düşünce kuruluşu, metaverse’nin getirebileceği potansiyel ulusal güvenlik riskleri konusunda uyardı.

 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.