Çin, hastaneleri ve Tianjin sivil maaşlarını seçmek için dijital yuan denemesini genişletiyor

Çin, hastaneleri ve Tianjin sivil maaşlarını seçmek için dijital yuan denemesini genişletiyor

forkast.haberler

56 m

Okuma süresi: ~2 m


Tianjin şehri, bazı finans departmanı çalışanlarının maaşlarını dijital yuan olarak ödemeye başlarken, yerel Çin medyası Hangzhou ve Guangzhou’daki seçilmiş hastanelerin tıbbi tedaviler için dijital yuan ödemelerini kabul etmeye başladığını bildirdi.

İlgili makaleye bakın: Merkez bankaları CBDC ihracını ikiye katladı: BIS raporu

Hızlı gerçekler

  • Cumartesi günü Tianjin Belediye Finans Bürosu, hükümet çalışanlarını dijital ödeme sisteminin daha da genişletilmesine hazırlık olarak dijital yuan cüzdanları kurmaya çağırdı.
  • Yerel medya Zhejiang Daily’ye göre, Zhejiang Eyaleti Geleneksel Çin Tıbbı Hastanesi dijital yuan ödemelerini kabul etmeye başladı ve Hangzhou’da ödeme sisteminde yer alan ilk hastane oldu.
  • Yerel medya Guangzhou Daily’ye göre, Guangdong Halk Hastanesi Huifu Şubesi de dijital yuan kabul etmeye başlayarak eyalette denemeye katılan ilk hastane oldu.
  • Dijital yuanın kullanımı yakın zamanda metro, otobüsler, trenler, otoyol gişeleri, vergilendirme ve sosyal sigorta dahil olmak üzere çeşitli toplu taşıma ve belediye hizmetlerini içerecek şekilde genişletildi.
  • Çin’in dijital yuanı veya e-CNY, Ekim 2020’deki ilk kullanıma sunulmasının ardından 23 şehirde test ediliyor.
  • Çin Halk Bankası Ocak ayında yaptığı açıklamada, e-CNY kullanan toplam işlemlerin 2021 sonunda 87.565 milyar yuan’a (11.238 milyar ABD Doları) ulaştığını duyurdu.

İlgili makaleye bakın: Eski Çin merkez bankası şefi, dijital yuanın perakende işlemler için olduğunu söyledi


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.