Çin Bankaları Otomatik Dijital Yuan’dan Fiat’a Dönüştürme Araçlarını Başlattı

Çin Bankaları Otomatik Dijital Yuan’dan Fiat’a Dönüştürme Araçlarını Başlattı

kriptonews.com

1 saat

Okuma süresi: ~3 m


Çin bankaları, fonların uzun süre boşta kaldığını tespit edebilen “akıllı yönetim” araçlarıyla, dijital yuan kullanıcılarının merkez bankası dijital para varlıkları üzerinde faiz kazanmalarını sağlamak için yeni yöntemler araştırıyor.

Merkez Çin Halk Bankası (PBoC), dijital CNY’nin ana varlık nedeninin bir perakende ödeme aracı olarak işlev görmek olduğunu defalarca belirtti. Bu nedenle, dijital yuan cüzdanları ve içerikleri kullanılmadıklarında faiz tahakkuk ettirilmez. Bununla birlikte, belki de birçok müşterinin dijital yuan varlıklarını geleneksel itibari paraya dönüştürmek ve böylece fonlarından faiz kazanmak için zaman harcamak için çok meşgul olduğunu tahmin ederek, ülkedeki bazı ticari bankalar, fonları dijital yuan cüzdanlarından fiat’a otomatik olarak dönüştüren çözümler geliştirdiler. mevduat hesaplarına taşınmaktadır.

Sina’ya göre, bu hizmeti sunan bankalar arasında ticari devi de yer alıyor. Çin Sanayi ve Ticaret Bankası (ICBC), uygulamasında müşterilerin cüzdanlarındaki ayarları özelleştirmesine olanak tanıyan ve AI ve algoritmaların belirli bir miktarın üzerinde (veya belirli bir süre boşta kalan) dijital yuan varlıklarını “otomatik olarak” eklemesine olanak tanıyan çözümler sunuyor. fiat tasarruf hesapları.

Benzer bir çözüm de tarafından geliştirilmiştir. Çin İnşaat Bankası (CCB), kullanıcıların bağlantılı dijital CNY cüzdanlarından ödeme yapmayı denemeleri, ancak işlemi tamamlamak için yeterli dijital yuan fonu olmaması durumunda fiat hesaplarından gerçek zamanlı yüklemeler yapmalarına da olanak tanır.

CCB, bu işleve Otomatik Kombinasyon Ödemesi adını verdi ve müşterilerin cüzdanlarına bağlamak istedikleri fiat hesaplarını bu şekilde seçmelerine izin vereceğini söylüyor. Tek bir işlemde maksimum yaklaşık 743 ABD doları değerinde fiat “birleştirilebilir” ve “kombinasyon” ödemelerine günlük 1.488 ABD doları limit konulabilir.

Önde gelen akademisyenlerin, mevcut pilot uygulamaların neredeyse tamamen perakende senaryolarına – mağaza içi ve çevrimiçi işlemlere – odaklandığını açıkladıkları aktarıldı. Akademisyenler, dijital yuan’ın şimdiye kadar bir zamanlar banknot ve madeni paraların kullanıldığı şekilde kullanıldığını iddia etti. Ekonomik alanda yaygın olarak M0 olarak adlandırılan bu tür maddeler yalnızca dolaşımdadır, ancak borç verme, faiz biriktirme ve borçlanma dünyasında hiçbir işlevi yoktur.

Bununla birlikte, bu gelişme teorik olarak dijital yuanın M0 alanından sınırlı bir biçimde çıkmasına izin verecektir.Ancak uzmanlar, tokenin hala bir perakende aracı olduğunu ve ortaya çıkmasının eğer çok az şey yapacağını belirtmek konusunda istekliydiler. Çin ekonomisinin “dolarizasyondan arındırılmasını” hızlandıracak herhangi bir şey.

Diğerleri, bankaların belirteci entegre etme yolları üzerinde çalışmaya devam etmesiyle birlikte “denge ve ödeme işlevlerinde daha fazla iyileştirme” olacağını tahmin etti.

Bu arada, önde gelen bir geleneksel Çin tıbbı sağlık hizmeti sağlayıcısı, Hangzhou’da hastalardan dijital yuan ödemelerini kabul etmeye başlayan ilk hastane oldu.

Hangzhou Net bildirdi Çin Tıbbı Zhejiang Eyalet Hastanesi 1931’de kurulan – CCB’nin Hangzhou Şubesi ile bir anlaşma yaptıktan sonra hem uygulama tabanlı ödemeler hem de çevrimdışı dijital CNY ödemeleri sunmaya başladı..


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.