Cardano’nun TVL’si, Piyasa Gerginliği Artarken 50 Milyon Dolar Düştü

Cardano’nun TVL’si, Piyasa Gerginliği Artarken 50 Milyon Dolar Düştü

thecryptobasic.com

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


Cardano’nun TVL’si fiyatla birlikte düşüyor.

Piyasalar sert bir şekilde çöküyor ve Cardano ciddi bir darbe alan binlerce token arasında yer alıyor. Tüm piyasa çizelgelerine hızlı bir bakış, bu çöküşün ne kadar kapsamlı olduğunu gösteren her yerde kırmızı gösteriyor. Fiyat sorunu holding topluluğu için kötü bir işaret olsa da, ekosistemde Kilitlenen Toplam Değerdeki düşüş daha da endişe verici.

Data Studio’dan elde edilen son verilere göre, Cardano’nun TVL’si bir darbe almış ve 50 milyon dolar düşmüş gibi görünüyor. TVL 1 Mayıs’ta 197.871.696$’da kaldı, ancak birkaç gün içinde 144.393.520$’a düştü.

Bu, fiyatın da düştüğü bir zamanda gerçekleşir. Bu yazının yazıldığı sırada ADA, 24 saat içinde %15’lik bir düşüşü ve son yedi günde %38’lik bir kaybı temsil eden 0,49 dolar civarında işlem görüyor. Bu, şu anda CoinMarketCap’teki verilere göre.

DeFi endüstrisinde projelerin uygulanabilirliğini ve yeteneklerini ölçmek için kullanılan birçok ölçüm olsa da, Kilitlenen Toplam Hacim (TVL) en önemlisidir.

Ethereum’un DeFi endüstrisindeki pazar payı, şimdiye kadarki en düşük yüzde 55 ile duruyor. Daha geçen yıl, Ethereum’un blok zinciri gücü, DeFi alanındaki projelerin yaklaşık %67’sini besledi. Bununla birlikte, Ethereum, DeFi projeleri için en çok tercih edilen blok zinciri olarak hala birinci konumdadır. Terra, TVL’de 28,92 milyar dolar ile ikinci sırada yer alırken, onu 12 milyar dolar değerinde DeFi TVL’ye ev sahipliği yapan BNB Zinciri üçüncü sırada yer alıyor.

Bu yazının yazıldığı sırada, Cardano’nun TVL’si toplamda 144.3 milyon dolar civarındaydı ve ağı 32. sıraya yerleştirdi.nd DeFi projelerine ev sahipliği yapan tercih edilen blockchainler arasında yer almak. Bu, Cardano blok zincirini Astar, Thera, Gnosis, EOS ve Celo gibi diğerlerinin arkasına koyuyor.

Kışın mıyız?

Mevcut piyasa düşüşü, birçok kripto yatırımcısının kafasını karıştırdı. Başka bir kripto kışı mı yoksa kısa sürede seçilecek bir flaş düzeltme mi? Cardano’nun kurucusu ve CEO’su Charles Hoskinson tarafından yakın zamanda yayınlanan bir açıklamaya göre, kripto piyasasının başka bir kışın eşiğinde olabileceği görülüyor.

CEO’ya göre kış, pazar dinamiklerine bağlı olarak haftalar veya aylar sürebilir. 2019’un son kripto kışı bir yıla yakın sürdü. Bu, Charles’ın haftalar veya birkaç aylık iyimser bakış açısını güven verici kılıyor.

Cardano Ekosistemi Hala Güçlü

Şaşırtıcı bir şekilde, Cardano’nun geliştirme gündemi mevcut piyasa koşullarından etkilenmedi. Ağ, token fiyatına yönelik düşüş saldırısının ardından bile sayısız gelişme ve yeni varlıkların geldiğini gördü.

Şu anda, ağın Kilitlenen Toplam Değerindeki (TVL) düşüşün kısa vadede fiyatı etkileyip etkilemeyeceği belli değil. Ayrıca, önümüzdeki günlerde düşüşün kademeli mi yoksa tersine mi döneceğini tahmin etmek için henüz erken. Kripto endüstrisinde her zaman olduğu gibi, zaman her şeyi ortaya koyuyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.