Cardano Kurucusu, Stablecoin Djed’deki Son Güncellemeyi Paylaştı

Cardano Kurucusu, Stablecoin Djed’deki Son Güncellemeyi Paylaştı

u.bugün

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, yakın tarihli bir tweet’te Cardano’daki Djed stablecoin binasında kaydedilen ilerlemenin bir göstergesini verdi. IOG tarafından geliştirilen ve COTI tarafından yayınlanan Cardano için merkezi olmayan bir algoritmik stabilcoin olan Djed, kısa süre önce halka açık test ağında piyasaya sürüldü. Cardano kurucusu Charles Hoskinson, bunu algoritmik stabilcoinler için önemli bir kilometre taşı olarak belirtiyor.

ProtoDjed iyi görünüyor https://t.co/dYO2OcfjWQ pic.twitter.com/rygcNsrTL2

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) 11 Mayıs 2022

Cardano kurucusu daha önce UST çöküşünün ardından Terra’da bir tokat attı. Terra’nın algoritmik stabilcoin’i UST, sabit değerini kaybettikten sonra 11 Mayıs’ta 0.26 $’a kadar serbest düşüş yaşadı. Terra’nın yerel varlığı LUNA da olay, Terra sahipleri arasında olumsuz duyguları körüklediği için yaklaşık %93 düştü.

Hoskinson, AgeUSD protokolüne dayanan algoritmik bir stabilcoin olan SigUSD’nin ilerleyişini sormuştu. AgeUSD protokolü Ergo Foundation, IOHK media ve Cardano’nun ticari kolu Emurgo arasındaki ortaklaşa araştırıldı. SigUSD’deki güncellemelere yanıt olarak, IOHK CEO’su “protodjed iyi görünüyor” dedi.

Stabilcoinler, kripto piyasaları için hayati öneme sahiptir çünkü fiyat istikrarı varlıkların kendilerine entegre edilmiştir. Bu, fiyat dalgalanmalarından korkmadan DeFi ve değer transferi için çeşitli fırsatlar yaratır. Temel teminat, fiyat istikrarını nasıl sağladıklarıdır.

Cardano’nun algoritmik stablecoini, adını eski Mısır’da “istikrar”ın simgesi olan ve ölümden sonra yaşam ve diriliş tanrısı tanrı Osiris’in sembolik omurgası olan Djed’den alıyor.

Cardano geliştiricisi Sooraj, Djed ile ilgili ayrıntıları açıklarken şunları söyledi: “Djed, kararlılık iddialarının kesin ve matematiksel olarak ifade edildiği, kanıtlandığı ve resmi olarak doğrulandığı 1. stabilcoin protokolüdür. Djed’in yönetim algoritması, bir fiyat karşılığında stabilcoin alıp satan otonom bir banka gibi davranır. bir hedef fiyata sabitlenmiş bir aralık.”

Rezerv jeton Shen, havuz için ekstra rezerv sağlamakla yükümlüdür. Djed stablecoin’in aksine Shen belirli bir varlığa sabitlenmiyor ve fiyatı dalgalanabiliyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.