Cardano Kurucusu, Cardano’nun eUTxO Mimarisinin En İyi Parçasını Vurguluyor

Cardano Kurucusu, Cardano’nun eUTxO Mimarisinin En İyi Parçasını Vurguluyor

u.bugün

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, yakın tarihli bir tweet’te Cardano’nun EUXTO modelinin en iyi yanını vurguluyor: üstün işlevsel programlama bilgisi.

EUTXO’nun en iyi yanı, bazı DApp geliştiricilerinin işlevsel programlama hakkında ne kadar az şey bildiğini ortaya çıkarmasıdır.

– Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) 7 Mayıs 2022

Cardano, Bitcoin’e benzer şekilde, defteri için Ethereum gibi diğer hesap tabanlı blok zincirlerinden farklı bir muhasebe modeli kullanan Harcanmamış İşlem Çıktısı (UTXO) tabanlı bir blok zinciridir. Öte yandan Cardano, çoklu varlıkları ve akıllı sözleşmeleri desteklemek için Alonzo yükseltmesi tarafından tanıtılan yenilikçi bir Genişletilmiş Harcanmamış İşlem Çıktısı (EUTXO) modelini kullanıyor.

1/14) Cardano, hesap modeli yerine UTXO modeline güvenerek büyük ödünler verdi

Bir UTXO modelinin dezavantajları, avantajlarından çok daha ağır basar

Daha kötü bir kullanıcı deneyiminden,

ADA akıllı sözleşmelerinin çok daha sınırlı olması

Bu temel kusurları burada ele alacağım:

– Justin Bons (@Justin_Bons) 7 Mayıs 2022

Bu, Cardano’nun hesap modeli yerine UTXO modeline güvenerek büyük ödünler verdiğini belirten CyberCapital’in kurucusu ve CIO’su Justin Bonus tarafından yapılan kritik açıklamalar arasında geldi.

CyberCapital CIO, EUXTO mimarisinin “temel kusurlarının” bir parçası olarak akıllı sözleşmeler arasındaki sınırlı birlikte çalışabilirliği belirtmişti. Bu, Cardano üzerine kurulabilecek sözleşme türlerini kısıtlayabilirken, “Eşzamanlılık kaybının takası, ölçeklenebilirlik avantajları sağlayan paralelliktir.”

Bunun nedeni, EUTXO’nun hangi işlemlerin bunları çözebileceğini belirlemek için çıktı adreslerinin karmaşık mantığı içermesine izin vererek UTXO modelini genişletmesidir. Ve tüm çıktılara özel veriler ekleyerek, işlem doğrulamasının “yerel” doğası nedeniyle önemli derecede paralellik mümkündür.

EUTXO paradigması, akıllı sözleşme yürütme maliyetlerinde artan güvenlik ve öngörülebilirlik ve daha güçlü paralelleştirme gibi daha fazla avantaja sahip görünüyor.

Cardano, Terra’yı en büyük 8. sıraya getirdi

CoinMarketCap verilerine göre Cardano, Terra’yı (LUNA) piyasa değeri açısından en büyük 8. sıraya getirdi. 25.27 milyar dolarlık mevcut piyasa değeriyle Cardano, şimdiki piyasa değeri 21.85 milyar dolar olan Terra’nın önünde yer alıyor.

U.Today’in daha önce bildirdiği gibi, Cardano 4 Mayıs’ta son fiyat düşüşünden önce sürpriz bir toparlanma yaşadı. Zincir üstü veriler, balinalar arasında bir birikim çılgınlığına ve perakende ilgisinde bir artışa işaret ediyor.

IntoTheBlock kısa süre önce, 30 günden daha kısa bir süredir tutulan adresleri ifade eden tüccarlar tarafından tutulan bakiyelerin, son 30 gün içinde yaklaşık %186 oranında arttığını bildirdi. Bu adresler artık toplam ADA arzının %36,14’üne sahip.

Cardano (ADA), yayın sırasında %4,60 düşüşle 0,746 $ seviyesinde işlem görüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.