Cardano 1 Doların Altında Mücadele Ediyor, Önemli Desteğinin Üzerinde Duracak mı?

Cardano 1 Doların Altında Mücadele Ediyor, Önemli Desteğinin Üzerinde Duracak mı?

www.newsbtc.com

6 saat

Okuma süresi: ~3 m


Cardano’nun (ADA) fiyatı, daha büyük piyasa trendlerini takiben istikrarsız kaldı. Bitcoin geçen hafta %20’ye kadar düştü ve bunu büyük altcoinler izledi. Bitcoin’in aylardır dokunmadığı seviyelere yeniden gelmesi, diğer altcoinlerin önemli ölçüde düşmesine neden oldu.

Sadece 24 saat içinde ADA %20 düşüş yaşadı ve son yedi gün içinde kripto para piyasa değerinde %30’un üzerinde kayıp kaydetti. ADA, yatırımcıların ve alıcıların piyasadan kaçmasına neden olan, ayın en kötü performans gösteren altcoinlerinden biri oldu.

Devam eden satış, madalyonun daha da düşmesine ve 0,40 dolar işaretinin yakınında kalmasına neden olabilir. Artan enflasyon, artan faiz oranları ve yaklaşmakta olan bir durgunluk gibi diğer endişe verici faktörlerin ortasında, daha geniş piyasa zayıflığı kripto endüstrisinin istikrarını rahatsız etmeye devam edebilir.

Cardano Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

ADA’nın yazının yazıldığı sırada fiyatı 0,50 dolardı ve bu da geçen yıl Eylül ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 dolardan %60 daha fazla düşüşe işaret ediyor. Madeni para neredeyse 35 haftalık bir düşüş eğilimi kaydetti ve son düşüş fiyat hareketi, madeni paranın toparlanma şansı göstermesini neredeyse imkansız hale getirdi. Madeni para aşırı aşırı satım koşullarını boyamaya devam ediyor.

Madeni para, düşüş tezini doğrulayan bir düşüş eğilimi (sarı) gösteriyordu. Mevcut fiyat seviyesinde, Cardano 0,40$’da bir destek seviyesi bulabilir.

Yatırımcılar, ADA’nın fiyatlarını yukarı çekebilecek bir satın alma fırsatı olarak bu senaryoyla savaşabilir. Oldukça zor görünen bir toparlanma durumunda, ADA 0,62 doları hedefleyebilir.

Cardano’nun hacmi, düşüş eğilimini gösteren kırmızı bir çubuk gösterdi, bu aynı zamanda yazı yazarken madalyonun satış yaşadığı anlamına geliyor.

Teknik Analiz

Cardano, son birkaç gün içinde 0,62 dolar seviyesini yeniden test etmeye çalıştı ancak ayılar altcoini aşağı çekmeye devam etti. Yazma sırasında ADA, 20-SMA çizgisinin çok altında işlem görüyordu. Bu, satıcıların piyasadaki madalyonun fiyat momentumunu yönlendirdiği anlamına gelir.

Düşüş eğiliminden ayrıldıktan sonra, ADA kısaca toparlanmaya çalıştı, bu da alıcıların Göreceli Güç Endeksi’nde görüldüğü gibi kısa bir süre için güven kazanmasıyla kripto paranın aşırı alım bölgesini tekrar ziyaret etmesine neden oldu. Ancak bunu takiben, madeni para aşırı satım bölgesi ile düşük alım bölgesi arasında gidip gelmeye devam ederken, ADA alım gücü açısından zorlukla toparlandı.

Devam eden düşüş tezi, yatırımcıların ruhunu azalttı, madeni para şu anda bir satış nedeniyle bir dağıtım aşaması yaşıyor.

Sermaye çıkışlarını belirleyen Chaikin Para Akışı, yarı çizginin altında görüldü. Bu okuma, sermaye çıkışlarının girişlerden çok daha fazla olduğunu gösteriyordu.

Fiyat momentumunu söyleyen Müthiş Osilatör, güçlendirilmiş kırmızı histogramları gösterdi. Sıfır çizgisinin altındaki kırmızı histogramlar, madeni para için aşağı yönlü fiyat hareketi anlamına gelir.

UnSplash’tan öne çıkan resim, TradingView.com’dan grafik


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.