Bu ‘Yardımcı NFT’ler’ Yağmur Ormanları Korumasını Oyunlaştırmaya Bakıyor

Bu ‘Yardımcı NFT’ler’ Yağmur Ormanları Korumasını Oyunlaştırmaya Bakıyor

www.coindesk.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


İlk bakışta, Amazon yağmur ormanlarını korumaya odaklanan 10.000 misilsiz jetondan (NFT) oluşan bir koleksiyon olan “AEternals”, CO2 emisyonlarını ortadan kaldırmak için ağaç dikme işine ait gibi görünüyor.

Aslında proje daha çok NFT’lerle nelerin mümkün olduğunu keşfetmekle ilgili.

Çoğunlukla dijital sanat eserleri ve spor koleksiyonlarıyla ilgili olan son NFT boğa koşusu, muhtemelen teknolojiyle mümkün olanın yüzeyinde sadece bir çizik. Sözde “yardımcı NFT’ler” artık merkezi olmayan finans (DeFi) gibi şeylerin ötesine ve tedarik zinciri izleme ve izleme gibi kurumsal kullanımlara doğru genişliyor.

AEternals NFT’lerin arkasındaki proje olan Emerge’nin CEO’su Lucia Gallardo, “NFT’lerin herhangi bir şey olabileceğini gördük ve birden fazla şey olup olamayacaklarını merak ettik” dedi. “Sanatsal ve tahsil edilebilir olmanın yanı sıra, NFT’lerin faydası olabilir mi? Onları oyunlaştırabilir ve daha etkileşimli hale getirebilir misiniz” dedi CoinDesk ile yaptığı röportajda.

daha fazla oku: Smart Offsets: Algorand Ups Kendi Kendini Yürüten Kodla Sürdürülebilirlik Taahhüdü

Gallardo, Winklevoss’a ait Nifty Gateway aracılığıyla sağlanan AEternals NFT’lerinin, token sahibine bakir yağmur ormanlarının arazilerine gerçek zamanlı bir bağlantı sunduğunu söyledi.

Başka bir deyişle, ormanın size ait kısmına yağmur yağarsa, NFT’nize yağmur yağar, dedi Gallardo.

NFT’ler de zamanla büyür ve gelişir; bu, sahibinin oyun oynamaya katılımı veya sosyal etkili topluluk etkinliklerine katılması veya Rainforest Partnership gibi bir hayır kurumuna bağış yapmasıyla tetiklenen bir süreç.

Gallardo, taban fiyatların yalnızca bazı NFT platformları tarafından belirlenmesinin aksine, NFT’ye bir finansal egemenlik unsuru eklediğini söyledi, çünkü mal sahibi arsasını satmadan önce ne kadar geliştireceğine karar veriyor ve daha gelişmiş arsalar farklı şekilde değerleniyor.

daha fazla oku: Solana Tabanlı İklim Değişikliği Projesi, Yağmur Ormanlarını Kurtarmak İçin ‘NFTrees’ Kullanıyor

Bununla birlikte, Ethereum üzerinde üç boyutlu, metamorfik NFT’leri işlemek ve basmak oldukça fazla güç tüketir.

Gallardo, projenin karbon emisyonlarını 64 ton CO2 azalttığını ve üretilen ısıyı geri dönüştürmek gibi yeni şeyler yaparak koleksiyonun Fransa’daki sosyal konut birimlerine yaklaşık 41.000 sıcak duş tedarik etmesini sağladığını söyledi.

Diğer taban katmanları daha uygun olabilir mi?

Gallardo, “Bazen neden daha çevre dostu mekanizmalar sunan diğer bazı protokollerin aksine Ethereum ile gittiğimiz soruluyor” dedi ve ekledi:

“Bu projeden kaynaklanan tüm karbon emisyonlarını tamamen kesemesek de, onları azaltmak için çok büyük bir miktar yaptık. Sonunda, bu alanda yeni olan kişilerin güvenebileceği bir protokol istedik.”

 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.