Bu haftanın kırbaç piyasası hareketleri NFT tüccarlarının kararlılığını test ediyor – Sırada ne var?

Bu haftanın kırbaç piyasası hareketleri NFT tüccarlarının kararlılığını test ediyor – Sırada ne var?

cointelegraph.com

3 saat

Okuma süresi: ~5 m


Web3’e akın eden heyecanlı bir yatırımcı akını olduğu ve bunun son 7 gündeki toplam satış hacmindeki düşüşe rağmen olduğu kuşkusuzdur. Mayıs ayının başından bu yana, NFT’lerin toplam piyasa değeri, son 7 günde toplam hacim 1.3 milyar doları aşarak 19.44 milyar doların üzerine çıktı.

Bu haftanin kirbac piyasasi hareketleri NFT tuccarlarinin kararliligini test ediyor

7 günlük NFT piyasa değeri / hacmi. Kaynak: NFTgo.io

Hacimler normalden daha düşük olmasına rağmen, izleyiciler, onlara pompalanan likidite miktarı göz önüne alındığında, başlatılan projelerin uygulanabilir ürünler sağlayıp sağlamadığını merak ediyor. Her zaman böyle olmasa da NFT yatırımcıları değerlendirmelerini ekibin paylaştığı yol haritaları, duyurular ve projeksiyonlara göre yapıyor. Bununla birlikte, gelişmekte olan NFT sektörünün hareket ettiği hız göz önüne alındığında, NFT’lere yatırım yaparken sapmalar ve barikatlar beklenmelidir.

Cool Cats’ Cool Pets, Axie Infinity ve hatta Bored Ape Yacht Club (BAYC) gibi önemli projeler ve mavi çip statüsündeki NFT’ler, amaçlanan planlarından biraz saptı ve kullanıcılarının coşkusunu biraz azalttı. Bu, BAYC için açıkça iyi sonuç vermiş olsa da, yatırımcıların bir yol haritası vaadiyle sermaye yatırımı yapmanın nihayetinde hayal kırıklığına yol açabileceğini anlamaları önemlidir.

Büyüyen ağrıların tahmin edilemezliği

Mavi çip kalibreli gibi görünen bir projeye rastlamak heyecan verici. Proje tüm kutuları işaretleyebilir ve ekip daha önce çalışan bir ürün geliştirdiğini kanıtladı, sanat farklı insan gruplarıyla rezonansa girdi. Topluluk güçlüyse ve projeye olan inançları etrafında toplanıyorsa ve arzu edilen bir yol haritasıyla destekleniyorsa, yatırımcılar bir kazanan bulduklarına ikna olmuş hissederler.

Elbette tüm bunlar başarının garantisi değil.

Örneğin, 31 Ocak’ta piyasaya sürülen ve oyna-kazan (P2E) oyunu Cooltopia’yı piyasaya sürmeyi amaçlayan Cool Pets’i ele alalım. Birkaç teknik aksilik, piyasaya sürmeyi geciktirdi ve birçok NFT tüccarının projeye olan inancını kaybetmesine neden oldu. Buna ek olarak, 29 Nisan’da Cool Cats NFT’nin eski CEO’su Chris Hassett görevinden ayrıldı ve şirket şimdi bir yedek arıyor.

Yeni CEO arayışındayız!!
Chris Hassett CEO olarak görevinden ayrıldı. Kendisine teşekkür eder, yollarında başarılar dileriz. Birinci sınıf bir CEO bulmaya yardımcı olmak için üst düzey bir firmayla çalışıyoruz. Bu arada, kurucular CC’nin vizyonuna ve yönüne liderlik edecek ve odaklanacak.

— Cool Cats (@coolcatsnft) 29 Nisan 2022

Çoğu zaman, bir projenin başarısının önündeki en büyük caydırıcı, lojistik sorunlar yaratabilecek öngörülemeyen olaylardır, ancak “iyi” ve “kötü” sorunlar arasındaki farkı not etmek önemlidir. Örneğin, büyümenin hızlanması, bir projenin güvenli bir şekilde ölçeklendirme yeteneğinde stres yaratabilir, ancak çoğu zaman buna bir hedef koyar.

Axie Infinity, tarihin en büyük kripto para istismarlarından birini temsil eden 625 milyon dolarlık bir saldırıyla sonuçlanan sosyal olarak tasarlanmış bir saldırıya karşı bağışık değildi.

Halihazırda, Ethereum ana ağına fon aktaran Ronin köprüsü kapalı. Yani, kullanıcıların sermayesi şu anda tam bir denetim tamamlanana kadar Ronin ağında kilitli. Bu öngörülemeyen olay, yatırımcıları sermayelerini kilitli ve oyun içi jetonlarıyla dik bir düşüş trendinde bıraktı. Bunun ışığında, topluluk morali, yatırımcıların nasıl ilerleyeceğine dair görüşlerini dile getirmesiyle en zor günlerinden bazılarını yaşadı.

Piyasa döngüleri morali etkileyebilir

Büyümenin hızlanması sadece bir projeye hedef koymakla kalmaz, aynı zamanda mutfakta çok fazla şefin yeni fikirler denemesine yol açabilir. Genellikle, bir projenin kullanıcı tabanı büyüdüğünde, topluluğun ve projenin geleceği ve sürdürülebilirliği için neyin en iyi olduğuna dair görüşlerin sayısı da artar. İşte burada spekülasyonlar oluşmaya ve beklentiler oluşmaya başlıyor.

Yuga Labs’ın The Otherdeed dijital arazi NFT’leri, şimdiye kadar 2022 için en çok beklenen darphane olarak düştü ve tahmin edilen değer teklifleri 110,880 $’a yükseldi. Bu değerlerin çoğu, Otherdeed topraklarında rastgele dağılan nadir Koda NFT’lerine atfedildi.

Nane ilk olarak ikincil pazar yeri olan ApeCoin’de fiyatlandırıldığından, OpenSea, gelecekteki listelemeler için bir ödeme şekli olarak APE’yi destekledi. The Otherdeeds, dana eti öncesi ortalama 25.629$’dan satıldı, ancak APE fiyatındaki düşüşün yanı sıra açıklandıktan sonra 15.510$’a düştü.

1652308517 343 Bu haftanin kirbac piyasasi hareketleri NFT tuccarlarinin kararliligini test ediyor

Diğer tüm zamanların ort. satış fiyatı / hacmi. Kaynak: OpenSea

Birçok Web3 yatırımcısı bu darphanenin diğerlerini alt üst etmesini beklese de, genel kripto ve NFT piyasalarının aşağı yönlü bir sarmal içine girmesini beklemiyorlardı. Son 7 günde, Ethereum %15 düştü ve çoğu NFT’nin Ethereum tabanlı olmasıyla birlikte fiyatları da bir darbe aldı. Solana tabanlı NFT’ler de son 7 gün içinde %21 düşüş eğilimi gösteren SOL’den ciddi şekilde etkilendi.

NFT tüccarları, darphanenin NFT pazarını likidite ile destekleyeceğini de büyük ölçüde bekledi. Bazı koleksiyonlara likidite enjekte edilirken, NFT’lerin toplam satış hacmi son 7 günde %29 düştü. Bu rakamlar, pazarın bir soğuma dönemine girebileceğini gösteriyor.

1652308517 818 Bu haftanin kirbac piyasasi hareketleri NFT tuccarlarinin kararliligini test ediyor

30 günlük NFT piyasa değeri / hacmi. Kaynak: NFTgo.io

Piyasanın çoğu kırmızı renkte görünürken, NFT yatırımcıları kendilerini zorlu çıkmazlarda buluyor. Bazı yatırımcılar kaldıracı karşılayabileceklerinden çok daha fazla genişletti ve teminat tamamlama çağrılarını ve tasfiyeleri karşılamak için varlıklarını zarara satmaya zorlamak zorunda kalıyorlar. Diğerleri, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faiz oranlarındaki artışlar nedeniyle panikleyen perakende yatırımcılara yönelik negatif eğimi rasyonalize ediyor.

NFT yatırımcıları arasında popüler hale gelen WAGMI “hepimiz başaracağız” mantrası test ediliyor ve tüccarlar tüm zamanların en yüksek seviyelerinde ve muazzam hacimde dekore edilmemiş piyasa döngüleriyle boğuşmak zorunda kalıyor. Olumlu olan şu ki, çoğu zaman bu durgunluklar sırasında inşaatçılar doğar. Daha deneyimli yatırımcılar, portföylerine ekleme yaparak ve mevcut en düşük seviyeleri tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkararak “yığmak ve hayatta kalmak” için beklenen piyasa düşüşlerini zaman olarak kullanırlar.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.