Bu hafta Avustralya’da ticarete başlayacak üç yeni kripto ETF

Bu hafta Avustralya’da ticarete başlayacak üç yeni kripto ETF

cointelegraph.com

6 saat

Okuma süresi: ~2 m


Avustralyalılar, bu hafta önceki bir beklemeye yeşil ışık yakıldıktan ve ETF piyasasına yeni fonlar girdikten sonra, yakında kripto para borsasında işlem gören spot fonlar (ETF’ler) için daha fazla seçeneğe sahip olacaklar.

En son güncelleme, Cboe Australia’nın daha önce ertelenen üç fonun 12 Mayıs Perşembe günü işlem görmeye başlamasının beklendiğini belirten bir dizi piyasa bildirimi yayınlamasıyla 9 Mayıs’ta geç geldi. Bunlara Cosmos Asset Management’tan bir Bitcoin ETF, ayrıca Bitcoin (BTC) ve Ethereum dahildir. (ETH) 21Shares’ten ETF’leri tespit edin.

Cboe Australia ve Cosmos, yorum talebine hemen yanıt vermedi, ancak 21Shares’ten bir sözcü Cointelegraph’a şunları doğruladı:

“Bu Perşembe 12 Mayıs’ta listeliyoruz. Alttaki sorunlar çözülüyor.”

26 Nisan’da, ilk kripto ETF’lerinden üçünün piyasaya sürülmesinden bir gün önce, Cboe Australia borsası, “standart çekler” olduğunu söylediği için üç fonun tümünün listelenmesini erteledi.

21Shares, o sırada Cointelegraph’a bir “alt hizmet sağlayıcının”, ana broker veya diğer büyük finans kurumu olduğuna inanılan ürünlerin piyasaya sürülmesini desteklemek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.

Listeleme tarihi, yeni bir yarışmacının ETF yarışına girmesiyle tam zamanında geliyor. Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda (TSX) listelenen Bitcoin ve Ethereum spot ETF’lerine sahip Kanadalı firma 3iQ, 28 Nisan’da Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’na (ASX) iki teklif bildirimi sundu.

Bildirimler, firmanın Cboe Australia borsasında Bitcoin ve Ethereum ETF birimlerini teklif etme planlarını ortaya çıkardı. Kanada Amaçlı Bitcoin ETF’sini satın alan Cosmos’un ETF’sine benzer şekilde TSX’teki mevcut fonların birimlerini satın alarak kripto varlıklarına maruz kalma sağlayacaktır.

3iQ’dan gelen fonların ne zaman listeleneceği belli değil, ancak Cosmos ve 21Shares fonlarının bu hafta listelendiğinin duyurulmasıyla, 3iQ’nun ödülü 1 milyar doların üzerinde olabileceğine inanılan ilk Avustralya kripto ETF’si olma yarışmasını kazanması pek olası değil. girişlere dönüşür.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.