BTIG, Galaxy Digital’in LUNA Pozlamasıyla İlgili Yatırımcı Endişelerinin Abartılı Olduğunu Söyledi

BTIG, Galaxy Digital’in LUNA Pozlamasıyla İlgili Yatırımcı Endişelerinin Abartılı Olduğunu Söyledi

www.coindesk.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


BTIG hisse senedi araştırma analisti Mark Palmer Perşembe günü müşterilerine verdiği bir notta, Terra’nın LUNA tokenine maruz kalması nedeniyle Galaxy Digital’in (GLXY.TO) önemli kayıplara maruz kalmasıyla ilgili yatırımcı endişelerinin “açıkça yersiz” olduğunu söyledi.

Galaxy hisseleri bu hafta %40’tan fazla düştü ve Çarşamba günü %20’nin üzerinde düştü. Perşembe günü %1.6 düşüşle 8.02$’a düştüler.

31 Mart’ta sona eren çeyreğe ilişkin son yönetim tartışması ve analiz dosyasında Galaxy, dijital varlıklarındaki 355 milyon dolarlık net kazanca bu çeyrekteki en büyük katkının LUNA satışlarından geldiğini söyledi. Galaxy daha önce dördüncü çeyrek kazanç açıklamasında, Aralık ayı itibariyle 407,6 milyon dolar değerinde LUNA’ya sahip olduğunu söylemişti. 31

Palmer, “GLXY’nin LUNA maruziyetine ilişkin açıklamalarından çıkardığımız sonuç, şirketin 1Ç22’de pozisyonunun tamamını veya çoğunu sağlıklı bir kazançla sattığı ve tokenin 2021’deki güçlü takdirini yansıttığı görünüyor” dedi.

Galaxy, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Algoritmik stabilcoin TerraUSD (UST) kısa süre önce 1:1 sabit değerini ABD doları karşısında kaybederken, Terra’nın yerel LUNA tokeni bu haftaki hızlı düşüşünü sürdürdü.

BTIG, Galaxy’de 37 C$ (28$) fiyat hedefiyle satın alma notunu yineledi.

Galaxy bu haftanın başlarında, mevcut piyasa koşulları ışığında %10’a kadar hisse geri satın almak için yönetim kurulundan onay aldığını söyledi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.