BTC’nin Fiyatı Bile Tahmin Edilebilir mi?

BTC’nin Fiyatı Bile Tahmin Edilebilir mi?

en.cryptonomist.ch

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


Kripto para birimleri, insanların kripto para birimlerinin paralarının ne kadar değerli olduğunu anlamalarına yetecek kadar uzun süredir gündemde. fiyatlar çok oynak. İster büyük ister marjinal olsun tüm dijital paralar, vahşi fiyat dalgalanmalarına maruz kaldı. kripto para birimine yatırım yapmak belirsiz, hatta riskli bir girişime.

Çünkü dijital paraların fiyatı istikrarsızdır ve aşağıdaki gibi öngörülemeyen faktörlere bağlıdır. rekabet, kullanıcı ağı, iç yönetişim, ülkelerin kural ve düzenlemeleri ve hatta Elon Musk’ın tweetleri, şu ya da bu belirtecin gelecekte hangi yöne gittiğini herhangi bir kesinlik derecesinde söylemek zor. Bitcoin’in fiyatı bir aralığa ulaşacak mı? 90.000 ila 100.000 ABD Doları arasında, bazı analistlerin tahmin ettiği gibi? Yoksa diğer uzmanların korktuğu gibi 30.000 doların altına mı düşecek?

Kripto piyasasının oynaklığı göz önüne alındığında, bu sorular tartışmalı. Bu arada, kripto para birimleri lideri Paskalya sırasında hafif bir yükseliş yaşadı. Yatırımcıların kutlama havası Bitcoin’i %4’ü 41.360 $ seviyesine getirdi. Piyasalar tarihsel olarak Paskalya tatilinden sonra yükselirken, yatırımcılar BTC’nin tırmanmaya devam etmesini bekliyor.

Yine de, Bitcoin’in Paskalya sırasında sıçramadan hemen önce beklenmedik bir şekilde 40.000 doların altına düştüğünü hatırlarsak, küresel piyasaların genel eğilimini izleyeceğini tahmin etmek akıllıca olmaz. Kararsız olsa da, Bitcoin her türlü sürprizi gerçekleştirebilir.

Özet

BTC’nin Ocak 2022’den bu yana fiyat geçmişi

Bitcoin’in son fiyat geçmişine üstünkörü bir bakış bile, fiyatının 2022’nin başından beri ne kadar dalgalı olduğunu gösteriyor. BTC, yılı 46.306 dolardan açtı ve bu, Kasım 2021’de ulaşılan 68.789 dolarlık rekor seviyeden önemli bir geri çekilme oldu. Ardından, haftalar içinde, Bitcoin’in fiyatı daha fazla kayıyor ve 33.184 dolara kadar düştü.

Şubat, dijital paraların lideri için daha da sarsıcı oldu. Bitcoin, Şubat ayının 10’unda 45.661 dolara yükseldi ancak zor kazanılan pozisyonu ay sonuna kadar koruyamadı. 24 Şubat’ta BTC, küresel finansal piyasaların satılması ve krizin başlamasıyla sarsılmasıyla 34.459 dolara düştü. Rus-Ukrayna oldu.

Mart, Bitcoin’in en yüksek ve en düşük seviyelerine tanık oldu. Ayın ilk haftasında, Bitcoin’in fiyatı kısaca 45.000 dolar seviyesine dokundu. hızla 37.260 dolara geri çekilmeden önce. 40.000 doların altındaki düşük seviyeyi ziyaret ettikten sonra, Bitcoin yukarı doğru hareket etti. 23 Mart’ta 43.000 dolara yaklaştı. Nisan ayının ikinci haftasında BTC, ayın başındaki fiyatından %11 daha düşük bir düşüşle 40.963 dolardan işlem gördü. Easter, Bitcoin’i 41.360 dolara satın aldı.

Bitcoin’in Fiyat Tahmini

Analistler, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmeye çalışırken yerel ve Küresel siyasi ve ekonomik olaylar. Federal Rezerv’in Mart ayındaki toplantısı, onların görüşüne göre kripto para birimlerinin fiyatlarını etkileyebilecek son olaylardan biri. nach Jerome Powell 2022’de sert faiz artırımlarının olmayacağını açıklarken, yatırımcılar risk alma iştahını yeniden kazandı.

Piyasalar bu yıl yedi faiz artışı bekliyordu ve kasvetli tahminleriyle kripto para fiyatlarını olumsuz etkilemişti. Yine de Federal Rezerv’in faiz artırımından sonra bir ara verdiği biliniyor ve 2022’de sadece altı toplantı kaldı. Bu nedenle, yedi artışın gerçekleşmesi olası değil.

Fed’in açıklamasının ardından yatırımcılar risk alma iştahlarını geri kazandıkça, riskli varlıklar yükseldi. Bitcoin de bunlardan biri riskli varlıklar. Gerçekten de Mart ayının sonundan beri tırmanıyor ama tutarsız bir şekilde. Analistler, ana hedefinin şimdi 35.000-44.000 dolar aralığından çıkmak olması gerektiğini söylüyor. Bitcoin bu aralığın dışına çıkarsa, yakında 52.000 $ seviyesine yaklaşabilir. Yeni olmaması koşuluyla, akranları davayı takip edebilir. Dünyada siyasi veya ekonomik bir sorun ortaya çıkıyor.

Uzun vadede, analistler Bitcoin’in yaklaşık 12 ayda 61.298 dolara ulaşmasını öngörüyor. Beş yıl içinde 147.831 dolara yükselebileceğini söylüyorlar. Daha iyimser analistler öngörüyor Bitcoin, beş yıl içinde 253.921 dolara kadar yükseldi.

Yine de, her zaman olduğu gibi, değişken kripto para birimlerinde olduğu gibi, beş yıl, hatta 12 ay sonra, BTC ve diğer altcoinler hakkında konuşurken tamamen farklı rakamlar ortaya çıkabilir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.